Arama

Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü - Sayfa 10

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 537.131 Cevap: 355
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #91
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende C:\Program Files\Windows Live\Contacts (abssm.dll) dosyasını sıldım oldu tesekkurler dostum cok saol oldu sıddetle tavsıye edıyorum bu hatayı alnlar bu sekılde yapsınlar
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #92
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
C:\Program Files\Windows Live\Contacts burdaki ( abssm.dll ) adlı dosyayı değiştirin mesala şu şekilde ( abssm.dll22 ) sorun çözülecektir diye umuyorum ..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #93
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Standi arkadasm cok saol senin sayende calisti artik ölsemde gam yemem gerçekten cok cok cok cok saoLLLLLLLLLLLLLLLLLL Msn HappyMsn HappyMsn HappyMsn HappyMsn Happy

Beyler Standi'den alintidir

%100 çözümü yazıyorum arkadaşlar..
keşke aranıza daha erken katılsaydım Windows Live Communications Platform Hatası nın temeli wlcomm.exe dosyasının xp sp3 yüklü işletim sistemlerinde bir takım sistem dosayaları ve ya hali hazırda yüklemiş olduğunuz driver ve bu driverlerin sp3 ile birlikte gelen uyumlulukların sistemde wlcomm.exe dosyasının xp uyumluluğunda çalışmasına izin vermemsinden kaynaklanmaktadır. çünki çalışan dosyalar aynı zamanda windows live in de çalıştırmak istediği komut satırlarını zaten win98/ME uyumluluğunda çalıştırdığı için wlcomm.exe aynı anda bu komutları XP uyumluluğunda açamamaktadır.
işte size kesin çözümü herhangi bir dosyayı silmeniz veya değiştirmeniz gerekmiyor.
Tek yapmanız gereken
1- bilgisayarımdan program files a girin
2-windows live klasöründeki contacts klasörüne girin
3-oradan wlcomm.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girin
4-orada yukarıdan uyumluluk sekmesi altındaki "bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazan yere tik koyun ve oradan windows98/me yi seçin ve tamam a tıklayın

işte sorun halloldu.

son olarak eğer hala sorun devam ederse
-windows media player i açın

-araçlar kısmından eklentilere gelin
-windows live messenger müzik eklentisi tikini kaldırın.

sorununuz tamamen ortadan kalkıcaktır.

unutmayın bu tip problemlerin hepsinin temelinde yatan asıl neden uyumluluktur.
eski driverların yeni güncellemeleri onların başka bir uyumluluk modunda halihazırda kullandığınız platforma uyarlamaktadır fakat aynı uyarlamayı yapmayan ve aynı parametreleri kullanan diğer bir program bu anda hata verebilir.

eğer sorununuzu çözebildiysem ne mutlu bana. bu ve benzeri sorunlarınız için bana msj atabilirsiniz, bir çok forumda yazdığım için bütün forumu sürekli takip edemiyorum. elimden gelen yardımı yapmaya çalışrım.

KESİNLİKLE ÇALİSİYOR HİÇ BİR ŞEKİLDE DOSYA FİLAN SİLMEYİN!!!!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #94
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
%100 çözümü yazıyorum arkadaşlar..
keşke aranıza daha erken katılsaydım Windows Live Communications Platform Hatası nın temeli wlcomm.exe dosyasının xp sp3 yüklü işletim sistemlerinde bir takım sistem dosayaları ve ya hali hazırda yüklemiş olduğunuz driver ve bu driverlerin sp3 ile birlikte gelen uyumlulukların sistemde wlcomm.exe dosyasının xp uyumluluğunda çalışmasına izin vermemsinden kaynaklanmaktadır. çünki çalışan dosyalar aynı zamanda windows live in de çalıştırmak istediği komut satırlarını zaten win98/ME uyumluluğunda çalıştırdığı için wlcomm.exe aynı anda bu komutları XP uyumluluğunda açamamaktadır.
işte size kesin çözümü herhangi bir dosyayı silmeniz veya değiştirmeniz gerekmiyor.
Tek yapmanız gereken
1- bilgisayarımdan program files a girin
2-windows live klasöründeki contacts klasörüne girin
3-oradan wlcomm.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girin
4-orada yukarıdan uyumluluk sekmesi altındaki "bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazan yere tik koyun ve oradan windows98/me yi seçin ve tamam a tıklayın

işte sorun halloldu.

YA BENDE HİÇBİ İŞE YARAMADI BU ÇÖZÜM
BİRİ BİR ŞEY SÖYLESİNN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #95
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Evet
C:\Program Files\Windows Live\Contacts
dizinindeki ilk dll dosyasının adını değiştirmek işi çözdü. Vallahi nasıl buluyorlar böyle bir çözümü anlayamıyorum. tek tek deniyorlar mı?
gencler_60 - avatarı
gencler_60
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #96
gencler_60 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
bovicola adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bende de aynı sorun vardı. Sil-bat isimli küçük programla halloldu.

Sorununu çözemeyen arkadaşlar googleda aratıp bu programı kullansınlar. Gerçekten işe yarıyor!!! Zararlı haşereleri temizliyor... Bilginize..

Arkadasımın Dedigine katılıyorum okadar dosya denedim olmadı ama sil-bat ı calıştıtırdım ve pc acıldı kapandı sorunum duzeldi... isteyen arkadaslar için BURDAN indire bilirsiniz.Msn Wink yani sorun en nihayetinde virüslerden kaynaklanıyor şimdi bilgsayara format atıyorsun tamam ama sonra D ye tekrar girdiginde diger sürücülere o virüs tekrardan bulaşıyor pc ye ve sen tekrardan aynı hatayı alıyorsun bence sorun o tavsiyem C ye temiz bir format atıp hic bir dosyaya girmeden temiz bir kaynakdan saglam bir virüs programı yuklemek(ben Kaspersky İnternet secrutiy kullanıyorum tavsiyem) ve diger suruculerinizi tarartırıp daha sonra içerisine girmek bu benim dusuncem arkdaslar.Dosya kendi upload dım dır saygılarla hayırlı günlerMsn Wink.... Fazlı Gençler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #97
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
murat41b arkadaşım çokk sağol.. dediğin programı kurdum ve mesenger sorunsuz çalışıyor..
mssecem - avatarı
mssecem
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #98
mssecem - avatarı
Ziyaretçi
msn'i hıc acamıyorum.
İlk basta msn hata kodu verıyordu sonra hıcbı hata kodu vermeden acmamaya basladı.
2009 surumunde yasıyorum bu sorunu.

Hata kodu vermeden wındows lıve cummunıcatıons raporu geldi , burda soylenenlerı yaptım ama yıne olmuyor , suan format atabılme ıhtımalım yok:
Bu sorunu nasıl halledeıblırım ? yaklasık 1 bucuk aydır bu sorunla karsılasıyorm ve hala daha cozulmedı.
standi - avatarı
standi
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #99
standi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

msn'i hıc acamıyorum.
İlk basta msn hata kodu verıyordu sonra hıcbı hata kodu vermeden acmamaya basladı.
2009 surumunde yasıyorum bu sorunu.

Hata kodu vermeden wındows lıve cummunıcatıons raporu geldi , burda soylenenlerı yaptım ama yıne olmuyor , suan format atabılme ıhtımalım yok:
Bu sorunu nasıl halledeıblırım ? yaklasık 1 bucuk aydır bu sorunla karsılasıyorm ve hala daha cozulmedı.

eğer xp kullanıyorsan 9. sayfada bahsettiğim çözümü denemeni tavsiye ederim. eğer o çözüm işe yaramazsa demek ki düzeltmek için daha önce başka oynamalar denemiş olabilirsin. msn nin 9.0 sürümünü indir msn ni baştan kur ve orada yazdığım çözümü dene. (bu çözüm xp sp3 kullanıcıları içindir vista kullanıcılarında kesin etkili değildir denenmemiştir.)
mssecem - avatarı
mssecem
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #100
mssecem - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
standi adlı kullanıcıdan alıntı

eğer xp kullanıyorsan 9. sayfada bahsettiğim çözümü denemeni tavsiye ederim. eğer o çözüm işe yaramazsa demek ki düzeltmek için daha önce başka oynamalar denemiş olabilirsin. msn nin 9.0 sürümünü indir msn ni baştan kur ve orada yazdığım çözümü dene. (bu çözüm xp sp3 kullanıcıları içindir vista kullanıcılarında kesin etkili değildir denenmemiştir.)

Anlattıgın ıcın cok teşekkürler.
Evet wp kullanıyorum ve dedıklerının aynısını yaptım hata kodu gelmedi oturum ac'a tıkladım acmaya calıstı sonra kendı kendıne durdu.
Baska ne yalabılırım ? benden baska herkes sorununu cozebılıyor baska cozum yolu yok mudur.Msn Sad