Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 161

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.549 Cevap: 3.874
oul_fz307 - avatarı
oul_fz307
Ziyaretçi
5 Ocak 2007       Mesaj #1601
oul_fz307 - avatarı
Ziyaretçi
neredeyse 1 yıllık sorun... Msn Sad

Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar merhaba... benim problemim hayli ilginç... masaüstü bilgisayarım ve notebookum var. pc'me bağladığım usb webcami msn ya da icq gibi sohbet programlarında asla çalıştıramıyorum. msnde cam görüntüsü (ayrıca sesli sohbet te buna dahil) göndermye çalıştığımda msn kilitleniyor ve kapatmak istediğimde klasik ''bu program yanıt vermiyor'' uyarısı.. yeni webcam aldım, pcme format attım herşeyi baştan yükledim, yine aynı sorun.. işin ilgin yanı: webcamin kendi programı üzerinden gayet net görüntü alabiliyorum. ama sohbet programlarında kendi cameramı açmak için komut verdiğim anda msn birden kilitleniyor. aynı şekilde sesli konuşma (görüntülü olsun ya da olmasın) başlatmak istediğimde de aynı sonuç... ama karşı taraf,yani msnde yazıştığım (sesli sohbet edemiyorum demiştim..) kişi bana gayet normal bi şekilde kendi webcamini açabiliyor... geçen hafta asus f3jc notebook aldım... dahili 1.3 megapixel webcami var.. aynı sorun onda da başıma geldi... webcam kendi programıyla sorunsuz bir şekilde çalışıyor (kendi fotomu ya da videomu çekebiliyorum) ama msnde birine webcam açmaya çalıştığım zaman ya da görüntülü sohbet ya da görüntüsüz sesli sohbet açmaya çalıştığım anda msn direkt kilitleniyor... aynı pc'm gibi... delirmek üzereyim, lütfen yardım edin... şimdiden teşekkür ederim.......

not: windows pc'de xp pro, notebook'ta xp home.. msn 8.0 (live).. bağlantım adsl sınırsız (hızından tam emin değilim ama türk telekom adsl sınırsız bağlantının en düşük hızlısı sanırım 256kb)
by fani - avatarı
by fani
Ziyaretçi
5 Ocak 2007       Mesaj #1602
by fani - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ilk önce live messenger hakkında önemli bilgiler vercem en önemli şey msnede sevdiğiniz renk hangisi vb. sorularına cevap vermemek daha sonra e-mailinize özel bir virüs koruması almak sonra msnenin amacını unutmamak
Sponsorlu Bağlantılar
virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #1603
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
oul_fz307 adlı kullanıcıdan alıntı

neredeyse 1 yıllık sorun... Msn Sad

arkadaşlar merhaba... benim problemim hayli ilginç... masaüstü bilgisayarım ve notebookum var. pc'me bağladığım usb webcami msn ya da icq gibi sohbet programlarında asla çalıştıramıyorum. msnde cam görüntüsü (ayrıca sesli sohbet te buna dahil) göndermye çalıştığımda msn kilitleniyor ve kapatmak istediğimde klasik ''bu program yanıt vermiyor'' uyarısı.. yeni webcam aldım, pcme format attım herşeyi baştan yükledim, yine aynı sorun.. işin ilgin yanı: webcamin kendi programı üzerinden gayet net görüntü alabiliyorum. ama sohbet programlarında kendi cameramı açmak için komut verdiğim anda msn birden kilitleniyor. aynı şekilde sesli konuşma (görüntülü olsun ya da olmasın) başlatmak istediğimde de aynı sonuç... ama karşı taraf,yani msnde yazıştığım (sesli sohbet edemiyorum demiştim..) kişi bana gayet normal bi şekilde kendi webcamini açabiliyor... geçen hafta asus f3jc notebook aldım... dahili 1.3 megapixel webcami var.. aynı sorun onda da başıma geldi... webcam kendi programıyla sorunsuz bir şekilde çalışıyor (kendi fotomu ya da videomu çekebiliyorum) ama msnde birine webcam açmaya çalıştığım zaman ya da görüntülü sohbet ya da görüntüsüz sesli sohbet açmaya çalıştığım anda msn direkt kilitleniyor... aynı pc'm gibi... delirmek üzereyim, lütfen yardım edin... şimdiden teşekkür ederim.......

not: windows pc'de xp pro, notebook'ta xp home.. msn 8.0 (live).. bağlantım adsl sınırsız (hızından tam emin değilim ama türk telekom adsl sınırsız bağlantının en düşük hızlısı sanırım 256kb)

bilgisayarında yuklu olan koruma amaclı yazılımlarıda soylıyebılırmısın antivirus veya zone alarm tarzına cunku pc de yada msn de sorun yok anladıgım kadarıyla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #1604
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
nehirece adlı kullanıcıdan alıntı

Msn live messengerım açılır açılmaz.
"Windows Live Messenger bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz."
Hata imzasında da
"
AppName: msnmsgr.exe AppVer: 8.0.812.0 ModName: crypt32.dll
ModVer: 5.131.2600.2180 Offset: 0000ccb3
"
gibi şeyler yazıyor.1aydır fln böle.ama başka bir adresle girince sorun çıkmadan açılıyor.ne yapmam gerekiyor?
iyi çalışmalar...

gelen cvpla sonuca ulaşamadım.lütfen yardım edin.teşşekkür ederim...

Sorunuz daha önce cevaplandı. Orda yazanları uygulayın.
Bazı dosyaların silinmesine izin verilmedi demişsiniz. Onlar silinmeli, yoksa olmaz. Tekrar silmeyi deneyin. Aynı sorunla bende karşılaşmıştım ve önceki mesajımda yazdığım yolla çözdüm. Tekrar deneyin.
PEREN - avatarı
PEREN
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #1605
PEREN - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende windows messenger kullanıcısı olarak bikaç gündür bilgisayarım tamirde diye msn e giremiyordum geldikten sonra yedek hard diske herşeyimi yerleştirin demiştim ama belgelerim deki alınan dosyalarım da şifrelerim fln herşeim ordaydı onu bi tek aksiliktir ki kaydetmemişlerMsn Sad
ve ben hesap sıfırlama gönderirim de göndermesine gzli şifre cvp deiştir desen onları bilmiyorum nası deiştrcem bide yedek dier mailimin şifresi aklıma gelmiyorrMsn Sad
fakat ben ilk mailimi tekrardan açmak istiyorum sizce bu işi nası halledebilirim lütfen bana yardım edin arkadaşlar ya nolur sabahtan beri ağla ağla gözlerim şiştiiiCrying
virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #1606
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
PEREN adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar bende windows messenger kullanıcısı olarak bikaç gündür bilgisayarım tamirde diye msn e giremiyordum geldikten sonra yedek hard diske herşeyimi yerleştirin demiştim ama belgelerim deki alınan dosyalarım da şifrelerim fln herşeim ordaydı onu bi tek aksiliktir ki kaydetmemişlerMsn Sad
ve ben hesap sıfırlama gönderirim de göndermesine gzli şifre cvp deiştir desen onları bilmiyorum nası deiştrcem bide yedek dier mailimin şifresi aklıma gelmiyorrMsn Sad
fakat ben ilk mailimi tekrardan açmak istiyorum sizce bu işi nası halledebilirim lütfen bana yardım edin arkadaşlar ya nolur sabahtan beri ağla ağla gözlerim şiştiiiCrying

şifrenı kaybettıysen yapılacak bırsey yok gızlı soru we cewap ıle yada hesap sıfırlama ıle olur bunlarıda yapmıs we elıne bırsey gecmemısse yapılacak bırsey kalmıyor malesef
birco - avatarı
birco
Ziyaretçi
6 Ocak 2007       Mesaj #1607
birco - avatarı
Ziyaretçi
MERHABALAR MSN ŞİFREMİ KIRDILAR ONU GERİ ALMA YÖNTEMİ YAZMIŞSINIZ AMA VERDİĞİNİZ MAİL ADRESİ UYGUN DEĞİL NE OLUR YARDIM EDİN BANA MAİLİMİ İSTİYORUM YARDIM EDİN KOLAY GELSİN SAYGILAR
GENERAL - avatarı
GENERAL
Ziyaretçi
7 Ocak 2007       Mesaj #1608
GENERAL - avatarı
Ziyaretçi
Benim Sorunumm Msnde Eklediğim Kişiler Görünmüyo Başka Bilgisayarda Açınca Görünüyo Msn Live Kullanıyorum... Şimdiden Teşekkürler...
oul_fz307 - avatarı
oul_fz307
Ziyaretçi
7 Ocak 2007       Mesaj #1609
oul_fz307 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
virtuecat adlı kullanıcıdan alıntı

bilgisayarında yuklu olan koruma amaclı yazılımlarıda soylıyebılırmısın antivirus veya zone alarm tarzına cunku pc de yada msn de sorun yok anladıgım kadarıyla

tabi... antivirüs ya da firewall kullanıyordum ama bu olaydan sonra hepsini sildim... sorun belki onlardan kaynaklanıodur diye... şuan sadece standart windows xp firewall'ı açık antivirüs yok ama windows güncellemeleri full yüklü...
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
7 Ocak 2007       Mesaj #1610
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
oul_fz307 adlı kullanıcıdan alıntı

tabi... antivirüs ya da firewall kullanıyordum ama bu olaydan sonra hepsini sildim... sorun belki onlardan kaynaklanıodur diye... şuan sadece standart windows xp firewall'ı açık antivirüs yok ama windows güncellemeleri full yüklü...

Başlat > Programlar > donatılar > sistem araçları > güvenlik merkezi yolunu izleyin.

pencereden güvenlik duvarı 'sekmesine tıklatın.

messenger'In izin verilenler listesinde bulunduğuna emin olun..

örnek :

ssmsxbs5