Arama

Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü - Sayfa 25

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 537.136 Cevap: 355
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ocak 2010       Mesaj #241
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
: Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü
%100 çözümü yazıyorum arkadaşlar..
Sponsorlu Bağlantılar
keşke aranıza daha erken katılsaydım Windows Live Communications Platform Hatası nın temeli wlcomm.exe dosyasının xp sp3 yüklü işletim sistemlerinde bir takım sistem dosayaları ve ya hali hazırda yüklemiş olduğunuz driver ve bu driverlerin sp3 ile birlikte gelen uyumlulukların sistemde wlcomm.exe dosyasının xp uyumluluğunda çalışmasına izin vermemsinden kaynaklanmaktadır. çünki çalışan dosyalar aynı zamanda windows live in de çalıştırmak istediği komut satırlarını zaten win98/ME uyumluluğunda çalıştırdığı için wlcomm.exe aynı anda bu komutları XP uyumluluğunda açamamaktadır.
işte size kesin çözümü herhangi bir dosyayı silmeniz veya değiştirmeniz gerekmiyor.
Tek yapmanız gereken
1- bilgisayarımdan program files a girin
2-windows live klasöründeki contacts klasörüne girin
3-oradan wlcomm.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girin
4-orada yukarıdan uyumluluk sekmesi altındaki "bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazan yere tik koyun ve oradan windows98/me yi seçin ve tamam a tıklayın

işte sorun halloldu.

son olarak eğer hala sorun devam ederse
-windows media player i açın

-araçlar kısmından eklentilere gelin
-windows live messenger müzik eklentisi tikini kaldırın.

sorununuz tamamen ortadan kalkıcaktır.

unutmayın bu tip problemlerin hepsinin temelinde yatan asıl neden uyumluluktur.
eski driverların yeni güncellemeleri onların başka bir uyumluluk modunda halihazırda kullandığınız platforma uyarlamaktadır fakat aynı uyarlamayı yapmayan ve aynı parametreleri kullanan diğer bir program bu anda hata verebilir.

eğer sorununuzu çözebildiysem ne mutlu bana. bu ve benzeri sorunlarınız için bana msj atabilirsiniz, bir çok forumda yazdığım için bütün forumu sürekli takip edemiyorum. elimden gelen yardımı yapmaya çalışrım.
(sorunun çözümünde yardımcı olan standi arkadaşa teşekkürler
saygılı - avatarı
saygılı
Ziyaretçi
16 Ocak 2010       Mesaj #242
saygılı - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar ben çok acem bir kullanıcıyım.vista kullanıyorum.
ve windows platform hatası veriyor..sırayla nasıl çözeceğimi anlatırmısınz teşekkürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #243
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1428 kayıt anahtarı içindeki yetkileri kaldır
neoserdar - avatarı
neoserdar
Ziyaretçi
27 Ocak 2010       Mesaj #244
neoserdar - avatarı
Ziyaretçi
yok mu bi çözüm bu hataya ya Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2010       Mesaj #245
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
C:/Program Files/Windows Live/Contacts Buraya Girin Ve içindeki wldlog.dll bu dll dosyasını silin Tekrar Bağlanmayı Deneyin Sorun Kalkacaktır Açılmazsa Ordaki Farklı Dll leri Silip Geri Alın Deenyerek Bulun tabi. Alıntıdır
kahramanpol - avatarı
kahramanpol
Ziyaretçi
30 Ocak 2010       Mesaj #246
kahramanpol - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

C:/Program Files/Windows Live/Contacts Buraya Girin Ve içindeki wldlog.dll bu dll dosyasını silin Tekrar Bağlanmayı Deneyin Sorun Kalkacaktır Açılmazsa Ordaki Farklı Dll leri Silip Geri Alın Deenyerek Bulun tabi. Alıntıdır

Doğrudur hata oluşumu kalktı bunu muhakak deneyiniz göreceksiniz ki sorun kalkmış zaten bende tam bunu yazacaktımMsn Happy ...SAYGILARIMLA (İYİ GÜNLER)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2010       Mesaj #247
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
C:/Program Files/Windows Live/Contacts Buraya Girip içindeki abssm.dll yi sildik halloldu çok şükür.
korkulurüya - avatarı
korkulurüya
Ziyaretçi
3 Şubat 2010       Mesaj #248
korkulurüya - avatarı
Ziyaretçi
evet bu sorun farklı xp teması kullanıldığında ortaya çıkabiliyor..orjinal temaya dönüldüğünde problem ortadan kalkıyor.. ayrıca contact klasöründen wldlog.dll isimli dosyayı silince de düzelebiliyor.. bazen yine contacts dosyasının içinden abssm.dll adlı dosyayı silince de düzelebiliyor ama bu dosyanın silinmesi kişi listesi ile ilgili problemlere de sebep olabilir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Şubat 2010       Mesaj #249
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tek yapmanız gereken
1- bilgisayarımdan program files a girin
2-windows live klasöründeki contacts klasörüne girin
3-oradan wlcomm.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girin
4-orada yukarıdan uyumluluk sekmesi altındaki "bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazan yere tik koyun ve oradan windows98/me yi seçin ve tamam a tıklayın

işte sorun halloldu.

(Ra01T)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #250
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet bu yöntem çözdü tesekurler hatta size dosyanın adınıda vereyim. wldlog.dll bu dosyayı sileceksiniz arkadaslar