Arama

Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü - Sayfa 20

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 537.136 Cevap: 355
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #191
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynı olay bendede oluyo msn surumunu deıstırsem duzelırmı kı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #192
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
windows 7 ultimate kullanıorum.. bilgisayarım ilk açıldıgında live messangerda sorun olmuyor,fakat bi iki saat sonra hata verio,ve tekrar msni açabilmem için tekrar bilgisayarımı başlatmak zorunda kalıyorum.. messanger yanıt vermio,dierek msni otomatik kapatıo.. başta yazdıgınız herşeyi denedim ama sorun hala aynı. ne yapmam gerekli ?
Sponsorlu Bağlantılar
albinoblue - avatarı
albinoblue
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #193
albinoblue - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
wiperone adlı kullanıcıdan alıntı

evt arkadaşlar uğraşınca yaptım bu hatayı düzelttim

şimdi

C:\Program Files\Windows Live\Contacts buraya giriyoruz

ve bu klasör içindeki dll. uzantılı dosyaların birini silip msn yi yine açıyoruz olmadımı o nu geri yükleyip ötekini siliyoruz bende bu sorun böle çözüldü

tsk bu problemi çözdü sildigim dosya abssm.dll
Son düzenleyen albinoblue; 22 Kasım 2009 17:41 Sebep: ilave bilgi
onurmel - avatarı
onurmel
Ziyaretçi
22 Kasım 2009       Mesaj #194
onurmel - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ray123 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşım nerden aklına geldide buldun anlamadım ama saolasın hangi dosyayı sileceklerine kara veremeyenler için şu dosya adını veriyorum:

abssm.dll

Silmenize gerek yok adını değiştirseniz yeter(örnek "abssm.dll23")

arkadaşlar bende de bu sayede sorun kalmadı.sorunu yaratan dll. abssm.dll bunu silince sorun ortadan kalktı bende de.umarım sizde de işe yarar
qaaN - avatarı
qaaN
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #195
qaaN - avatarı
Ziyaretçi
Denediklerinizin hepsini yaptım ama yine aynı hatayı alıorm windows live communications platform hatasi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #196
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
o dosyayi silince msn acılıor ama kişi ekleyemiorsunuz dikkat edin
onurmel - avatarı
onurmel
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #197
onurmel - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

o dosyayi silince msn acılıor ama kişi ekleyemiorsunuz dikkat edin

evet haklısın arkadaşım....kişi eklemekte problem çıkıyor bu seferde.ve plus da yüklenmiyor...sanırım win 7 yi yüklemedikçede bu sorun düzelmicek.win 7 kullanan arkadaşlar da aynı sorun var mı .çünki daha dün akşam yeğenin pc ye burada yazan talimatlar doğrultusunda wlm9 u yükledim,sorunsuz çalışıyor.onda da vista var...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #198
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim msn'mimde de windows live communications platform hatası veriyordu.ben birini ekleyince karşı tarafa davet gitmiyor yada biri beni kleyince bana davet gelmiyordu.en sonunda malware bytes anti malware programını kurdum ve gelişmiş tarama yaptım.bazı virüslerden kaynaklanıyormuş onları sildim.ve şu anda istediğim kişiyi ekleyebiliyorum.fakat iki günde bir filan yapmanızı öneririm tekrar hata verebiliyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2009       Mesaj #199
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende işeyaradı sizde deneyin duacıolun.bilgisayarıma gir.program files.vindovs live gir.contakts gir.orda vdldol.ll gibi bi dosya olucak.o proğramı silin bakın nasıl kaldırıyosunuz.ok

arkadaşım bilgisayarıma gir.program files.vindovs live.contaktcs.orda vdol.dll yanlış hatırlamıyosam bu dosyayı sil.sorun çözüldü.ben dua ettim sende et bana.ok

sevgili arkadaşlar hiiiç okadar uraşmayın.bi kaçarkadaşa cevap yazdım sizede yazayım.bilgisayarım.program files.vindovs live.contacts.orda vdol.dll diye bi program var onu sil.bak nasıl hızlı çözülüyo.ricaaa ederimmm...
Son düzenleyen Misafir; 24 Kasım 2009 21:45 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2009       Mesaj #200
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya Üstadlar Benim Bilgisayarda Yazmaya Karşı Korumalı Filan Diyor Nasıl Halledecem Bi Bilgisi Olan VAr mı..