Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 134

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.615 Cevap: 3.874
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Kasım 2006       Mesaj #1331
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
masoksian adlı kullanıcıdan alıntı

Merhabe makinemde .Net 2.0 ve son güncellemelri mevcut.
Windows Live Messenger 8.0.0812 tr kullanıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Messengeri açmak için çift tıkladıgımda messenger biraz geç açılıyor ve kullanıcı adı ve parola kısımlarında önceden basarılı bağlantıda beni anımsa ve parolamı kaydet check boz larını ticklememe ragmen bilgilerim otomatik gelmiyor.

Yani Messenger beni hatılamıyor.

makinemde cesitli antivirüs ve spy bot search destroy programları ile sık sık tarama yaparım ve bunlarda güncel bi parazit gözükmüyor

Messenger kurulu iken İnternet explorerda hotmail de maillerimi okumak için linklerimi tıklıyamıyordum. Messengeri kaldırdım yeniden kurdum klasör ve registry tamiliğini de yaptım internet explorer normale döndü ama Messenger hala kapatıp acınca beni hatırlamıyor
Lütfen bi el atalım

Önce bilgilerinizi girin (msn adresi & sifre), sonra da "Beni Animsa" ve "Parolami Animsa" seceneklerini aktif hale getirip oturum acin. O secenekleri önce isaretleyip daha sonra bilgilerinizi girip oturum aciyorsaniz sorun bundan kaynaklaniyordur. Sorununuz devam ederse cevap yazin tekrar.

Alıntı
Ricky adlı kullanıcıdan alıntı

Paylaşım klasörü oluşturma hatası alıyorum..
Çözümünü bilen var mı ? Msn Confused

Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için Windows dosya sisteminin NTFS olması gerekir. Harddisk sürücünüzün dosya sisteminin ne olduğunu öğrenmek için

Bilgisayarım kısayoluna çift tıklayın, C: sürücüne sağ tıklayıp Özellikler'e girin ve Genel sekmesi altında Dosya sistemi: yazan bölümün karşısına bakın. FAT32 yazıyorsa, NTFS'ye dönüştürmeniz gerekiyor, aksi halde Paylaşım Klasörleri'ni kullanamazsınız.

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.

Alıntı
BesTaMi adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar windows live messenger da yazilan iletilerin kaydedilip bi klasorde yer almasini istemiyorum.yazilan hic biseyin kaydedilmemesi icin ne yapmam gerekir

Araclar > Secenekler > Iletiler > Görüsmelerimin gecmisini otomatik olarak sakla secenegini devre disi birakin.

Ayrica Messenger Plus! kullaniyorsaniz;
Plus! > Özellikler > Konusmalar > Sohbet günlügü > Bütün görüsmeleri otomatik kaydet secenegini devre disi birakin.

Alıntı
achilleus_77 adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar
benim sorum: msn de sohbet kaydımızın geçmişini görebiliyotmuyuz. yani istediğimiz yerden. örneğin gmail hesabımda yaptığım görüşmeler kayıtlı hangi pc den açarsam açim bunlara ulaşabiliyorum. bunu msn de de yapabilirmiyiz. bildiğim kadarı ile msn de sadece plus v.b program ile kendi pc nizde kayıt yapabiliyosunuz. benim asıl istediğim günde 3/5 farklı pc de görüşme yapıyoruz bunlara ulaşmanın yolu varmı.

Yok.
Alıntı
vagabondmad adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bana... Eengelleyeni nasıl görebilirim yada bunu gösteren bir proğram varmı? BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ OLABİLECEK BİRİ VARMI ?

Alıntı
MARLON adlı kullanıcıdan alıntı

ya ]bide şu engelleyenleri nasıl ögreniriz[/

Sizi engelleyenleri görmeniz mümkün degil, sizi muhtemelen engelleyenleri ögrenebilirsiniz belki. Bunun icin ilgili konu'yu inceleyin MSN'de Sizi Kişi Listesinden Silenler ve Engelleyenler (Msn Engelleyenler)
gokhanbag - avatarı
gokhanbag
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #1332
gokhanbag - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba; Benim Msn'imde görüntü resminin boyutunda '' Küçük ve Orta'' seçenekleri var ama gördüğüm birçok msn'de ''Büyük'' seçeneğide var bende bu seçeneği kullanmak istiyorum ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler....
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #1333
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
gokhanbag adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba; Benim Msn'imde görüntü resminin boyutunda '' Küçük ve Orta'' seçenekleri var ama gördüğüm birçok msn'de ''Büyük'' seçeneğide var bende bu seçeneği kullanmak istiyorum ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler....

Merhaba, Windows Live Messenger'da görüntü resimleri büyük görüntülenebilmemektedir. Sizin gördükleriniz Messenger'in alt sürümleri olmali.
jack_07 - avatarı
jack_07
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #1334
jack_07 - avatarı
Ziyaretçi
benim hesapları bloke ettiler
nasıl ellerinden kurtarabilirim?
yardım edrmisiniz?
gokhanbag - avatarı
gokhanbag
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #1335
gokhanbag - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
L.a.D.y adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba, Windows Live Messenger'da görüntü resimleri büyük görüntülenebilmemektedir. Sizin gördükleriniz Messenger'in alt sürümleri olmali.

Hangi sürümleri mesela? ben bu özelliği kullanmak istiyorum onu kurayım o zaman.. Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Kasım 2006       Mesaj #1336
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
jack_07 adlı kullanıcıdan alıntı

benim hesapları bloke ettiler
nasıl ellerinden kurtarabilirim?
yardım edrmisiniz?

Nasil bloke ettiler ? Ellerinden kurtarmak'tan bahsettiginize göre sanirim sifreniz bir baskasi tarafindan degistirildi. Ilgili konu'yu inceleyin : Hacklenen Mailinizi Geri Alma İhtimali (Dilekçe)
Alıntı
gokhanbag adlı kullanıcıdan alıntı

Hangi sürümleri mesela? ben bu özelliği kullanmak istiyorum onu kurayım o zaman.. Msn Wink

MSN Messenger 7.5; MSN Messenger 7.0 ya da daha önceki sürümler.
Verdigim Link'ten indirebilirsiniz :
(MSN) Windows Live Messenger - Live Messenger - Windows Messenger Sürümleri
GreenEye - avatarı
GreenEye
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #1337
GreenEye - avatarı
Ziyaretçi
benim bir sorum olucak şimdi bu msn de ki konuşma kayıtları pc mizde kaydediliyor peki msn sitesinde veya başka bir yerde-de kaydediliyormu bu konuşmalar eğer kaydediliyorsa ben nasıl ulaşabilirim ya da bi siteye falan kaydetitirebiliyozmu konuşmaları..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2006       Mesaj #1338
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
GreenEye adlı kullanıcıdan alıntı

benim bir sorum olucak şimdi bu msn de ki konuşma kayıtları pc mizde kaydediliyor peki msn sitesinde veya başka bir yerde-de kaydediliyormu bu konuşmalar eğer kaydediliyorsa ben nasıl ulaşabilirim ya da bi siteye falan kaydetitirebiliyozmu konuşmaları..

Ileti gecmis'leri sadece bilgisayarinizda kaydedilir.
vertical_128 - avatarı
vertical_128
Ziyaretçi
12 Kasım 2006       Mesaj #1339
vertical_128 - avatarı
Ziyaretçi
selamlar. benim için çok önemli olan bir sorun için sizden yardım istiyorum. bir arkadaşımla paylaşım klasörü oluşturmak istediğim zaman bilgisayarınız paylaşım klasörünü desteklemiyor diyor. live messenger 8.0 kullanıyorum işletim sistemim xp home education. professional dede denedim olmuyor. bir çözüm yolu sunuacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler
Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
12 Kasım 2006       Mesaj #1340
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
vertical_128 adlı kullanıcıdan alıntı

selamlar. benim için çok önemli olan bir sorun için sizden yardım istiyorum. bir arkadaşımla paylaşım klasörü oluşturmak istediğim zaman bilgisayarınız paylaşım klasörünü desteklemiyor diyor. live messenger 8.0 kullanıyorum işletim sistemim xp home education. professional dede denedim olmuyor. bir çözüm yolu sunuacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler

Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:

1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.

.