Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 130

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.615 Cevap: 3.874
suskun melek - avatarı
suskun melek
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1291
suskun melek - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gulcan adlı kullanıcıdan alıntı

Sayfayı büyütmeden seçenekleri göremezsiniz...

Sponsorlu Bağlantılar
ancak bu işaretlediğim yere tıklarsanız seçenekleri görebilirsiniz...

jpegvd5

Ok işareti ile gösterilen kısım.

Tsk ederim cevaladigin icin ama benim görünüyodu daha bugun vardi formatlayinca yeniden msn yüklemek zorunda kaldim simdi yok anlam vermedim sayfayi büyütmeden cikiyordu bende Msn Sad
suskun melek - avatarı
suskun melek
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1292
suskun melek - avatarı
Ziyaretçi
Slm arkadaslar ben bu olayi cözdum artik buyutmeden de o secenekleri göre biliyorum

Sponsorlu Bağlantılar
adsiznf4

Bilmeyen arkadasla isine yarar belki ekliyeyim dedimMsn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1293
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hayum adlı kullanıcıdan alıntı

ya benim bi kaç sorum war çözebilirseniz cok sevincem

bilgisayarım 8 i yuklerken bi hata kodu werdi mxml3 gibi bi eklenti yukledim bu seferde windows diyorki mesenger hata lı bir komut yürüttü kapatılacak bende farklı çalıştır diyorum ve çalışıo. ama farklı çalıştır demediğim sürece asla çalışmıyo. bu nedenle plus da dahil olmak üzere hiç bi eklentiyi de kullanamıom kutfen yardım edin..

ikinci olarak paylaşım klasörü oluşturamıyorum. paylaşım klasörü butonuna tıklamak istesem bilgisayarın desteklemiyor diyor ve hiç bi yararı olmayan bi sayfaa yönlendiriyor beni ne yapmalıyım??

msgr discovery x tr 2 yuklu ama çalışmıyor çünkü sildiğim halde discovery war ikisi birlikte çalışmaz diyor ne yapmalıyım..

bana yardımcı olmanız dileğiyle...

Aldiginiz hata kodunu söylerseniz yardimci olabiliriz. MessengerDiscovery X TR 2 Windows Live Messenger uyumlu degildir. Onun yerine MessengerDiscovery Live 1.1 'i kurabilirsiniz.

Ayrica;

Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için Windows dosya sisteminin NTFS olması gerekir. Harddisk sürücünüzün dosya sisteminin ne olduğunu öğrenmek için Bilgisayarım kısayoluna çift tıklayın, C: sürücüne sağ tıklayıp Özellikler'e girin ve Genel sekmesi altında Dosya sistemi: yazan bölümün karşısına bakın. FAT32 yazıyorsa, NTFS'ye dönüştürmeniz gerekiyor, aksi halde Paylaşım Klasörleri'ni kullanamazsınız.

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.
banasorma - avatarı
banasorma
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1294
banasorma - avatarı
Ziyaretçi
Live messenger Kullanıyorum.bende kişi listeme kimseyi ekleyemiyorum.Beni listesine ekleyenlerdende davet gelmiyor.Bende onlara yollayamıyorum.Durup dururken oldu bu.Msni silip tekrar yükledim ama nafile.Ayrıca başka maillede giremiyorum msne.Başka bilgisayarda denedim kişileri listeme eklemişim diye gözüküyor.Ama kendi bilgisayarımda girince sanki kişiler offlinemış gibi ve Pencere açtığımdada bu kişiyi listenize ekleyin yazıyor.Tıkladığımdaysa yine hiçbirşey olmuyor.Lütfen yardım edin
hayum - avatarı
hayum
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1295
hayum - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
L.a.D.y adlı kullanıcıdan alıntı

Aldiginiz hata kodunu söylerseniz yardimci olabiliriz. MessengerDiscovery X TR 2 Windows Live Messenger uyumlu degildir. Onun yerine MessengerDiscovery Live 1.1 'i kurabilirsiniz.

Ayrica;

Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için Windows dosya sisteminin NTFS olması gerekir. Harddisk sürücünüzün dosya sisteminin ne olduğunu öğrenmek için Bilgisayarım kısayoluna çift tıklayın, C: sürücüne sağ tıklayıp Özellikler'e girin ve Genel sekmesi altında Dosya sistemi: yazan bölümün karşısına bakın. FAT32 yazıyorsa, NTFS'ye dönüştürmeniz gerekiyor, aksi halde Paylaşım Klasörleri'ni kullanamazsınız.

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:

1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.

alakan we yardımın için gercekten cok teşekkur ederm msn live için de hata kodunu hatırlayamıyorum ama google bana şu mxml3 eklentisi yukle dedi yukledim sora windows diyor ki mesenger hatalı bi işlem yürüttü kapatılması gerekiyor. bende rapor gonderiyorum. sonra farklı çalıştırla açabiliyorum.. ama neden böle bi yazı çıkıyor ve neden otomatik gir dedigim halde bi sorunla karşılaştı yazısını alıyorum..???
lionhead - avatarı
lionhead
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2006       Mesaj #1296
lionhead - avatarı
Kayıtlı Üye
HOTMAILI 2 GB VE LIVE YAPMAK

1) Hotmail sayfanizi aciniz,secenekler den kisiseli aciniz, dili aciniz,dili english yapiniz tamami tiklayiniz.Hotmailiniz Ingilizce oldu. Hotmaili kapatip tekrar aciniz.

2) Sol tarafta msn Hotmail yazisinin altinda yesil zeminli Join Windows Live Mail Beta yi aciniz.Alttaki kutucuktaki Try Windows Live Mail Beta yi tiklayiniz. Next i tiklayiniz.Ayar sayfasinda ayarlari degismeden, alt kucucuktaki Take me to my email i tiklayiniz.

3) Acilan sayfada sari etiketteki close tips on this page yi tiklayiniz.

4) Acilan sayfa su anda Ingilizcedir bunu Turkceye donusturecegiz.Optinos u tiklayiniz, acilan panelde en altta More Optinos u tiklayiniz.Acilan sayfada Customize your mailde Select language yi tiklayiniz.Acilan sayfada Turkceyi secip Save yi tiklayiniz.

5) Hotmailiniz hem Turkce Hem 2 Gb hemde live olmustur hayirli olsun saglikli ve mutlu gunlerde kullaniniz…
yasamak kucuk bir umut we insana duyulan sewgiden ibarettir..
hayum - avatarı
hayum
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1297
hayum - avatarı
Ziyaretçi
YA Bİ DE HANİ DEDİN YA FAT32 Yİ NTFS YE CEVİR DİE. ben o işlemleri yaptm sora c sürücüsü için geçerli birim etiketi ekleyin diyo ama o anda enter layıp yeniden başlatırsam ntfs olmuyo bi yardm...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1298
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
hayum adlı kullanıcıdan alıntı

alakan we yardımın için gercekten cok teşekkur ederm msn live için de hata kodunu hatırlayamıyorum ama google bana şu mxml3 eklentisi yukle dedi yukledim sora windows diyor ki mesenger hatalı bi işlem yürüttü kapatılması gerekiyor. bende rapor gonderiyorum. sonra farklı çalıştırla açabiliyorum.. ama neden böle bi yazı çıkıyor ve neden otomatik gir dedigim halde bi sorunla karşılaştı yazısını alıyorum..???

Kaldirip tekrar yüklemeyi denediniz mi? Eski MessengerDiscovery sürümlerini silin. Dilerseniz son mesajimda söyledigim MessengerDiscovery'i kurun. Yanlis bir eklenti yüklemis olabilirsiniz. Yüklediginiz eki C:\Program files\Msn Messenger klasöründen silin. Tekrar hata kodu alirsaniz onu da belirtin, yardimci olmaya calisacagim.
hayum - avatarı
hayum
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1299
hayum - avatarı
Ziyaretçi
kaldırdım tekrar yukledim artık hiç açamıyorum we hala fat32

sence format atmayı düşünmelimiyim??

sistemimi geri yukledim başa dönduk.. fat32 yi ntfs ye ceviremedm..entera basmandan once convert... kısmı yapınca c için birim etiketi ekleyin diyo ma enter a basıpta tekrardan baslayınca bi halt olmuo... biras daha ayrıntı?? msn live bana hata wermio windows werrio .. geçersiz bi işlem yuruttu kapatılması gerekiyo diyo.. çözemedm...disc live i yukleyince msn live hiç açılmamaaaa basladı ..çünkü bnm msn live deki sorun herneyse bnm hiç bi eklnetiyi çalıştırmama izin wermio plus hersey için geçerli....
nolur yardm...biras daha ayrıntılı...
Son düzenleyen Blue Blood; 30 Ekim 2006 18:23
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2006       Mesaj #1300
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sizin burda fat32 'yi NTFS cevirmeye calıstıgınız sürücü C:\ sürücüsü mü ? Ve sisteminiz burda mı ? Bunu bu kadar konusmaya gerek yok formatlaman gerekcek sistem yüklüyken dosya türü değiştiremezsin!.. eger sürücünde sistem olmasaydı mesela D:\ gibi değiştirme sansın var Su an format atıp kurulumda NTFS ile biçimlendirmekten baska bi çözümün yok!
Kolay gelsin!