Arama

Windows Live Communications Platform Hatası ve Çözümü - Sayfa 7

Güncelleme: 26 Nisan 2012 Gösterim: 537.124 Cevap: 355
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
26 Mayıs 2009       Mesaj #61
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
tesadufler adlı kullanıcıdan alıntı

C:\Program Files\Windows Live\Contacts (abssm.dll) dosyasını siliyorsunuz bu kadar...
ben yaptım oldu şimdilik tşkler

O dosya gerekli bir dosya ki orada bulunuyor. Onu böyle gözü kapalı silmek kişi listesiyle ilgili başka çeşitli sorunlara yol açabilir. Bunu bu sorunu yaşayan herkes aklında bulundurmalı.
Sponsorlu Bağlantılar
dıptısdıptıs - avatarı
dıptısdıptıs
Ziyaretçi
4 Haziran 2009       Mesaj #62
dıptısdıptıs - avatarı
Ziyaretçi
az kaldı deliricem Break
normalde webcam harika çalışıyor
Sponsorlu Bağlantılar
ses ve görüntü kurulumu yapıyorum ordada çalışıyor
ama gel gelelim bir arama yaptığımda kamera yok Drool
hatta karşı tarafdan arama geldimi bittim
sürekli windows kapatıyor msniMsn Cigarette
vista kullanıyorum bütün güncellemeler tamam
sorun nerde anlamış değilim
kameranın sürücülerini kaldırıp yeniden yükledim ama nafile
normalde çalışıyor msn üzerinden yokBreak

eceyucedaq - avatarı
eceyucedaq
Ziyaretçi
4 Haziran 2009       Mesaj #63
eceyucedaq - avatarı
Ziyaretçi
1. ve 2. adım olmuyor nedense.
Program ekle kaldır bölümünde Live Messenger'ı buluyorum ama kaldır tusuna basınca kaldırmıyor. Önceden oluyordu.
Ve 2. adımda yarım saatten fazla beklememe ragmen olmuyor.

Yardım ederseniz cok sevinirim. Tesekkurler. Msn Happy
svarel - avatarı
svarel
Ziyaretçi
15 Haziran 2009       Mesaj #64
svarel - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar benim msn son versiyonu yukledim fakat surekli hata verip kapaniyor...kapanmasi 5 sny suruyor...3 defa formatladim ama banamisin demiyor...lutfen birisi yardimci olsun delirecegim...
hata soyle
Windows Live Communications Platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz.
hata imzasi :
AppName: wlcomm.exe AppVer: 14.0.8064.206 ModName: nmdfgds1.dll
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0001d4bb

yardimci olursaniz cok sevinirim...simdiden ilginize cok tesekkurler...

mastic - avatarı
mastic
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #65
mastic - avatarı
Ziyaretçi
sadece "C:\Program Files\Windows Live\Contacts" daki "abssm.dll" dosyasını sildim ve şimdilik sorun yok Msn Wink dosyayıyı ilk olarak komple kaldırmayın, geri dönüşüm kutusuna yollayın. bazılarında farklı .dll dosyasının silinmesiyle düzeliomuş. olmazsa geri yükleyip başka bitane silmeyi deneyin..
Eywbabacan - avatarı
Eywbabacan
Ziyaretçi
2 Ağustos 2009       Mesaj #66
Eywbabacan - avatarı
Ziyaretçi
lanet hata yüzünden pc ye en az 15 20 kez format attm lanet olsun gene düzelmedi ya ya nebiçim msn yapıo bu adamlar ve neden herkezde deilde bizde oluo allh allh yaMsn Confused

işe yaramıo lanet olsun sanıırım tek çözüm yeni yapacakları msn olcakMsn Confused

ha Msn Grin pardon üstte yazdm ya hani ray123 kardeşimin dedii gibi yaptm Msn Confused lanet olsun ondan da bi halt çıkmadı başka bi msn açsak Msn Confused lanet olsunki açılmıor:s

ne yapsanız boş yeni sürümü bekleeecezMsn Confused

beyler evet abmss.dll midir nedir onu silioz ama bu sefer de başka oturum açtıkmı sorun gelior en iyisi adam gibi bi yeni sürüm beklemek neaparsanız boş 10 15 kez pc ye format çektim boş hepsiMsn ConfusedMsn ConfusedMsn Confused:'(Msn Sad

bi halt olmuo o dosyayı silincedeMsn Confused

bi çözüm var ama eziqçeMsn Grin 8.5i yükleyinMsn GrinMsn Grin
Son düzenleyen ahmetgns; 2 Ağustos 2009 06:56 Sebep: Gönderilerin aynı kişiden kısa bir zaman içinde peşpeşe gönderilmesi.
msdevin - avatarı
msdevin
Ziyaretçi
7 Ağustos 2009       Mesaj #67
msdevin - avatarı
Ziyaretçi
C:\Program Files\Windows Live\Contacts klasörünün içinde abssm.dll dosyasını silerek bi daha denerseniz oluyor
ben şimdilik böyle bir cözüm buldum
melisamelek - avatarı
melisamelek
Ziyaretçi
15 Ağustos 2009       Mesaj #68
melisamelek - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar ben bütün herşeyi denedim bu " Windows Live Communications Platform Hatası " için ama hiçbir şekilde düzeltememiştim 2 kezde format attırdım yine düzelmedi fomat atıldıktan sonra burda okumuştum onuda deneyim dedim COMBOFİX i kurdum temizledi gerçekten işe yaradı şimdi sorunsuz çalışıyor Msn Happy Combofizi çalıştırmadan önce kullandığım nod32 virüs programın devre dışı bıraktım sonra onu çalıştırdım combofix virüs prgramlarının temizleyemediği bir virüsü temizliyormuş o yüzden çalışıyormuş bence birde siz deneyin benimki oldu inş sizinde olur ...
rustavi - avatarı
rustavi
Ziyaretçi
19 Ağustos 2009       Mesaj #69
rustavi - avatarı
Ziyaretçi
format çektim bilgisayara şimdide bu hatalar açılıyor sonrada hata gönderme raporu çıkıyor anlamadım gitti yaaa
clipboard01ogy
vertebra_24 - avatarı
vertebra_24
Ziyaretçi
26 Ağustos 2009       Mesaj #70
vertebra_24 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
umit_sengul16 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar nvidia chipset driver kurulu olan arkadaşlarda program ekle kaldırdan nvidia forceware network access manager adlı programa değiştir/kaldır deyip madify seçip next dedikten sonra açılan yerden firewall seçeneklerini kaldırdığımız zaman sorun halledilmiş olur...
Veya program ekle kaldırdan Nvidia internet access manager'i kaldırsanızda olur...

çok teşekkür ederim arkadaşım sorunum düzeldi.aslında ben anakartın sıkıntı yarattığını anlamıştım ama satıcıya böyle desem benimle kafa bulur diye aramamıştım.Anakartı değişeli 2 ay oldu.Geçen seferde abit markasının sitesinden indirip kurmuştum sorun düzelmişti ama işte ben demekki kurayım derken kaldırmışım anlamamışımMsn Happy)emeğinize sağlık arkadaşlar ama şunu iyi anladım ne format ne onarma,ne msn kaldırıp yeniden kurma yada man i onarma hiçbirisi çözüm değil.kolay gelsin