Arama

Windows Live Messenger 2009 (14.0.8064.206) - Sayfa 54

Güncelleme: 20 Ağustos 2009 Gösterim: 543.068 Cevap: 1.072
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
21 Ocak 2009       Mesaj #531
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
XSeZeRiX adlı kullanıcıdan alıntı

ya yukarıdakini geçtim başka bişey soracam arkadaşlar bu plus kodlarını bazı arkadaşlar kişisel iletilerde kullanıyorlar görünüyor ama bende sadece solda yani nick kısmında görünüyor kodlar yani kişisel ileti kısmında görünmüyor nedendir bilen varmıdır aranızda Msn Confused

Alıntı
XSeZeRiX adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bilen yokmu bu plus ta kişisel iletilerde yazıların neden renkli çıkmadığını başkaları görüyor renkli olarak ama ben göremiyorum ama sadece kişisel iletilerde nickte bormal olarak renkli şekilde görünüyor yazılar.

Messenger Plus! kişisel iletileri de biçimlendirebilir ama biçimli kişisel ileti kişinin kendisinde görülmez, karşı taraftaki insanların listelerinde görünür. Bu uzun zamandır böyle. Yeni Messenger sürümüyle alakası değil. Kendimizde de biçimli görebilmemiz için Plus! forumunda çok sayıda öneriler yazıldı, uygun bir yöntemi bulunursa yapılacak, yoksa yapılmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı
kerimcem adlı kullanıcıdan alıntı

arkdaşlar engelleyinleri gorme halen mümkün değilmii???? bilgsi olan varmı...

Hayır, mümkün değil.

Alıntı
egegüzeli adlı kullanıcıdan alıntı

alanınıza gidin bağlantısı nerde bulamıyorum bilgisi olan varmı acaba?

Kişi listesinde görüntü resminizin üzerine gelince ufak bir pencere belirir. O pencerede "Alanınıza gidin" bağlantısını bulabilirsiniz.

Alıntı
oskannnnn adlı kullanıcıdan alıntı

Pekde kullanışlı bulmadım ama çok hatası çıkıo yha web kameramı goster sorunu var pasif yapamdım ama yanına 8.5 kurdum ondan kullanıom onda bir sorun yok ole
ama halen pasif. Msn Sad Msn Sad :'(

Ses ve Görüntü Kurulumunu bir kez çalıştırıp web kameranızı seçmeyi denediniz mi? Ses ve Görüntü Kurulumu'nu Messenger menülerinden Araçlar altından başlatabilirsiniz.

Alıntı
Legend_Warrior adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar benim de webcam ile ilgili sorunum var, konunun linki:

https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/227542-wlm-2009-webcam-sorunu.html

birde bu sürüm final sürüm mü açılışta final sürüme çok yakın ve beta etiketleri bulunmayan diyor ne yani bir sürüm daha mı var,son olarak bu sürüm 14.0 mı 9.0'a gelmeden 14'e mi geçti microsoft?Msn Sarcastic

Alıntı
Standart adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşım Bu Microsoft'un Çıkardığı Resmi Windows Live Messenger 2009 Finaldir.14.0 Olayı Sürüm Notudur. (Versiyon Gibi.)Dediğiniz Gibi Bu Finaldeki Görüntülü Konuşmada (Seslerin Ve Görüntülerin Karşı Tarafa İletilmesi.) Aksaklıklar Yaşanıyor.Ama Yinede Beğendim...Pembe Yazıya Dikkat!!!Msn GrinMsn GrinMsn Grin

Sürüm numaraları 7.0, 7.5, 8.0, 8.1, 8.5 diye giderken n'oldu da 14'e atladılar, o da ayrı bir merak konusu benim için.

Alıntı
yozturk adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı şekilde benim de kamera açıldıktan sonra cam ayar kısmı açılmıyor.

Eskiden Araçlar menüsünde Web kamerası ayarları diye bir öğe vardı. O öğe yeni Messenger'da tamamen kaldırılmış. Kamera kullanımdayken Ses ve Görüntü Kurulumu sihirbazında da kamera algılanmıyor. Ama benim web kamerasının ayarlar penceresine Messenger'ın dışından erişilebiliyor. O şekilde bir erişim yöntemi bulabilirseniz belki siz de halledebilirsiniz.

Alıntı
beto07 adlı kullanıcıdan alıntı

Gelen kutuma gitmek istediğimde Türkçe açılması gereken sayfa ispanyolca açılıyor bunu nasıl düzeltebilirim ? Msn Confused

Alıntı
kozanilker adlı kullanıcıdan alıntı

ben msn 9 u sitesinden indirdim ve kurdum ancak mail kısmına tıklayınca ben brazilya msn sitesine aktarıyor ve mail sayfamda açılmıyor !!

burda fake bir durum mu aramalıyım yada değiştirebilceğim bir şeyle düzelebilirmi ?

ban yardımcı olursanız sevinirim

Bu konuda Windows Live Hesap ayarlarında belirttiğiniz Ülke/Bölge bilgisi rol oynuyor. Ülkesi Türkiye seçilen hesaplarda e-posta gelen kutusuna Messenger'dan erişmek için tıkladığınızda Internet Explorer dışında bir tarayıcı kullanılıyorsa bu sorun ortaya çıkıyor. Bu sorunu Windows Live Messenger ve Windows Live Hesap ürünleri için rapor ederek düzeltilmesine katkıda bulunmuş olursunuz. Düzeltildiğinde yararlanmak için yeni Messenger sürümü yüklemeniz de gerekmeyecek.

Alıntı
cagdasm adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bende kurdum fakat webcam açtıgımızda webcam boyutu en fazla orta olabiliyor büyük seçeneği yok sizdede varmı bu sorun? yoksa sadece bendemi var bu enayilik Msn Happy simdiden tesekkurler Msn Happy

Bu sorunun çözümünü buldum. Daha doğrusu ortada sorun yok, sadece kamera boyutlarında bir iyileştirme yapılmış. O da şu; ekran çözünürlüğünüze göre kamera boyutlarında bir sınırlama getirilmiş. Örnek verecek olursak, 1024*768 çözünürlük kullanana "Büyük" boy kamera seçme şansı verilmiyor. Mesela 800*600 çözünürlükte ise "Orta" boyu dahi izin verilmiyor. Bu sınırlamayı uygun buldum, çünkü benimki 1024*768 çözünürlükte görüntülü aramada kameralar birbirlerini sıkıştırıyordu.
Alıntı
multeci_hakan adlı kullanıcıdan alıntı

msn 2009 kullanıyorum kişilerle konuşurken pencere açıkken neyse görürsünüz yazılanları ama kapatıp aşağıya çektiğimde..yazan olsa bile beni sadece sesle uyarı yapıyor ama her zaman seslerde açık olmuyor buda yazanı görmem için elle arada bir yazmışmı diye bakmam gerekiyor yada çok geç bakıyorum..
umarım derdimi anlatabilmişimdir bunun için yardımcı olabilcek bir arkadaş varmıdır acaba...i

Messenger Plus!'ın yarı uyumlu sürümü 4.79.342 sürümü yüklüyse o bu soruna neden oluyor. Ya yeni neredeyse tam uyumlu sürümü (4.79.353) indirip yükleyin, ya da mevcut Plus!'ta sekmeli sohbetleri devre dışı bırakın. Bu soruna başka şeyler de sebep oluyor olabilir, benim bilgim yok.
lamekkonyautd - avatarı
lamekkonyautd
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #532
lamekkonyautd - avatarı
Ziyaretçi
135 mb olması çok acayip (full kurulum) Msn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Ocak 2009       Mesaj #533
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
lamekkonyautd adlı kullanıcıdan alıntı

135 mb olması çok acayip (full kurulum) Msn Grin

Evet, daha da ilginci bu kadar verinin her farklı bilgisayara yüklemede önce indirilmesini göze almış olmaları. Sunucularına güveniyorlar herhalde Msn Sarcastic Her neyse, birden çok bilgisayara kurulum yapmak isteyip her şeyin tekrar tekrar indirilmesini istemeyenlere şu konuyu okumalarını öneriyorum:

WLM 2009 - Yükleyici İndirdiği Setup'ları Hangi Klasöre Kaydediyor?
Standart - avatarı
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #534
Standart - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Ben vista ultimate 32-bit işletim sistemi kullanıyorum.Yalnız Bu Messenger'i Yükledim.Karşı Tarafla görüntülü Konuşma Yapmak İstediğimde Usb Gibi bir simge çıkıyor.ve bant sınırı aşıldı diye bir uyarı veriyor ayrıca bağlandıktan sonra karşı tarafın hem ses hemde görüntüsünü net alırken benim ne ses nede kamera görünütüsü gidiyor.Ne yapmalıyım acaba?Ramlar da mı bir sorun var?

Arkadaşlar Soruma Cevap Yok mu? Şimdi Kamera Sorununu Çözmek İçin Format Atıp Bu Seferde Xp Yükledim.Yanlız Dediğim gibi herşeyi ayarladım.Herşey Normal Görünüyor.Bütün Ayarları Yaptım.Hiçbir eklenti ve yama da yüklemedim.Ancak Karşı Tarafa Görüntüm Ve Sesim Gitmiyor.Konuştuğum Kişinin Seside Görüntüsüde Gayet Net Geliyor.Öyle Bir An Geliyor ki Sesim Gitse Görüntüm Yok.Görüntüm Gitse Sesim Yok.Ve Dediğim gibi tam bağlanırken Usb Gibi Bir Simge Çıkıp "Bant sınırı Aşıldı ve yeterli yok."Şekinde Uyarı Alıyorum...

İlk sayfadaki Çözümle Çözülecek Gibi Değil.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Ocak 2009       Mesaj #535
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

Arkadaşlar Soruma Cevap Yok mu? Şimdi Kamera Sorununu Çözmek İçin Format Atıp Bu Seferde Xp Yükledim.Yanlız Dediğim gibi herşeyi ayarladım.Herşey Normal Görünüyor.Bütün Ayarları Yaptım.Hiçbir eklenti ve yama da yüklemedim.Ancak Karşı Tarafa Görüntüm Ve Sesim Gitmiyor.Konuştuğum Kişinin Seside Görüntüsüde Gayet Net Geliyor.Öyle Bir An Geliyor ki Sesim Gitse Görüntüm Yok.Görüntüm Gitse Sesim Yok.Ve Dediğim gibi tam bağlanırken Usb Gibi Bir Simge Çıkıp "Bant sınırı Aşıldı ve yeterli yok."Şekinde Uyarı Alıyorum...

İlk sayfadaki Çözümle Çözülecek Gibi Değil.

Bu doğrudan WLM ile ilgili bir problem değil.

Alıntı

Bilgisayarınıza bağlı bir USB kamera varsa ve "Bant genişliği aşıldı" iletisi alırsanız video akışını görüntülemek için kullandığınız programda kamera çözünürlüğünü düşürün. Daha küçük çözünürlük ayarı daha düşük bant genişliğini gerektirir. Bu ayarı belirleme konusunda bilgi için video akışını görüntülemede kullandığınız programın bilgilerine bakın.(Windows Vista-YARDIM VE Destek)

Google'da konuyla ilgili daha fazla arama yapabilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
FrenzieD - avatarı
FrenzieD
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #536
FrenzieD - avatarı
Ziyaretçi
Nautralizer;
msnmsgr.exe dosyasını çalıştırdıktan sonra plus'u kurduğumuz halde çalıştıramıyorz. msnmsgr2.exe 'yi oluşturduktan sonra çalıştırabiliyorz. Fakat regedit'ten söylediğiniz ayarı yaptıktan sonra plus çalışmadı. Sorunun kaynağı nedir? Tşk ederm.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
22 Ocak 2009       Mesaj #537
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
FrenzieD adlı kullanıcıdan alıntı

Nautralizer;
msnmsgr.exe dosyasını çalıştırdıktan sonra plus'u kurduğumuz halde çalıştıramıyorz. msnmsgr2.exe 'yi oluşturduktan sonra çalıştırabiliyorz. Fakat regedit'ten söylediğiniz ayarı yaptıktan sonra plus çalışmadı. Sorunun kaynağı nedir? Tşk ederm.

Açıkçası ikinci bir exe oluşturma önerisi geçici ve pek de sağlıklı olmayan bir çözüm önerisiydi. Windows Live Messenger'ı bir kez daha tamamen kaldırıp yeniden kurduktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz:
Windows Live Messenger'ı Tamamen Nasıl Kaldırırım?

WLM 2009'da hala programın kendisinden kaynaklanan hatalar mevcut ve ne yazık ki bazı kullanıcılarda bu hataların giderilmesi mümkün olmuyor. Bir sonraki WLM 2009 güncelleştirmesini bekleyebilir ya da WLM 8.5'e dönebilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
dizifilm - avatarı
dizifilm
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #538
dizifilm - avatarı
Ziyaretçi
birşey sormak istiyorum msn den sildigim kişilerden tamamen nasıl kurtulurum gizliliktende görmek istemiyorum Msn Sad
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #539
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
dizifilm adlı kullanıcıdan alıntı

birşey sormak istiyorum msn den sildigim kişilerden tamamen nasıl kurtulurum gizliliktende görmek istemiyorum Msn Sad

gizlilikten silmeniz için karşı tarafında sizi silmesi gerek...aksi durumda silemezsiniz gizlilik listenizde.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
22 Ocak 2009       Mesaj #540
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
dizifilm adlı kullanıcıdan alıntı

ahmed'in dediği doğru ancak yardımcı bir programla Engelli ve İzinli listenizdekileri silmeniz mümkün. Ayrıca Messenger 2009 kullanıyorsanız oturum açtığınızda sildiğiniz kişilerden onların sizi eklediklerine dair bir istek de almıyorsunuz. Burayı inceleyebilirsiniz: MSN Kişi Listesi Yöneticisi (MSNlists TR)