Arama

Windows Live Messenger 2009 (14.0.8064.206) - Sayfa 106

Güncelleme: 20 Ağustos 2009 Gösterim: 543.155 Cevap: 1.072
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
24 Temmuz 2009       Mesaj #1051
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

Kişi listenizdeki kişiler eksik

Sponsorlu Bağlantılar
Windows Live Messenger programına yükselttikten sonra kişi listeniz boşsa veya tam değilse, önbelleğe alınan kişi listesi doğru güncelleştirilmemiş olabilir. Kişiler önbelleği klasörünüzü görebilmeniz ve silebilmeniz için, Klasör Seçeneklerinizin gerektiği gibi ayarlanmış olması gerekir.

Klasör Seçenekleri ayarlarınızı doğrulamak için:

Windows XP için
  1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
  2. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesini tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  5. Windows Gezgini penceresinde, Görünüm'ü tıklatın, Gezgin Çubuğu'nu seçin ve Klasörler'in işaretli olduğunu doğrulayın.
Windows Vista için
  2. Düzenle'yi ve sonra da Klasör ve Arama Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Görünüm sekmesini tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  5. Düzenle'yi tıklatın.
  6. Düzen menüsünün altında Gezinti Bölmesi'nin seçili olduğunu doğrulayın.
Kişiler önbelleği klasörünüzü silmek için:

Windows XP için
  2. C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  3. Klasördeki tüm dosyaları silin.
  4. C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  5. Messenger e-posta adresiniz klasöründeki tüm klasörleri ve gizli klasörleri silin.
  6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
Windows Vista için
  2. C:\Users\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  3. Klasördeki tüm dosyaları silin.
  4. C:\Users\Windows oturum açma adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  5. Messenger e-posta adresiniz klasöründeki tüm klasörleri ve gizli klasörleri silin.
  6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
Önemli
Contacts klasörünüzün tamamını silmemeye dikkat edin. Bunu yaparsanız tüm kişileriniz silinir. Kişilerinizi yedekleme hakkında daha fazla bilgi için, e-posta programınızın Yardım belgelerine bakın.

Yedekleme ile ilgili olarak şu konuları inceleyebilirsiniz:
MSN Messenger Kimliğimi Nasıl Öğrenirim?
ConCon Retriever - Windows Live Messenger İçerik Yedekleme

kolay gelsin

artexalp - avatarı
artexalp
Ziyaretçi
25 Temmuz 2009       Mesaj #1052
artexalp - avatarı
Ziyaretçi
msn ım cok fazla hata raporu vermey basladı Msn Confused durumumu deysıtırsme bıle gelıyor acıorum iyi güzle dıyor bı bakmısım donmus patt bırden hata raporu gonder gonderme secenegıı Msn Confused
ne oldu buna
Sponsorlu Bağlantılar
a-pacht plus ve discovery kurdum sorunsuz kullandım 1 hafta akdar birden olduuu Msn Confused
dizifilm - avatarı
dizifilm
Ziyaretçi
26 Temmuz 2009       Mesaj #1053
dizifilm - avatarı
Ziyaretçi
benim kamera olayı msn de aktif gözükmüyor diger msn oturum actıgımda normal.. web kameramı göster işaretli oldugu halde gözükmüyor nasıl cözebiliriz bu olayı msn plus ve discovery var daha önceden yazmıştım ama sorun benim msn adresimde diger msn adresleri normal tek yönlü kamera acılmıyor
UnknowN - avatarı
UnknowN
VIP VIP Üye
27 Temmuz 2009       Mesaj #1054
UnknowN - avatarı
VIP VIP Üye
catsedx

Gösterdiğim yer sönükmü ?
dizifilm - avatarı
dizifilm
Ziyaretçi
27 Temmuz 2009       Mesaj #1055
dizifilm - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
JappanStar adlı kullanıcıdan alıntı

catsedx

Gösterdiğim yer sönükmü ?

gösterdiginiz yer işaretli
Gssaks - avatarı
Gssaks
Ziyaretçi
6 Ağustos 2009       Mesaj #1056
Gssaks - avatarı
Ziyaretçi
WLM de gelen kutusunu acinca bu dilde bir sayfa aciliyor. Bunu nasil duzeltebilirim?

Windows Live Messenger 2009 (14.0.8064.206)
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
6 Ağustos 2009       Mesaj #1057
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Gssaks adlı kullanıcıdan alıntı

WLM de gelen kutusunu acinca bu dilde bir sayfa aciliyor. Bunu nasil duzeltebilirim?

http://img98.imageshack.us/img98/29/40302740.jpg

Varsayılan tarayıcınızın Firefox olmasından kaynaklanıyor. Bu konularda ayrıntlı bilgiler bulabilirsiniz:

https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/229327-wlm-2009-windows-live-messengerda-mailleri-goruntuleme-sorunu.html

https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/234516-wlm-2009-firefox-posta-kutusu-sorunu-ve-cozumu-2.html
Gssaks - avatarı
Gssaks
Ziyaretçi
6 Ağustos 2009       Mesaj #1058
Gssaks - avatarı
Ziyaretçi
i.e mi kullanmam gerekicek illa? Ben orda bir çözüm göremedim. Alternatif olarak varsayılan tarayıcınızı i.e. olarak değiştirin düzelicektir gibi bir çözüm vardı. ( ki doğruluyorum bende de çözümlendi ) Ama firefox a bir çözüm yok mu? ve bu kadar kişi bunu böyle mi kullanıyor.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
7 Ağustos 2009       Mesaj #1059
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Gssaks adlı kullanıcıdan alıntı

i.e mi kullanmam gerekicek illa? Ben orda bir çözüm göremedim. Alternatif olarak varsayılan tarayıcınızı i.e. olarak değiştirin düzelicektir gibi bir çözüm vardı. ( ki doğruluyorum bende de çözümlendi ) Ama firefox a bir çözüm yok mu? ve bu kadar kişi bunu böyle mi kullanıyor.

Evet herkes bunu böyle kullanıyor. Aslında çok da büyük bir sorun değil, sizce öyle mi? O sayfada okumanızı gerektirecek hiçbir şey yok. Sadece adresinizi ve parolanızı yazıp Enter'a basmanız yeterli. Yok illa ben o sayfayı her açtığımda Türkçe'sini görmek istiyorum diyorsanız ya IE'yi varsayılan tarayıcınız olarak tutun ya da sayfa her açıldığında adresinin sonundaki 1046'yı 1055'e değiştirip o adrese gidin.
djym - avatarı
djym
Ziyaretçi
13 Ağustos 2009       Mesaj #1060
djym - avatarı
Ziyaretçi
çoklu oturum için çoklu msn indirin