Arama

MSN Kişi Listesi Yöneticisi (MSNlists TR) - Sayfa 17

Güncelleme: 27 Ocak 2012 Gösterim: 120.651 Cevap: 196
ayrona - avatarı
ayrona
Ziyaretçi
19 Nisan 2010       Mesaj #161
ayrona - avatarı
Ziyaretçi
ya lınk yok nerden indireceim
Sponsorlu Bağlantılar
RuffRyders - avatarı
RuffRyders
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2010       Mesaj #162
RuffRyders - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
ayrona adlı kullanıcıdan alıntı

ya lınk yok nerden indireceim

Sponsorlu Bağlantılar
İlk mesajın altındaki eklenmiş dosyayı tıklayınız.

Yada BURAYI tıklayın

Misafir naz_zan - avatarı
Misafir naz_zan
Ziyaretçi
27 Nisan 2010       Mesaj #163
Misafir naz_zan - avatarı
Ziyaretçi
msn kişi listesi temizleme olmuyor aynen duruyor program siliyor ama benim listem de duruyor
yenibirüye - avatarı
yenibirüye
Ziyaretçi
10 Mayıs 2010       Mesaj #164
yenibirüye - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Bu program ile tekrar oturum açıp, kişiyi sildiğiniz listede aradığınız o kişiyi göremezseniz onun sunucularda tutulan listeden silindiğini düşünebilirsiniz. Bu durumda sorun bilgisayarınız ile ilgilidir. Genelde de şundan kaynaklanır: Windows Live Messenger, daha hızlı oturum açmayı sağlamak için kişi listeleriyle ilgili bir önbelleği bilgisayara kaydeder. Bu kayıtlar muhtemelen sunucudan bir istek geldiğinde değiştirilecek şekilde tutulur. Bu durumda siz bu yardımcı program aracılığıyla sizi silmeyen bir kişiyi engelli ya da izinli listenizden sildikten sonra sunucudaki bu değişikliği sunucu, bilgisayarınızda WLM'nin tuttuğu önbellek dosyalarına yansıtacak komutu göndermiyor. Böyle olunca da engelli ya da izinli listenizde bu kişi hala görünür oluyor. Önbelleğin temizlenip listelerin sunucudan yeniden çağrılmasını isterseniz şöyle yapabilirsiniz ki bu muhtemelen o kişilerin artık engelli ya da izinli listelerinde görünmemesini sağlar: WLM seçeneklerinde Güvenlik sekmesindeki "Bu paylaşılan bir bilgisayar olduğundan..." diye başlayan seçeneği işaretleyin, oturumunuzu kapatın, oturumunuzu tekrar açın, az önce değiştirdiğiniz seçeneği bundan sonra tekrar hızlı oturum açabilmek için eski durumuna getirin. Listede o kişinin adresinin bulunup bulunmadığına bakın. Muhtemelen kaybolmuştur.

*Yukarıda anlattığım şeyler WLM 2009 için çalışır. Daha düşük sürümleri kullanıyorsanız sizi silmeyen kişileri silmek Messenger'ın çalışma mantığından dolayı Messenger'da yeniden oturum açtığınızda size o kişi için "Bu kişi sizi ekledi" uyarısını çıkartır ki o kişiyi engellemedikçe ya da kişiye izin vermedikçe o uyarıyı almaya devam edersiniz, bu da "o kişiyi en başta niye listeden sildim ki o zaman" dedirtir.

bu islemi kendi bilgisayarimda yaptim ve calisti.peki ayni msn hesabimi simdi baska bir bilgisayardan acarsam (daha önce msnimi actigim bir pc) degisiklikler ordada olur mu ?

yoksa yeniden ayni islemleri mi yapmam lazim
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
19 Mayıs 2010       Mesaj #165
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
yenibirüye adlı kullanıcıdan alıntı

bu islemi kendi bilgisayarimda yaptim ve calisti.peki ayni msn hesabimi simdi baska bir bilgisayardan acarsam (daha önce msnimi actigim bir pc) degisiklikler ordada olur mu ?

yoksa yeniden ayni islemleri mi yapmam lazim

Sorunuzu geç gördüm.

Tam olarak hangi işlemi yaptığınızı anlamadım ama daha önce Messenger oturumu açtığınız bir bilgisayarda şimdi oturum açarsanız bilgisayardaki önbellek güncellenmezse değişiklikleri görmezsiniz. Bu durumda o bilgisayarda da önbelleği temizlemek işinizi halledebilir.
benkii - avatarı
benkii
Ziyaretçi
21 Mayıs 2010       Mesaj #166
benkii - avatarı
Ziyaretçi
beni ekleyenler bölümünden nasıl silicem yardım edinn Msn Sad
ayrıca engellediğim bölümden sildim kişiyi ama msn açıp gizlilik sekmesine baktığımda hala duruyordu ltfen yardımm
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Mayıs 2010       Mesaj #167
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
benkii adlı kullanıcıdan alıntı

beni ekleyenler bölümünden nasıl silicem yardım edinn Msn Sad
ayrıca engellediğim bölümden sildim kişiyi ama msn açıp gizlilik sekmesine baktığımda hala duruyordu ltfen yardımm

Sizi ekleyenler listesini şu anda temizlemeye yönelik bir usül yok.
Engelli listesinden sildiğiniz kişilerin hala listede görünmesi durumuyla ilgili olarak MSN Kişi Listesi Yöneticisi (MSNlists TR) gönderisini okuyun.
erdoba - avatarı
erdoba
Ziyaretçi
8 Haziran 2010       Mesaj #168
erdoba - avatarı
Ziyaretçi
ya programı indirdim sildim ama msn açtığımda herşey halen yerinde duruyor yardımcı olun gizlilik menüsünden engelli olanları nasıl temizliycem
eses_lee - avatarı
eses_lee
Ziyaretçi
10 Haziran 2010       Mesaj #169
eses_lee - avatarı
Ziyaretçi
merhaba sayın admin ben programınızı indirdim, ve sorunsuz bi şekilde çalıştırdım. İlk sayfalardan belirttiğiniz "bu kişileri bu listeden sildikten sonra Messenger'da bir dahaki oturum açışınızda o kişiler sanki sizi yeni eklemişler gibi uyarı alacaksınız ve tekrar izin vermek-engellemek durumunda kalacaksınız" sorununu yaşamadım. Acaba ileri ki süreçte böyle bi sorun olurmu? yoksa msnden veya pc formatından kaynaklanan birşeymi?
Kısaca sizin programınız sayesinde kişileri sildim ve açtığımda şimdilik ekleme uyarısı almıyorum ileride alırmıyım sizce ? Yoksa sorun kökten halledildi mi?
Saygılar Fatih Sezer/İsT. Yaş:34
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
10 Haziran 2010       Mesaj #170
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Bir süredir Microsoft tarafından "sizi listesinden silen kişileri görebilme" özelliği devre dışı bırakıldığı için, bu programlar da tutarlı sonuç vermemektedir. Detaylı açıklama yapacağım.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.