Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 136

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.632 Cevap: 3.874
virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
13 Kasım 2006       Mesaj #1351
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
codewriter adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba arkadaşlar; bgün Live Messenger ımın düzgün çalışmadığını farkettim. sürümü 8.0.0812 . yeğenimle sesli görüşme yapmak istediğimde bir türlü olmadı, yeğenim sonrasında bir arkadaşıyla konuşma yapmış, galiba sorun bende. Araçlar-seçenekler-bağlantı da ünlem işareti görünüyor ve altta da "İnternete bir UPnP dışı IP kısıtlamalı NAT aracılığıyla bağlısınız (Yönetici)" diye bir yazı var. Normalde yeğenimin msn sinde böyle bir yazı yokmuş( o da kotalı kullanıcı ben de) Ayrıca Bağlantı-Gelişmiş sekmesinde SOCKS kısmında port numarası kısmı boş. Yeğenimin msn sinde ise 1080 yazıyor, ben de aynısını oraya yazmama rağmen( doğru mu yaptım onu da bilmiyorum ama, sorunumu halletmediği için sildim sonra) bende o sayfada herhangi bir rakam yok. İnternette araştırmama rağmen bu sorunuma bir çözüm bulamadım. Modem ayarlarımda UPnP desteği Full olarak ayarlı ve güvenlik duvarından da izinli. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. LÜTFEEENNN !!!

sorun sızın messenger ın cıkısında kısıtlama oldugundandır herhangı bır ayarda sorun yoksa freezone veye bunun tarzı bır program kullanıyorsanıs kaspersky antı hacker gıbı bu cıkısları sız farkında olmadan engellemıstır o tarz bır program warsa kaldırırsanız sorununuz duzelir
Sponsorlu Bağlantılar
oz9978 - avatarı
oz9978
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1352
oz9978 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar umarım doğru yere yazıyorumdur.benm sorunum msn live messenger da birini eklediğim zaman tam eklenmiyor sebebi ise sol tarafta çıkan davetiye benim pc de çıkmaması!java flash hepsi yüklü msn de ki alert me other people add me to their contact list sekmesi de işaretli olmasına rağmen sol tarafta biri beni eklediği zaman çıkan pencere açılmıyor!windows firewall açık!msn live 8.1.0106 kullanıorum!daha önce msn 8 kullanırken de aynı sorunla karşılaşmaktaydım.kaldırıp tekrar yükledm olmadı!ip ucu vermek gerekirse systam deki çalışan hizmetlerin bazılarını değiştrmiştim!hani çalıştr - system deki hizmetlerin bazılarını ama bndan mı kaynaklanıo yoksa başka bişiden mi bilemiorum!simdiden tşkrler
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1353
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
oz9978 adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar umarım doğru yere yazıyorumdur.benm sorunum msn live messenger da birini eklediğim zaman tam eklenmiyor sebebi ise sol tarafta çıkan davetiye benim pc de çıkmaması!java flash hepsi yüklü msn de ki alert me other people add me to their contact list sekmesi de işaretli olmasına rağmen sol tarafta biri beni eklediği zaman çıkan pencere açılmıyor!windows firewall açık!msn live 8.1.0106 kullanıorum!daha önce msn 8 kullanırken de aynı sorunla karşılaşmaktaydım.kaldırıp tekrar yükledm olmadı!ip ucu vermek gerekirse systam deki çalışan hizmetlerin bazılarını değiştrmiştim!hani çalıştr - system deki hizmetlerin bazılarını ama bndan mı kaynaklanıo yoksa başka bişiden mi bilemiorum!simdiden tşkrler

sgsq7
rushrush - avatarı
rushrush
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1354
rushrush - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar biri bana msn araçlar gizlilik içerisinde daha önceden silmiş veya engellemiş olduğum kişileri de o listede hiç gözükmemesi için napabileceğimi söylesin lütfeeen
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Kasım 2006       Mesaj #1355
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
serkandogru adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba,
Windows Live Messenger Kullanıyordum. Kişi listeme ekleme yaptım. Karşı taraf kabul etti. Fakat bende çevrimdışı gözüküyordu. Ters tıkladığımda kişi engelli konumunda idi. (Daha önce ekleyip silmediğim bir adresti, ilk defa eklenmiş bir adres) Engeli kaldırdığımda karşı taraf beni Çevrimiçi görmesine karşın ben hala Onu Çevrimdışı görüyorum. Çift tıklayıp sohbet menüsüne geldiğimde ise üstte kişi listenizde değil eklemek istiyormusunuz diye bir soru var. Tıklayıp Kabul etmeme rağmen hiçbir değişiklik olmuyor.

Acaba Windows Live Messenger Genel Sorunumu yoksa bişr ayar yapılması mı gerekiyor.. Şimdiden teşekkürler.

İşletim Sistemi: Windows XP
Antivirüs: NOD32
Bağlantı Tipi : ADSL 1024 kb

Messenger hizmetinde son zamanlarda bazı düzenlemeler yapılıyor ve bu esnada bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. (Windows Live Messenger 8.1 güncellemesi adına yapılan değişiklikler, @live.com hesaplarının devreye girmesi, hotmail hizmetinin yavaş yavaş Windows Live Mail'e dönüştürülmesi)

Her iki taraf da birbirini silerse, (Messenger > Araçlar > Gizlilik > Sol taraftaki menüde bulunan email adreslerine sağ tıklayıp 'Sil' işlemini uygulamak dahil), bir çözüm elde edilebilir. Windows Messenger gibi nispeten daha eski sürüm bir Messenger'la oturum açarak da sorunu gidermeye çalışabilirsiniz. Herhangi bir sonuç elde edemezseniz, bunun sunucu tabanlı bir problem olduğunu varsayabiliriz ve sorunun kendi kendine ortadan kalkması için beklemeniz gerekebilir.

Alıntı
rushrush adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar biri bana msn araçlar gizlilik içerisinde daha önceden silmiş veya engellemiş olduğum kişileri de o listede hiç gözükmemesi için napabileceğimi söylesin lütfeeen

Maalesef engelli listesinde bulunan kişilerin de sizi listelerinden engellemeden silmiş olmaları gerekiyor.
Son düzenleyen Blue Blood; 14 Kasım 2006 18:18
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
HiLfigeR - avatarı
HiLfigeR
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1356
HiLfigeR - avatarı
Ziyaretçi
merhaba; ben windows live messenger kullanıorum.plus yükledim sitede yazdığı gibi yaptım herseyi plus menusu de cıktı ama bahsedıldıgı gıbı tercıhler veya baska bısey yok sadece uyumluluk bılgısı dıye bı secenek var o da hıcbı ıse yaramıo zaten=) plus ı yukledım ama kullanamıorum anlıcaınız.bılen bırılerı bana yardımcı olursa cok sevınırm arkadaslar sımdıden saolunMsn Happy
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Kasım 2006       Mesaj #1357
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
HiLfigeR adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba; ben windows live messenger kullanıorum.plus yükledim sitede yazdığı gibi yaptım herseyi plus menusu de cıktı ama bahsedıldıgı gıbı tercıhler veya baska bısey yok sadece uyumluluk bılgısı dıye bı secenek var o da hıcbı ıse yaramıo zaten=) plus ı yukledım ama kullanamıorum anlıcaınız.bılen bırılerı bana yardımcı olursa cok sevınırm arkadaslar sımdıden saolunMsn Happy

Messenger Plus!'ın ve Windows Live Messenger'ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olunuz, muhtemelen eski bir sürüm kullanıyorsunuz.

(MSN) Windows Live Messenger - Live Messenger - Windows Messenger Sürümleri
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
HiLfigeR - avatarı
HiLfigeR
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1358
HiLfigeR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Messenger Plus!'ın ve Windows Live Messenger'ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olunuz, muhtemelen eski bir sürüm kullanıyorsunuz.

(MSN) Windows Live Messenger - Live Messenger - Windows Messenger Sürümleri

ya 2sınınde son surumu var.zaten plus menusu cıkıo messengerımda ama tek bı secenek var ıste.bde verdıın lınk aclmıo=(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1359
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
HiLfigeR adlı kullanıcıdan alıntı

ya 2sınınde son surumu var.zaten plus menusu cıkıo messengerımda ama tek bı secenek var ıste.bde verdıın lınk aclmıo=(

https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/6420-windows-live-messenger-final-turkce-8-0-0812-00-a.html & MessengerDiscovery Live 1.1 mi kullaniyorsunuz ? Ya da WLM BETA (8.1) mi?
serelo - avatarı
serelo
Ziyaretçi
14 Kasım 2006       Mesaj #1360
serelo - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin pls mailime gelen görüntülü vaya resimli olan şeyleri yükledikten sonra pc de açamıyorum windows açamıyo diyor Msn Sad her programda deniyorum olmuyo gende