Arama

MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası - Sayfa 12

Güncelleme: 30 Haziran 2012 Gösterim: 316.889 Cevap: 229
ilkay_1986 - avatarı
ilkay_1986
Ziyaretçi
20 Temmuz 2008       Mesaj #111
ilkay_1986 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar..ya ben bu 22 sayfada ne yazıosa yaptım olmuyor olmuyor...kafayı yicem...artık yarın götürüp format attırıcam başka çare yok gibi görünüyor...
Sponsorlu Bağlantılar
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
1 Ağustos 2008       Mesaj #112
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı:
yellow-warm adlı kullanıcıdan alıntı viewpost
Sponsorlu Bağlantılar
teşekkür ederim ben bütün yolları denedim ama bi türlü sonuç elde edemedim. aklıma bide live messenger 9.0ı yüklemeyi deneyeyim dedim. 8.5 kullanıodum ve bi de bunu kurmayı deneyeyim dedim ve bu yüklendi şaşırdım ama ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler Smiley32Msn Happy

+1

Aynı sorun oldu bende de, sistem yenilemiştim. Hiç uğraşamam dedim ve 9.01... yükledim. Installer kaynaklıydı demek ki sorun, programı komple indirip kurmak (eski tarzda) daha sağlam bence. Ayrıca son versiyonu türkçeleştirip, herkeslerden önce paylaşan MsXLabs'a bi alkış daha....!!!Msn Happy

MESSENGER 8.5'i İLK KEZ/YENİDEN/ YA DA FORMAT SONRASI YÜKLEYECEK OLUP ANCAK WLM ISNTALLER DE HERHANGİ BİR HATA KODU DEĞİL YÜKLÜ DEĞİL/ DAHA SONRA YENİDEN DENEYİN UYARISIYLA KARŞILAŞIP MESSENGERI KURABİLMEKTEN MAHRUM OLAN ARKADAŞLAR İÇİN ÇÖZÜMDÜR..!Msn UpDon't Cry
Arkadaşlar sorun wlm installer kaynaklı değildir!
Kontrol ediniz, Bilgisayarım sağ tık özelliklerden bakınız ki; Sistemizin işletim sisteminin Xp Sevice Pack 3 olduğunu görüceksiniz. Sorunun kaynağı sisteminizde sp3 yüklü!
Şöyle ki; Problemi yaşayan arkadaşlarla sıkıntım aynıydı. Sistemime format attım her ne kadar sistemi zaman zaman kasıntılara uğratan anlara sebebiyet verse de windows güncellemelerinden vazgeçmeyen bir kullanıcı olarak güncellemelerden direkt sp3 ü indirdim sadece. Akabinde ilk iş olarak arşivimden wmplayer 11 ie7 veee tabi ki Msn. Ancak Msn de kilit tabi. Wlm installer de yükleme başlıyor oturum açma yardımsı bitiyor messenger başlıyor biticek derken Tak! ''Yüklü değil'' uyarısı her ikisi içinde ve instal mafiş. msiexec'i başlat/çalıştırdan aç kapa olmaz!. WindowsInstaller v.3.1 i indirip yüklemeyi dene izin vermez! Ne denerseniz deneyin boş.

Sonuç olarak:

Wlm 8.5 son sürüm için wlm installeri yükleyebilmeniz için öncelikle sp3 ü sisteminizden kaldırmanız gerekmektedir. Sp3 kaldırılırken uyarı listesi alıcaksınız for example; ekran kartınızın, son dönem oyunlarla gelen ( Stranglehold. Clave Barker's: Jerico, v.b. gibi) Ageia PhysX'in Net Framework 2 ve 3 'ün. Office Programlarının v.b. çalışmayabilirliği hususunda uyarılacaksınız. Uyarıları kale almadan işlemlere devam edin ve sp3'ü sisteminizden kaldırnız. Otomatik güncelleştirmeleriniz açık olarak sistemi reboot edip (yeniden başlatıp) yeni güncelleştirmelri alınız. İlk etapta aşağıdaki likten WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe (windows İnstaller v.3.1)'i indirip kurunuz. Aksi takdirde birçok güncellemenin başarısız olduğu iletisiyle karşılaşır ve güncellemeleri hiçbirşekilde kuramazsınız.Link aşağıda.

Yükleme ayrıntıları: Windows Installer 3.1 Redistributable

ikinci bir not: Ekran kartınızın en son driverini da yeniden yüklemeniz gerekicek.İsteğe bağlı olarak sistemi sp3'ten arındırdıktan hemen sonra ya da güncellemeleri bitiridikten sonra yapabilirsiniz. Bunun dışında sıkıntı yaşanacak kabaca aklıma gelmiş yukarıda bahsini geçtiğim sp3 kaldırımındaki uayrılar doğrultusunda problem yaşarsanız ilgili programları v.b. yeniden install etmek olucaktır, Ekran kartı driver'i gibi. Zira bu yardım konusunu işlemleri henüz şuan bitirmiş ve neticeye ulaşmış olduğum an itibariyle yazmaktayım...

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra forumdaki moderatör arkadaşların vermiş olduğu ilgili linklerden veya şahsen gerek messengerin kendi sitesinden gerekse microsoftun sitesinden indirmiş olduğunuz wlm installer'i çalıştırarak sorunsuz bir şekilde messengerin güncel ve en son sürümünü (ki şuandaki sürümü 8.5.1302.1018'dir) kurabilirsiniz.
Kaynak bizzat aynı sorunu yaşayıp bu şekilde tespit edip çözümleyen şahsımdır.Teşekküre gerek yoktur. Herşey paylaşım adınadır. Saygılar...
Hug
Türkiyem
aysem19 - avatarı
aysem19
Ziyaretçi
2 Ağustos 2008       Mesaj #113
aysem19 - avatarı
Ziyaretçi
slm benim sorunum ise şöyle windows live messenger 8.5 BETA powered by MsXLabs.org bir sorunla karşılaştı diyor ve msn açılmıyor nasıl düzeltebilirim 80048820 kodlu hatanın çözüm yollarını denedim ama olmadıı? Msn Sad ne yapcam bilmiyorumm
Yardımcı olursanız sevinirim
byahmet - avatarı
byahmet
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #114
byahmet - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Psychic adlı kullanıcıdan alıntı

Arkada$Lar Oyle kodlar modlar Hepsi Palavra
ßende 3 gundur Aynı Sorun war ßende karde$imin hotmaili falan açıyo ßenim iMap.cc 'yi acmıyo ilk once saatten falan sandım ugrastım ama aynı sorunu veriyodu $imdi Kendi ßasima Cozumunu ßuldummmm...

Sorun internet explorer .. ExpLorer i Aciyoruz AracLar internet SecenekLeri GeLi$mi$ sekmesine TıkLıyoruz Ardindan En aLtta SıfırLa die ßi secenek war ßunLarı yaparken msn in acık olmamasına dikkat Lutfen .. Daha sonra ßuyuk ßir kutuda ßize uyarı Mesajı geLiyo .. YukLeyicinin AyarLarına Doneceğim oLsun mu diyor. Evet diyoruz işLem yapmaya ßasLıyo işlem ßittiginde Explorer i komple kapatın Hatta Pc yye ßi reset atin Sonra RahatCa GireßiLirsiniz ...
ßen Her yoLu denedim yaLnizca ßu caLı$tı ßu da Kesin Çözüm YorumLarınızı ßeqLiyorumm..

kardeş çok saoL yha dediğini yaptım ve oldu teşekkürler..Msn Grin
MoooohCheerleader
existenz - avatarı
existenz
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #115
existenz - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
aysem19 adlı kullanıcıdan alıntı

slm benim sorunum ise şöyle windows live messenger 8.5 BETA powered by MsXLabs.org bir sorunla karşılaştı diyor ve msn açılmıyor nasıl düzeltebilirim 80048820 kodlu hatanın çözüm yollarını denedim ama olmadıı? Msn Sad ne yapcam bilmiyorumm
Yardımcı olursanız sevinirim

Windows Live
Yukarıdaki linkten direct şuan kullanımda olan en son final sürümü olan 8.5.1302.1018 i kurunuz.
Kurulumda problem yaşarsanız şayet: aşağıdaki konuyu ve yönergeleri okuyunuz.

WLM Installer Kurulum Problemi ve Çözümü
anilanil1 - avatarı
anilanil1
Ziyaretçi
16 Ağustos 2008       Mesaj #116
anilanil1 - avatarı
Ziyaretçi
choqqq saolun çözdüm sorunuCheerleader
dehLizz_ - avatarı
dehLizz_
Ziyaretçi
22 Ağustos 2008       Mesaj #117
dehLizz_ - avatarı
Ziyaretçi
ben saat we tarihi günceLLedim sorun çözüLdü.. teşekkür ederim..
angel_angel - avatarı
angel_angel
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #118
angel_angel - avatarı
Ziyaretçi
regsvr32 Softpub.dll

bu işlemi yaptıktan sonra düzeldi.nasıl oldu bende bilmiyorumMsn Happy
conqierors - avatarı
conqierors
Ziyaretçi
14 Eylül 2008       Mesaj #119
conqierors - avatarı
Ziyaretçi
explorer proxy ayarı yapmıştım düzelttim MSNe girebiliyorum artık.
criminal1 - avatarı
criminal1
Ziyaretçi
15 Eylül 2008       Mesaj #120
criminal1 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
angel_angel adlı kullanıcıdan alıntı

regsvr32 Softpub.dll

bu işlemi yaptıktan sonra düzeldi.nasıl oldu bende bilmiyorumMsn Happy

ben bu işlemi yapdıktan sonra bile düzlemedi...

hata kodu: 80048820

genişletilmiş hata kodu: 80048411

başka bi hata kodu ise: 8100030d

bunlar nedemek? ve sorunum şçyle "sorun gider" i tıkladığımda Sistem dosyası ve Anahtar bağlantı noktası kısmında sorun çıkıyor ve onaramıyor. evet bi firewall kullanıyorum (NOD32 Smart Security 3.0.669) ama daha önce bu ilk seferinde değilse bile 2. yada 3. denemelerde girebnl,iyordum bi ara bilgisayrıma internet hzılandırıcı (download accelerator) ve youtube gibi sitelere girmeyi kolaylaştıran bi prg kullanıyordum ki bu prg kullanırken daha önce sorun çıkmıyordu ama diğer prg kullandıktan sonra (download accelerator ı) bu sorunla karşılaşmaya başladım... acaba bilgisayrıma ne yapmış olabilr bağlantıya nasıl engellemiş olabilr? msn 8.5 kullanıyorum. birde şu socks ayarları dediğiniz şeyi bulamdım bağlantılar bölümüde...internet seçenekleri>gelişmiş kısmında "internet explorer ayarlarını sıfırla" kısmı sorunmu çözermi yada msni kaldırıpğ yeniden yüklemek? teşekkürler...