Arama

MSN Space - MSN Spaces - Windows Live Space Hakkında Her Şey (MSN Space) - Sayfa 15

Güncelleme: 20 Kasım 2010 Gösterim: 628.808 Cevap: 540
I3uz_KaLpLi - avatarı
I3uz_KaLpLi
Ziyaretçi
18 Haziran 2006       Mesaj #141
I3uz_KaLpLi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
edacakmak adlı kullanıcıdan alıntı

bu şekildemi yapıyoruz anlamadım.

Verdiğim resimdeki örnekte webmessengerin gözüktüğü kısma sen yazmak istediklerini yazıp kaydediceksin ozaman çıkıcak. Eğer yinede çıkmıyor diyorsan 5 ten fazla yada vs. vs ayarda yapıp sadece başlık eklediğin için muhtemelen bunlar gözüküyor. Bunun için önce tümünü silip yeniden başlıklar ekleyip istediklerini resimdeki büyük kırmızı dairenin olduğu yere yazabilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar
dumanII - avatarı
dumanII
Ziyaretçi
18 Haziran 2006       Mesaj #142
dumanII - avatarı
Ziyaretçi
Evet arkadaslar simdide Premium ayarlarini degistirecez buda sitenizde o yukarda olan rellamlari yok eder ( Neden derseniz ) diyer anlatimdada Top Banner yapmak gelecek onuda en ustteki isminizin oldugu yerde yani "LOG OUT " kismin uzerinde banner nasil yapilir anlatacam ama simdi Premium ayarlariyla ugrasacaz...

Sponsorlu Bağlantılar
( HOTMAIL PLUS varsa sizde, ozaman alani zaten silebilirsiniz...)

Ilk önce sitene girdiginde yukarida "SETTINGS" dugmesi var yani "AYARLARINIZ yazan yere tiklayin ( Arkadaslar simdi benim sayfam ISvec dilinde yapili oyuzden sizin spacenizde ne yazdini bilmiyorum, ayrica turkceye cevirmekte istemiyorum bi yazi icin) tikladiktan sonra karsiniza sayfa acilacak, ve sayfanin biyerine mausenizin sag dugmesine tiklayin ve "WIEW SOURCE" secin,
simdide cikacak olan sizin sayfanizin HTML kod görunumu burda bu listedeyken "Ctrl + f" Tuslarina birden basiyoruz ve sunu yaziyoruz cikan araya:

name="Premium

Ve ardindan arattira basiyoruz ve arayip listede ayni kodu buluyo, cikan kod su oluyo:

input name="premium" id="premium" type="checkbox" value="1" class="disabled" disabled="true">
<label for="premium" class="disabled" disabled="true"> Use my privilige as Hotmail Plus-user.</label>

Simdide yukardaki " disabled " yazan yerleri " enabled " 'e degistiriyoruz her 4'unude degitirin...

Yaptiktan sonra bunu kaydecez Yani "SAVE AS " sececez ve su sekilde isim verecez premium.htm ve sonra kaydedin ( zaten kodu UTF-8 olarak cikiyo )
sonra o sayfanizin kodlarini kapatin ve kendi sayfaniza gidin.

Sayfanizdayken yukarda Arkif var orayi tiklayin ve AC secin.
( Cunku simdide dosyayi geri acacaz ) sonrada arayip bun dosyayi ve acin...

Acilincada yukarida bir POPUP cikacak onu kabul edin...
sonrada sayfanizin en agsasina gidin orda "PREMIUM AYARLARI" var bir kare olarak, Isaretleyin icini ve SAVE secin arkasindan

Karsiniza Error sayfasi cikacak siz bi sayfa geri gidin ve kendi sayfaniza geri geleceksiniz,

Simdide yine Isaretleyin kareyi ve yine SAVE'leyin bu seferinde olacak, ve bukadar...

Simdide sayfanizin en ustune bakarsaniz Reklam alani resmen gittmis...

BAKIN arkadaslar, SAVE'lediniz dosyayi arada sirada geri acip o kareyi yine ( bi kere tiklayin kareyi bundan sonra ve SAVE'leyin ) tiklayin, cunku MSN SPACES bazen serveri yeniletiyo anlicaniz, bunlarda yeniletince Reklam alani yine cikiyo karsiniza

Herkese kolay gelsin....

edacakmak - avatarı
edacakmak
Ziyaretçi
20 Haziran 2006       Mesaj #143
edacakmak - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
I3uz_KaLpLi adlı kullanıcıdan alıntı

Verdiğim resimdeki örnekte webmessengerin gözüktüğü kısma sen yazmak istediklerini yazıp kaydediceksin ozaman çıkıcak. Eğer yinede çıkmıyor diyorsan 5 ten fazla yada vs. vs ayarda yapıp sadece başlık eklediğin için muhtemelen bunlar gözüküyor. Bunun için önce tümünü silip yeniden başlıklar ekleyip istediklerini resimdeki büyük kırmızı dairenin olduğu yere yazabilirsin.

bu şekildede denedim ama olmadı.. home sayfasında media player ve photo bölümü çok büyük gözüküyor blog kısmıda dediğim gibi acaba onların büyük olması sebebiyle olabilirmi?
edacakmak - avatarı
edacakmak
Ziyaretçi
20 Haziran 2006       Mesaj #144
edacakmak - avatarı
Ziyaretçi
evet arkadaşlar sonunda buldum
custom html ye bütün kodları sırayla girince oluyormuş Msn Confused
By_KraL - avatarı
By_KraL
Ziyaretçi
20 Haziran 2006       Mesaj #145
By_KraL - avatarı
Ziyaretçi
Sayfanizdayken yukarda Arkif var orayi tiklayin ve AC secin.
( Cunku simdide dosyayi geri acacaz ) sonrada arayip bun dosyayi ve acin... bune arkdşm anlamadımda
cebecicihan - avatarı
cebecicihan
Ziyaretçi
23 Haziran 2006       Mesaj #146
cebecicihan - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar elinde tablo hazırlama programı olan warmı ? Varsa lütfen burda paylaşsın Msn GrinMsn Grin
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
23 Haziran 2006       Mesaj #147
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cebecicihan adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar elinde tablo hazırlama programı olan warmı ? Varsa lütfen burda paylaşsın Msn GrinMsn Grin

Msn Spaces başlığında böyle bir isteğin olması sizce uygunmudur ?
lazkotec - avatarı
lazkotec
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #148
lazkotec - avatarı
Ziyaretçi
süper paylaşım olmuş elinize kolunuza sağlık..
asparagas23 - avatarı
asparagas23
Ziyaretçi
28 Haziran 2006       Mesaj #149
asparagas23 - avatarı
Ziyaretçi
ya sagolun ben sızın yardımlarınızla bı sapce' yaptım ama herkesın okuyacagı bırde gunluk yazı felan yazmak ıstıyorum o nasıl olacak yardım edersenız sevınırım
asparagas23 - avatarı
asparagas23
Ziyaretçi
30 Haziran 2006       Mesaj #150
asparagas23 - avatarı
Ziyaretçi
cevap verecek yok mu? space's ime herkesın okuyacagı bır konu nasıl ekleyebılırım