Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 112

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.632 Cevap: 3.874
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1111
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
yserhat adlı kullanıcıdan alıntı

live messenger kisi listesinde kisilerin resimlerini nasıl goruntuleyebilirim? (yesil adam yerine resim) msn 7.5 te bu özellik vardı. live da yok. ek bir programla yapılabilecegini sanıyorum.tesekkurler.

Windows Live Messenger Kisi Listenizin Oldugu Pencerede "Kisi Ekle" Butonunun Yaninda Bulunan "Kisileri yönet" Butonuna Tiklayip "Ayrintilari Göster" i Isaretleyin.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntı
PsychoDelic adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba, daha önce de sormuştum (bkz. Sf. 108) fakat bir cevap alamadım. Belki gözden kaçmıştır diyerek tekrar soruyorum.

Bana kafayı yedirten bir sorunum var. Live Messenger Yardım sayfasındaki her olasılığı denediğim halde çözemedim.

Sorunum şu : Paylaşım Klasörleriyle ilgili herhangi bir işlem yapamıyorum. Her defasında Bilgisayarınız Paylaşım Klasörleri'ni desteklemiyor uyarısı çıkıyor. Aşağıda bilgisayarın özelliklerini, MSN eklentilerini ve bazı özellikleri yazıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Celeron 1.1 Ghz işlemci, 128 MB SDRam, MSN Live Plus ve Winamp Plug-In kurulu, Güvenlik Duvarı açık (Özel Durumlarda MSN Live ve MSN Live (phone) işaretli değil), Avast 4.7 Home Edition anti-virüs (erişimde koruma aktif) kullanıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için Windows dosya sisteminin NTFS olması gerekir. Harddisk sürücünüzün dosya sisteminin ne olduğunu öğrenmek için Bilgisayarım kısayoluna çift tıklayın, C: sürücüne sağ tıklayıp Özellikler'e girin ve Genel sekmesi altında Dosya sistemi: yazan bölümün karşısına bakın. FAT32 yazıyorsa, NTFS'ye dönüştürmeniz gerekiyor, aksi halde Paylaşım Klasörleri'ni kullanamazsınız.

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:

1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Notlar

* Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.

hakago - avatarı
hakago
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1112
hakago - avatarı
Ziyaretçi
80004005 nolu hata için
bu hata kodunun sebebi messenger discovery programıdır
Sponsorlu Bağlantılar

oidia - avatarı
oidia
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1113
oidia - avatarı
Ziyaretçi
WLM son günlerde sürekli hata vermeye başladı.. PLUS live VE MESSENGER DİSCOVERY LİVE kullanıyorum.. msn yi açtığımda oturum açmaya başlıyor ve hata raporu çıkıyor hata raporu gönder desem de gönderme desem de aniden msn ikonu kayboluyor.. Ve sürekli bu hatayı vermeye başladı.. Ve 2 defa programı silip tekrar siteden yüklemek zorunda kaldım.. Dün akşam yükledim tekrar ve bu sabah yine o hata ile karşılaştım.. Lütfen yardım edin.. tşkler..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1114
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
oidia adlı kullanıcıdan alıntı

WLM son günlerde sürekli hata vermeye başladı.. PLUS live VE MESSENGER DİSCOVERY LİVE kullanıyorum.. msn yi açtığımda oturum açmaya başlıyor ve hata raporu çıkıyor hata raporu gönder desem de gönderme desem de aniden msn ikonu kayboluyor.. Ve sürekli bu hatayı vermeye başladı.. Ve 2 defa programı silip tekrar siteden yüklemek zorunda kaldım.. Dün akşam yükledim tekrar ve bu sabah yine o hata ile karşılaştım.. Lütfen yardım edin.. tşkler..

Son zamanlarda MessengerDiscovery Live 1 cok kisi de oturum acamamasina neden oluyor. MessengerDiscovery Live'i bilgisayariniz'dan kaldirip tekrar oturum acmayi deneyin. Sonuc alamazsaniz Hata Kodunu da bu konuyu cevaplayarak belirtin.
flayk - avatarı
flayk
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1115
flayk - avatarı
Ziyaretçi
live messenger'de winampta dinlenen şarkıları gösteremiyorum
gerekli programı kurdum ama ne dinliyorum özelliğini kullanamıyorum
yardımcı olurmusunuz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1116
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
flayk adlı kullanıcıdan alıntı

yardımcı olurmusunuz

Bu özelliği kullanabilmek için; Winamp'a özel bir plug-in kullanmanız gerekiyor.Ondan sonra WLM'de, winamp'da dinledikleriniz gözükecektir.Şahsen plug-in olarak "Toaster"ı kullanıyorum, bence en iyisi.Gerekli programı bulmak için Winamp'ın resmi sitesini inceleyebilirsiniz ya da "Toaster Plug-in" kullanmak isterseniz herhangi bir arama motoruna yazıp, bularak yükleyebilirsiniz."Toaster Plug-in" tamamen ücretsiz ve 300kb'lık bir yazılım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1117
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

yardımcı olurmusunuz

Gerekli Plugin'i yüklediyseniz, MSN kisi listenizin oldugu pencerede "kisisel bir ileti yazin" cubugunun sag tarafindaki ok isaretine tiklayin ve "Ne Dinliyorum Özelligini Ac" Secenegini Isaretleyin.

ndqx6
flayk - avatarı
flayk
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1118
flayk - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
REVOLUTION adlı kullanıcıdan alıntı

Bu özelliği kullanabilmek için; Winamp'a özel bir plug-in kullanmanız gerekiyor.Ondan sonra WLM'de, winamp'da dinledikleriniz gözükecektir.Şahsen plug-in olarak "Toaster"ı kullanıyorum, bence en iyisi.Gerekli programı bulmak için Winamp'ın resmi sitesini inceleyebilirsiniz ya da "Toaster Plug-in" kullanmak isterseniz herhangi bir arama motoruna yazıp, bularak yükleyebilirsiniz."Toaster Plug-in" tamamen ücretsiz ve 300kb'lık bir yazılım.

evet winampın resmi sitesinden toaster programını kurdum ama ne dinliyorum özelliğini seçtiğimde aktif olmuyor?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1119
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

evet winampın resmi sitesinden toaster programını kurdum ama ne dinliyorum özelliğini seçtiğimde aktif olmuyor?

Plug-in'nin Messenger icin aktifliginden emin olun.Bunun icin asagidaki yolu takip ediniz;

Winamp Preferences / Plug-ins / General Purposes bolumune girin ve sag tarafta Toaster for Winamp Classic secenegine tiklayip, asagida bulunan Configure selected plug-in bolumune girin.Boylece Toaster Preferences penceresi acilacaktir ve Extra yazan bolumden Prevent conflicts with Messenger toast ve WLM title updates seceneklerinin secili oldugundan emin olun.
flayk - avatarı
flayk
Ziyaretçi
22 Eylül 2006       Mesaj #1120
flayk - avatarı
Ziyaretçi
ads305ztt7th

bu şekilde ve halen olmuyor Msn Confused