Arama

Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü - Sayfa 32

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 537.145 Cevap: 355
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2010       Mesaj #311
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Burada okuduğum bütün çözüm önerilerini denedim, ancak faydası olmadı, en sonun da messenger 8.5 i kurmaya karar verdim ama kurduktan sonra oturum açabilmem için messenger'ın yeni sürümünü yüklemek zorunda olduğumu öğrendim, bunu sorunu ortadan kaldırmanın yolu nedir, bilen varsa lütfen yardım edin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2010       Mesaj #312
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR KESİN ÇÖZÜMÜ BULDUM BU KONUDA... BİR HAFTALIK UĞRAŞAMDAN SONRA OLAYIN YÜKLEDİĞİM OYUNLARIN PCYE VERMİŞ OLDUĞU VİRÜSLERDEN KAYNAKLANDIĞININ SONUCUNA VARDIM... VE ŞU AN PCLERİM SORUNSUZ ÇALIŞIYOR... KISACASI FORMAT ATTIKTAN SONRA ONLİNE OYUNLARI YÜKLEMEYİN DERİM...

Sponsorlu Bağlantılar
messenger live communications platform sorunumu uyumluluk ayarı ile çözdüm, yardımcı olan arkadaşlara çok çok teşekkürler, çok makbule geçti
Son düzenleyen Misafir; 4 Temmuz 2010 18:24 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #313
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar Bende Bir Çözüm Yolu Buldum Bilgisayar Açılırken f5 sonrada f8 e basıp ağ desteği ile güvenli modda başlatın bilgisayarınızı öyle açılıyor

SAYGILAR...
enszzz - avatarı
enszzz
Ziyaretçi
8 Temmuz 2010       Mesaj #314
enszzz - avatarı
Ziyaretçi
bende bu hatayla karşılaşmıştım burdakilerden ziyade size alternatif tıpı oneriorm sistemi geri yukleyin başlat menusunden yardım ve destekte sistemi geri yuklemeyi bulabilirsiniz ordan hatanın gelmediğini bildiğiniz istediğiniz tarihi seçin ve olay cozulmustur..
75mımar - avatarı
75mımar
Ziyaretçi
11 Temmuz 2010       Mesaj #315
75mımar - avatarı
Ziyaretçi
bu sorunu çozmek için yeni format atarak windows mesengeri kaldırın işlem tamam
kakalak - avatarı
kakalak
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #316
kakalak - avatarı
Ziyaretçi
Aynı sorunu yaşayanlardandım fakat Standi denen arkadaşın yöntemini denedim ve kurtuldum bu illetten. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum ve sorunun çözümünü sizinle paylaşıyorum.

Standi'den;
%100 çözümü yazıyorum arkadaşlar..
keşke aranıza daha erken katılsaydım Windows Live Communications Platform Hatası nın temeli wlcomm.exe dosyasının xp sp3 yüklü işletim sistemlerinde bir takım sistem dosayaları ve ya hali hazırda yüklemiş olduğunuz driver ve bu driverlerin sp3 ile birlikte gelen uyumlulukların sistemde wlcomm.exe dosyasının xp uyumluluğunda çalışmasına izin vermemsinden kaynaklanmaktadır. çünki çalışan dosyalar aynı zamanda windows live in de çalıştırmak istediği komut satırlarını zaten win98/ME uyumluluğunda çalıştırdığı için wlcomm.exe aynı anda bu komutları XP uyumluluğunda açamamaktadır.
işte size kesin çözümü herhangi bir dosyayı silmeniz veya değiştirmeniz gerekmiyor.
Tek yapmanız gereken
1- bilgisayarımdan program files a girin
2-windows live klasöründeki contacts klasörüne girin
3-oradan wlcomm.exe dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girin
4-orada yukarıdan uyumluluk sekmesi altındaki "bu programı aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır" yazan yere tik koyun ve oradan windows98/me yi seçin ve tamam a tıklayın

işte sorun halloldu.

son olarak eğer hala sorun devam ederse
-windows media player i açın

-araçlar kısmından eklentilere gelin
-windows live messenger müzik eklentisi tikini kaldırın.

sorununuz tamamen ortadan kalkıcaktır.

unutmayın bu tip problemlerin hepsinin temelinde yatan asıl neden uyumluluktur.
eski driverların yeni güncellemeleri onların başka bir uyumluluk modunda halihazırda kullandığınız platforma uyarlamaktadır fakat aynı uyarlamayı yapmayan ve aynı parametreleri kullanan diğer bir program bu anda hata verebilir.

eğer sorununuzu çözebildiysem ne mutlu bana. bu ve benzeri sorunlarınız için bana msj atabilirsiniz, bir çok forumda yazdığım için bütün forumu sürekli takip edemiyorum. elimden gelen yardımı yapmaya çalışrım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Temmuz 2010       Mesaj #317
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende bu sorunla yaklaşık 3 gündür uğraşıyorum

wldlog.dll dosyasını silince düzeliyor evet AMMAA biz sadece düzeldiğini sanıyoruz. o dll. dosyasını sildikten sonra artık o bilgisayarda kullanılan hiç bir msn adresinde KİŞİ EKLEYEMİYORSUNUZ ve SİZİ EKLEYENLERİDE GÖREMİYORSUNUZ

yani bu wldlog.dll dosyası sadece SİZİN bilgisayarınızda ki kişi listeniz ile server arasındaki bağlantıyı sağlayan dosya

sonuç olarak bu sorunun kesin bir çözümünü bende henüz bulmuş değilim...

bu dediklerim çözümlerin farklı kombinasyonlarıyla denenmiş tecrübedir dikkate alın

wldlog.dll u silmek sadece kendinizi kandırmak yani Msn Happy
worafz - avatarı
worafz
Ziyaretçi
20 Temmuz 2010       Mesaj #318
worafz - avatarı
Ziyaretçi
dedikleriniz hepsini yaptım olmadı son care olarak combofixi yükledim bi kerede düzeltti herşeyi boşuna o kadar dosya silmeyle silip geri yüklemeyle ugrasmayın combofix kesin cözüm Msn Happy
ogzhan_18 - avatarı
ogzhan_18
Ziyaretçi
29 Temmuz 2010       Mesaj #319
ogzhan_18 - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BAKINN % 100 HATA GIDIYOR ''C/ PROGRAM FİLES/ WİNDOWSLİVE/CONTACS'' BU KLASÖR İÇİNDE BULUNAN wldlog.dll dosyasını silin ..DOYA DOYA KULLANIN MSN NİZİİİİİİİİİİİİ
efremm - avatarı
efremm
Ziyaretçi
29 Temmuz 2010       Mesaj #320
efremm - avatarı
Ziyaretçi
comobffix, uyumluluk, msn remover dosya ismi değiştirdim hiç biri olmadı, önceden dosya silmiştim. 3 aydır böyle kullanıyodum. ama bu sefer ne kişi ekleyebiliyosun ne de sizi ekleyenleri görebiliyosunuz, mecburen sillip yeniden yükleyim dedim bu sefer hiçbiri olmuyo. artık çıldırma noktasndayım......................