Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 115

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.657 Cevap: 3.874
evolution - avatarı
evolution
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1141
evolution - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
REVOLUTION adlı kullanıcıdan alıntı

Bu hatanin MSN Messenger ile ilgisi yok.Daha once de duydugum kadariyla, 2005 yilinda Windows XP'de olusan bir problemdi R6025 -pure virtual function call.Daha sonra gerekli hatalar duzeltildi ve olusan bu "bug" onarildi.

Sponsorlu Bağlantılar
Oncelikle sunu bir deneyin; MSN Messenger'inizi tamamiyle silin ve sildikten sonra su yontemi uygulayin; Baslat>Calistir, cikan bolume %appdata%\microsoft yazin ve TAMAM'i tiklayin.Cikan klasordeki MSN Messenger'ida silin.Messenger'in en son surumunu sitesinden tekrar yukleyin (Windows Live Messenger) ya da su konu altinda en son surumu bulabilirsiniz; Windows Live Messenger Turkce.MSN'i acip problemin hala devam edip etmedigine bakin, eger problem hala devam ediyorsa;

Sorunu cozmek icin Windows XP'nizi update etmeniz gerekiyor.Bunun icin asagidaki link'e tiklayin, Windows'un update sitesine girin ve gerekli update'lerin yapilmasini bekleyin.Siteye girdiginiz andan itibaren birsey yapmaniza gerek yok, Microsoft sizi gerekli update'ler konusunda uyaracaktir.

Microsoft Windows Update

Revolution, ilk önerini yaptım olmadıMsn Sad sonra windows'umu güncelledim msn'i kaldırıp tekrar kurdum yine olmadı hâlâ aynı hatayı veriyorMsn Cry
çıldırmak üzereyim!!... başka ne yapabilirim??Msn Thinking

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1142
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
evolution adlı kullanıcıdan alıntı

Revolution, ilk önerini yaptım olmadıMsn Sad sonra windows'umu güncelledim msn'i kaldırıp tekrar kurdum yine olmadı hâlâ aynı hatayı veriyorMsn Cry
çıldırmak üzereyim!!... başka ne yapabilirim??Msn Thinking

Sponsorlu Bağlantılar

Messenger'i tamamiyle bilgisayarinizdan kaldirmiyorsunuz sanirim.Tamamiyle derken; Messenger'i Windows registry'den de kaldirmaniz gerekiyor.Bunun icin asagidaki yolu uygulayin.

1.Kontrol Panel>Program Ekle&Kaldir Messenger'inizi silin
2.Bilgisayarim > C: > Program Files altinda bulunan MSN Messenger klasorunu silin.
3.Baslat>Calistir cikan bolume regedit yazin tamam'a basin, Windows Registry Editor acilacaktir ve sirasiyla soldaki menuyu kullanarak (ve + lara basarak) su bolume ulasin;
HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft altinda bulunan MSN Messenger'i silin.
4. Yine Windows Registry Editor'de iken su bolume gelin;
HKEY_LOCAL_USER > SOFTWARE > Microsoft altindaki MSN Messenger'i da silin.

Bu islemlerden sonra bilgisayarinizi yeniden baslatin ve Messenger'in en son surumunu yukleyin.Sorunun cozulmus olmasi gerekiyor.Eger bu yol da basarisizlikla sonuclanirsa; ve update'ler de ise yaramadiysa, sistemde bulunan ve update edilemeyen bir dosyayi sildiniz demektir.
Windows XP'i silip yeniden yuklemekten baska bir careniz yok.
Sunderland - avatarı
Sunderland
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1143
Sunderland - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
L.a.D.y adlı kullanıcıdan alıntı

Gecici bir sorun olmasi lazim, daha sonra tekrar deneyin. Sorununuz devam ederse daha detayli bilgi (mesela Messenger Programlari ya da Eklentileri, MessengerDiscovery gibi bilgiler) belirterek konuyu cevaplayin.

Teşekkür ederim evet şu an MSN'mi kullanabiliyorum geçici bir sorunmuş sanırım ama sadece bana rastlamasıda dikkat çekiciydi doğrusu,neyse bir daha olmaz umarım Msn Cool ilgilendiğiniz için teşekkür ederim good
Son düzenleyen Blue Blood; 25 Eylül 2006 14:44
ManiacTürk - avatarı
ManiacTürk
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1144
ManiacTürk - avatarı
Ziyaretçi
REVOLUTION Kardes...
Benim MSN'de söyle bir Problem veriyor: 80072eff
Ve Proxy veya Güvenlik Duvarini kontrol edin felan yaziyor... Yardimci olursan,sevinirim!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1145
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ManiacTürk adlı kullanıcıdan alıntı

REVOLUTION Kardes...
Benim MSN'de söyle bir Problem veriyor: 80072eff
Ve Proxy veya Güvenlik Duvarini kontrol edin felan yaziyor... Yardimci olursan,sevinirim!

Bir guvenlik duvari tarafindan baglantiniz engelleniyor.Bu MSN'den de, sizin bilgisayarinizdan da kaynaklaniyor olabilir.Bunu anlayabilmek icin once asagidaki linki ziyaret edin ve orada MSN'nin herhangi bir hata mesaji verip vermedigini gorun;

.NET service status

Eger genel olarak MSN'de bir problem varsa, size bunu yukarida verdigim link'de belirtir.Problem cozumu icin beklemeniz gerekir.Problem cozumunu beklerken, Messenger'a gecici olarak Web Messenger'dan girebilirsiniz.Fakat butun sistemler normal (All systems are stable and running) uyarisi alirsaniz sorun sizdedir ve size 3 secenek sunabilirim;

1.MSN Messenger Araclar > Secenekler > Baglanti (sol menude) ve altta gorulen Gelismis Ayarlar bolumune girin. Eger ki herhangi bir proxy ayariniz var ise, orada bir takim numaralar goreceksiniz, hepsini silin OK'leyin ve messenger'i kapatip acip tekrar baglanmayi deneyin.

2.Bir guvenlik programi (firewall, antivirus vb.) kullaniyorsaniz, onlari kapatip messenger'a baglanmayi deneyin.Eger basarili olursaniz, bu programlar messenger'i engelliyor demektir ve baglanti icin gerek ayarlari programlar icinde yapmaniz gerekir.

3.Herhangi bir network agi icindemisiniz? Ornegin; Messenger'a is yerinizden girmeye calisiyorsaniz, genelde is yerleri kendisine ozel bir network agi kullanir.Tabi ki messenger baglantisi icin de proxy ayarlarini yapmaniz gerekir.Bu ayarlari ogrenmek icin firmanizdaki teknik destek bolumune basvurun.
coldhell_17 - avatarı
coldhell_17
Ziyaretçi
25 Eylül 2006       Mesaj #1146
coldhell_17 - avatarı
Ziyaretçi
benm msn im acıldıgında hata raporu weriyo bi türlü anlayamadım Msn Confused yardımcı olursanız cok memnun olurum Msn Wink

AppName:msnmsgr.exe AppVer:8.0.812.0 AppStamp: 44cc1896
ModName:unknown ModVer: 0.0.0.0 ModStamp: 00000000
fDebug:0 Offset: 00000000
Hata raporunun içeriği
Exception Information
Code: 0xc0000005 Flags: 0x00000000
Record: 0x0000000000000000 Address: 0x0000000000000000
System Information
Windows NT 5.1 Build: 2600
CPU Vendor Code: 68747541 - 69746E65 - 444D4163
CPU Version: 00020FC2 CPU Feature Code: 078BFBFF
CPU AMD Feature Code: E3D3FBFF
Module 1
msnmsgr.exe
Image Base:0x00400000 Image Size: 0x00000000
Checksum: 0x0051b/b3 Time Stamp: 0x44cc1896
Version Information

böle bişiler işte yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Black_Lotus - avatarı
Black_Lotus
Ziyaretçi
26 Eylül 2006       Mesaj #1147
Black_Lotus - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bayağı bir baktım ama bulamadım. Eğer aynı konuya benzer bi konu varsa afedersiniz. Ben msn 7.5 kullanıyorum. Msn live sürümü hoşuma gitmiyor. Benim sorum şu : Msn plus yüklü ama ben karşı tarafın pencere açtığını görmek istiyorum ama plus tan da vazgeçmek istemiyorum. Msn discovery yi yüklesem plus la msn 7.5 ta çakışma yapar mı veya bana önerebileceğiniz bi program var mı. Şimdiden teşekkürler...Msn Thinking
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Eylül 2006       Mesaj #1148
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Black_Lotus adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar bayağı bir baktım ama bulamadım. Eğer aynı konuya benzer bi konu varsa afedersiniz. Ben msn 7.5 kullanıyorum. Msn live sürümü hoşuma gitmiyor. Benim sorum şu : Msn plus yüklü ama ben karşı tarafın pencere açtığını görmek istiyorum ama plus tan da vazgeçmek istemiyorum. Msn discovery yi yüklesem plus la msn 7.5 ta çakışma yapar mı veya bana önerebileceğiniz bi program var mı. Şimdiden teşekkürler...Msn Thinking

Genelde MSN Discovery ve MSN Plus'u birlikte kullananlarin, bir suru sorunla karsilastiklarini duydum.Bazilarinda; karsi taraf pencere actiginda herhangi bir uyari vermiyor, yani bu ozellik calismiyor Plus var diye, bazilarinda ise; bu ozellik calisiyor fakat bu sefer Plus hata veriyor ve calismiyor.Tabii ki buna karsilik sorunsuz kullananlari da duydum, denemeden bilemezsiniz.

Onun haricinde; sadece karsi tarafta kim pencere acmis gormek istiyorsaniz, size sitede bulunan kucuk bir programi onerebilirim.Sahsen test ettim sorunsuz calisiyor.Asagidaki linke bir gozatin lutfen;

Kim Size Konusma Penceresi Acmis?

Alıntı
coldhell_17 adlı kullanıcıdan alıntı

benm msn im acıldıgında hata raporu weriyo bi türlü anlayamadım Msn Confused yardımcı olursanız cok memnun olurum Msn Wink

AppName:msnmsgr.exe AppVer:8.0.812.0 AppStamp: 44cc1896
ModName:unknown ModVer: 0.0.0.0 ModStamp: 00000000

böle bişiler işte yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Cikan hata mesajinda, ayrintilara girmeden once bir hata kodu verir.Bu kod genelde 8 ile baslar ve 80072041, 80072eff gibi bir kod...Bu hata kodunu yazarsaniz sorunun ne oldugunu cozebiliriz.Cunku su an verdiginiz ayrintida sadece sizin Windows XP SP2 & MSN Live 8.0 v812 kullandiginiz ve CPU ozellikleri yaziyor, hatayla ilgili herhangi bir mesaj yok.
bektascemil - avatarı
bektascemil
Ziyaretçi
26 Eylül 2006       Mesaj #1149
bektascemil - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar msn todayi nasıl yüklüycem bir türlü bulamadım
FIRTINA - avatarı
FIRTINA
Ziyaretçi
26 Eylül 2006       Mesaj #1150
FIRTINA - avatarı
Ziyaretçi
SORUM ŞU;
Bir kişinin önce "çevridışı olup" sonra "oturum kapatığını" görebilirmiyiz..Bu uyarıları peşpeşe aldığım durumlar oluyor..Ben bundan şöyle bir akıl yürütmede bulunabilirmiyim??.Çevrimdışı uyarısı alıyorsam engellenmiş oluyorum ..Oturum kapatılıyorsa eğer kişi gerçekten msnyi kapatmış mı olur..

cevap veren arkadaşa şimdiden teşekkürler