Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 11

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.742 Cevap: 3.874
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Kasım 2005       Mesaj #101
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Göz Kırpmaları Kaldırıcısı forumda mevcut,

Sponsorlu Bağlantılar
MSN Messenger Kimliğimi Nasıl Öğrenirim? isimli başka bir konu daha var, onu da inceleyin,

Hizmet geçici olarak kullanılamıyor hatası için şifrenizi sıfırlayın,

Görüntülü ve Sesli Konuşma başlatmaya çalıştığınızda aldığınız tam hata mesajını yazın lütfen,

Oturum açarken hata koduyla karşılaşıyorsanız bu konunun önceki sayfalarındaki çözüm önerilerini deneyin...
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Kasım 2005       Mesaj #102
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
MSN Messenger'da oturum açamayıp bir hata kodu ile karşılanlar:

Sponsorlu Bağlantılar
Çok kısa bir süre sonra MSN Messenger sürümünü 7.5.0316'ya yükseltecek 2.26mb boyutunda resmi bir yama yayınlanacak.

Yayınlandığı zaman indirme bağlantısını vereceğiz. Umarız bu yama oturum açma sorunları için kesin çözüm olur.

Saygılar
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
26 Kasım 2005       Mesaj #103
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ikarus adlı kullanıcıdan alıntı

pc deki ses efektleri açık olduğu ve msn deki uyarı sesleri olması gerektiği gibi seçili ve açık olduğu halde msn de ileti ve titreşim sesleri alamıyorum.pc de diğer müzik ya da ses gerektiren diğer şeyleri kullanabildiğim halde nedeni ne olabilir? driver sorunu da olmadığı halde bu neden olabilir ? birde şu nu farkettim ki xp home da bu sorun olmazken,xp pro kurduğumda bu sorun oluşuyor,bi alakası olabilirmi yada neden olabilir,yardım ederseniz sevinirim?

saygılar

MSN Messenger > Araçlar > Seçenekler:

Ad:  Snap2.gif
Gösterim: 562
Boyut:  12.4 KB

Ayarların resimde gösterildiği gibi olduğundan emin olun.

Sesler... tuşuna tıklayın:

Ad:  Snap3.gif
Gösterim: 524
Boyut:  12.8 KB

Resimde gösterilen MSN Messenger seslerine kadar gelin.
Her eylem için bir ses atandığından emin olun. Gözat... tuşuna tıklayarak eylem için ilgili ses dosyasının belirtebilirsiniz ( C:\Program Files\MSN Messenger\ ).
Play tuşuna basarak sesleri sınayabilirsiniz.

Durumunuzu Çevrimiçi'ne aldıktan sonra seslerin doğru bir şekilde atanıp atanmadığını test edebilirsiniz. Sorununuz işletim sistemiyle alakalı değil, ses ayarlarıyla alakalı. Ayarlarınız böyle bile olsa kontrol edip ikinci kez ayarlayın.
Alıntı
skaya adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar,benim msn de oturum açarken o anda çevrimiçi olan butün kişiler oturum açtı diye açılıyo buda açılmasını yavaşlatıyo.bunun bi ayarı varmıdır yoksa benim pc denmi kaynaklanıyo...yardımcı olursanız sevinirim.

MSN Messenger kişi listenizde çok fazla mı kişi var? Internet bağlantınız ya da PC'niz yavaş mı ? Çok fazla eklenti mi yüklü Messenger'ınızda ? Eğer yavaşlamadan şikayet ediyorsanız, dinamik resimler yerine standart resimler kullanınız. (arka planlar, görüntü resimleri...) Diğer hesaplarınızda aynı durum söz konusu değilse, nedeni bahsettiklerimdir...

Alıntı
mumya adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar birtürlü bulamadım msn de hareketli yazıları mesela selam yazıyorsun o hareket ediyor konuşmaları hangi programla hareketlendiriyorsunuz şimdiden teşekkür

Bahsettikleriniz yazı değil, resim dosyaları. Hareketli olanlar, hareketli gif dosyaları. Biraz araştırırsanız forumumuzda bu tarz resimleri bulabilir, kişisel ifade olarak ekleyebilirsiniz. Mesela "selam.gif" resmini kişisel ifade olarak eklerken, kısayoluna (selam) yazdığınızda, düzyazı yerine hareketli selam resmi görüntülenecektir.

Alıntı
alp_0736 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar ya ben msn content plus die bişi yüklemiştim sonra kaldırdım makinadan program ekle kaldırdan ama program halen register yazısı çıkıyo ve registerlemezsen kaldır dio ama bende zaten ona ait bi dosya bile yok program filesta.ve o çıkan uyarı msn i kapatıyo kendiliğinden kafayı yicem nolur yardım isterseniz msn adresim > Adres alıp vermek yasaktır > bilgilerinize> saolun şimdiden

Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı mesajı ben de aldım...

Programı kaldırsanız bile arka planda bir işlem çalışmaya devam ediyor.

CTRL + ALT + DEL'e basıp Görev Yöneticisi'ni açın. İşlemler sekmesine gelin ve listeden msnappm.exe işlemini bulup sonlandırın. Sonra C:\WINDOWS\ klasörine gidip msnappm.exe dosyasını bulup silin.

Başlat'a tıklayın Çalıştır'a tıklayın regedit.exe yazıp onaylayın.

Sol taraftan tıklaya tıklaya aşağıdaki anahtar adına kadar gelin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Sağ tarafta msnsyslog C:\WINDOWS\msnappm.exe girdisini göreceksiniz, silin ve kurtulun...

Alıntı
mufuka adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben xp kullanıcıısıyım ve msn i açtıktan 10 saniye sonra kendini araç çubuklarına atıp kendi kendini kapatıyor lütfen yardım

Daha fazla detay, daha fazla aşk...
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
26 Kasım 2005       Mesaj #104
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
ikarus adlı kullanıcıdan alıntı

teşekkür ederim neutralizer ama bu sorunu çözemiyor malesef.bir bilgi daha vereyim,windows açılırken ve kapanırken çıkan pc pencere sesleri de çıkmıyor.ses efektlerinden dinleyip atadığım halde böyle oluyor hala. anlayamadığım bir durum.
saygılar...

İki işletim sistemi kurulu bilgisayarınızda, tekinde bu sorun yok fakat diğerinde var...

O halde ses kartınızın sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyin. Daha güncel sürümü varsa, web sitesinden indirip onu kurun.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi listeden ses kartınızın birincil aygıt olarak tanımlandığından emin olun:

Ad:  Snap1.gif
Gösterim: 429
Boyut:  13.2 KB

Alıntı
MUFTAH adlı kullanıcıdan alıntı

slm lar benım hotmail im ingilizce bunu türkçe yapmak istiyorum ... forumda araştırdım ama bulamadım bana yardımcı olursanız sevınırım simdiden tşklr...

https://www.msxlabs.org/forum/showthread.php?t=82
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
28 Kasım 2005       Mesaj #105
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
UK_87 adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba,,,
benim bi sorum olacak, windows u her açtığımda hep şu iletiyi alıyorum küçük bi pencere içerisinde. Ama bu bana daha hiç bi sorun yaratmadı. Bu nedir? Kapatmanın bir yolu war mı?

(Pencerenin başında sarı ünlem war)
MessengerDiscovery is already running!
Please do not run two instances of MessengerDiscovery

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin...

MDX İngilizce sürüm üstüne Türkçe sürümü kurmuşsunuz sanırım. Tüm MDX sürümlerini kaldırıp sadece İngilizce olanı ya da Türkçe olanı kurun. Bilgisayar başlangıcında MDX işlemi iki kez başlatılmaya çalışıldığından o uyarıyı alıyorsunuz...

Alıntı
yakamoz_53 adlı kullanıcıdan alıntı

gectigimiz haftada aynı sorunu yazmıştım. daha onceden yapabilmeme ragmen, dialup baglantıda yapabilmeme ragmen (şirkette fireamley uzerinden baglıyız) her turlu ayaı denememe ragmen karşı tarafa ses istegi veya kamera istegi yapamıyorum. msn yi komple kapatıp actıgımda 10 saniye içerisinde yapabilrsem kabul ediyor daha sonra denediğimde ise agınız, yada internet saglayıcınız bunu desteklemiyor mesajı alıyorum. tabi bu konferans için deil sadece bir kişi ilede gorusemiyorum.

bu şirket içerisindeki butun bilgisayarlarda aynı. 7,5 turkce kullanıyorum. bunu kaldırıp daha eski versiyonlar kursamda sorun değişmedi. bunu nasıl aşabilirim.

Maalesef bu konuda bir bilgim yok. Birileri sistemleri kısıtlamış ve kısıtlamaların kalkmasını istemiyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2005       Mesaj #106
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
Ben MSN Messenger 7.5 son sürümünü, MessengerDiscovery X 2TR, Messenger Plus, StuffPlug-NG programlarının kullanılır tüm son sürümlerini ve Messenger ile ilgili tüm yama ve eklentileri yükledim, kurdum.. Her şey sorunsuz çalışmakta..
Acaba bende 1 sorun mu var..?
Glare - avatarı
Glare
Ziyaretçi
29 Kasım 2005       Mesaj #107
Glare - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
Ben engellediğim kişinin resmini göremiyorum.Acaba görmek için ne yapmalıyım?
Teşekkürler.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
29 Kasım 2005       Mesaj #108
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Gerçekten ilginç istekler çıkıyor bazen...

Çoğu zaman kişinin güncel görüntü resminin yüklenebilmesi için o kişiyle konuşma başlatmanız gerekiyor. Mesajlaşmanız...
Glare - avatarı
Glare
Ziyaretçi
29 Kasım 2005       Mesaj #109
Glare - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Gerçekten ilginç istekler çıkıyor bazen...

Çoğu zaman kişinin güncel görüntü resminin yüklenebilmesi için o kişiyle konuşma başlatmanız gerekiyor. Mesajlaşmanız...

İlginç farkındayım ama engellediğim kişinin resmi yaklaşık 1 aydır görünmüyordu 2 gün önce 1 gün boyunca görününce şaşırdım.Ve tekrar görünmemeye başladı.O yüzdenmerak ettim.Resmi herhangi bir yere kaydetmekte istemiyorum.Sadece msn listemde adının yanında görünsün istiyorum.Bu mümkün mü?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
29 Kasım 2005       Mesaj #110
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Glare adlı kullanıcıdan alıntı

İlginç farkındayım ama engellediğim kişinin resmi yaklaşık 1 aydır görünmüyordu 2 gün önce 1 gün boyunca görününce şaşırdım.Ve tekrar görünmemeye başladı.O yüzdenmerak ettim.Resmi herhangi bir yere kaydetmekte istemiyorum.Sadece msn listemde adının yanında görünsün istiyorum.Bu mümkün mü?

Bütün bu bilgiler MSN sunucularında saklanıyor. 1 ay boyunca göremeyip de 1 günlüğüne görmüş olmanız, MSN sunucularında yapılan bir çalışmadan, güncellemeden ya da bir sorundan kaynaklanabilir, kesin bir şey diyemeyeceğim.

Kişinin görüntü resminin yüklenmesi, o kişinin adının yanındaki küçük resme tıklayarak kişi kartını görüntülemenize ve/veya o kişiye konuşma penceresi açmanıza bağlı. (engelli olmamalı, listenizde olmalı)

Merakla yaşamaya alışmaya çalışmanızdan başka bir öneri getiremeyeceğim...