Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 245

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.451 Cevap: 3.874
caner gözübüyük - avatarı
caner gözübüyük
Ziyaretçi
24 Ağustos 2007       Mesaj #2441
caner gözübüyük - avatarı
Ziyaretçi
[quote=torchbearer;645194][quote=caner gözübüyük;644865]merhaba arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar
bir kaç gün önce bilgisayarıma format attırdım ve tüm sistemi yeniden kurdurdum. herşey güzel ama mail kutusuna giremiyorum.

WLIDLogo?x5074950

Tanımlama bilgilerine izin verilmelidir

Tarayıcınız şu anda tanımlama bilgilerini engelleyecek şekilde ayarlanmış. Windows Live ID'yi kullanabilmeniz için önce tarayıcınızda tanımlama bilgilerine izin verilmelidir.
Tanımlama bilgileri bilgisayarınızda depolanan ve Windows Live ID sitelerinde ve hizmetlerinde ne zaman oturum açtığınızı belirten küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgilerine nasıl izin verileceğini öğrenmek için web tarayıcınızın çevrimiçi yardımına bakın.

şeklinde bir uyarı veriyor. msn 8.0 sürümünü (8.0.0812.00 derleme) kullanıyorum.
ne yapmam gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi ki varsınız Msn Embarrassed

Alıntı
caner gözübüyük adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar.

tarayıcınızın güvenlik ayarlarını varsayılan olarak ayarlayın ve gözatma geçmişi başlığı altındaki ayarlar butonuna basarak geçici internet dosyalarının altında otomatik sekmesini tıklatın ve tamam diyin. tarayıcınızı tekrar başlatın. eğer firefox kullanıyorsanız. cookies bırakmasına izin ver bölümünü ok leyin ve firefox u kapatıp tekrar açın

yardımların için teşekkür ederim.
söylediklerini yapmaya çalıştım ama galiba yanlış birşeyler yapıyorum. tam olarak nerelerden girmem gerektiğini detaylı yazarsan sevinirim. Msn EmbarrassedMsn EmbarrassedMsn Embarrassed

teşekkür ederim ilgin için.
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
24 Ağustos 2007       Mesaj #2442
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
caner gözübüyük adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar.

Sponsorlu Bağlantılar
bir kaç gün önce bilgisayarıma format attırdım ve tüm sistemi yeniden kurdurdum. herşey güzel ama mail kutusuna giremiyorum.

WLIDLogo?x5074950

Tanımlama bilgilerine izin verilmelidir

Tarayıcınız şu anda tanımlama bilgilerini engelleyecek şekilde ayarlanmış. Windows Live ID'yi kullanabilmeniz için önce tarayıcınızda tanımlama bilgilerine izin verilmelidir.
Tanımlama bilgileri bilgisayarınızda depolanan ve Windows Live ID sitelerinde ve hizmetlerinde ne zaman oturum açtığınızı belirten küçük metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgilerine nasıl izin verileceğini öğrenmek için web tarayıcınızın çevrimiçi yardımına bakın.

şeklinde bir uyarı veriyor. msn 8.0 sürümünü (8.0.0812.00 derleme) kullanıyorum.
ne yapmam gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi ki varsınız Msn Embarrassed

yardımların için teşekkür ederim.
söylediklerini yapmaya çalıştım ama galiba yanlış birşeyler yapıyorum. tam olarak nerelerden girmem gerektiğini detaylı yazarsan sevinirim. Msn EmbarrassedMsn EmbarrassedMsn Embarrassed

teşekkür ederim ilgin için.

masaüstünüzde internet explorer simgesinin üstünde farenin sağ düğmesine basıp özellikleri seçin (internet explorer ın 6. sürümünü kullanıyor varsayarak söyleyeceğim). eğer masaüstünüzde internet explorer yoksa internet explorer ı açın ve en üst bölümdeki araçlar başlığına tıklayıp oradan seçenekler yazısına tıklayın. önünüze pencere çıkacak. üstteki sekmelerde genel , güvenlik, gizlilik, içerik, bağlantılar, programlar ve de son olarak gelişmiş başlıkları var. siz bu sekmelerden güvenlik başlığına tıklayın. önünüze üst bölümünde internet, yerel intranet, güvenilen siteler ve yasak siteler gelecektir. siz öncelikle interneti tıklayıp alt taraftaki varsayılanı tıklayın. sonra yerel intranette bunun aynısını yapın ve sonrakilerde de aynını yaptıktan sonra uygula ve tamam diyin. şimdi tarayıcınızı yeniden başlatın. msn i tekrar açamıyorsanız. bilgisayarınızı yeniden başlatın. yine açılmadıysa internet explorer da yine araçlar > seçenekler yolunu izlereyek bu defa açılan pencerede gelişmiş sekmesini tıklayın ve oradan önünüze gelen listede güvenlik başlığı altında ssl 2.0, ssl 3.0 ve tls 1.0 ın tıklı olmasına dikkat edin, ayrıca http 1.1 i de kontrol ediniz. (not: ok li olmaları gerekiyor). bunlarda bi etki yapmadıysa internet ayarlarınızı sıfırlamanız gerekir. bunun için yine internet explorer > özellikler > gelişmiş sekmesi ve en altta bulunan internet explorer ayarlarını sıfırla başlığı altında sıfırla butonuna basınız. ayrıca Live Messenger ın en son sürümünü kullanabilirsiniz (8.1.0718).

seymaca - avatarı
seymaca
Ziyaretçi
25 Ağustos 2007       Mesaj #2443
seymaca - avatarı
Ziyaretçi
merabalar ben vista kullanıyorummsn yi calıştıramıyorum veri yükleme engelleyicisi engel oluyortek bi programin kadır diyorum msn için kaldırılamaz diyor acil lütfen yardım edin
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Ağustos 2007       Mesaj #2444
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
seymaca adlı kullanıcıdan alıntı

merabalar ben vista kullanıyorummsn yi calıştıramıyorum veri yükleme engelleyicisi engel oluyortek bi programin kadır diyorum msn için kaldırılamaz diyor acil lütfen yardım edin

Aldığınız hata mesajını kelimesi kelimesine yazarsanız yardımcı olmamız daha kolay olur.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
seymaca - avatarı
seymaca
Ziyaretçi
25 Ağustos 2007       Mesaj #2445
seymaca - avatarı
Ziyaretçi
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BEX
Uygulama Adı: msnmsgr.exe
Uygulama Sürümü: 8.1.178.0
Uygulama Zaman Damgası: 45b12d6a
Hata Modülü Adı: kernel32.dll
Hata Modülü Sürümü: 6.0.6000.16386
Hata Modülü Zaman Damgası: 4549bd80
Özel Durum Uzaklığı: 00001810
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Verileri: 00000008
OS Sürümü: 6.0.6000.2.0.0.768.2
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: c919
Ek Bilgiler 2: fc20d58f4772b75e522fae28b9955508
Ek Bilgiler 3: 9250
Ek Bilgiler 4: 87a9c682c859c552edf23de6a139af5d
Gizlilik bildirimimizi okuyun:
Microsoft Çevrimiçi Kilitlenme Çözümlemesi

bunlar cıkıyor alttan bir uyarı geliyor dep engel oluyor diyor bu program iin kaldır diyoeum msn için kaldıramassınız diyor

NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Ağustos 2007       Mesaj #2446
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BEX
Uygulama Adı: msnmsgr.exe
Uygulama Sürümü: 8.1.178.0
Uygulama Zaman Damgası: 45b12d6a
Hata Modülü Adı: kernel32.dll
Hata Modülü Sürümü: 6.0.6000.16386
Hata Modülü Zaman Damgası: 4549bd80
Özel Durum Uzaklığı: 00001810
Özel Durum Kodu: c0000005
Özel Durum Verileri: 00000008
OS Sürümü: 6.0.6000.2.0.0.768.2
Yerel Kimlik: 1055
Ek Bilgiler 1: c919
Ek Bilgiler 2: fc20d58f4772b75e522fae28b9955508
Ek Bilgiler 3: 9250
Ek Bilgiler 4: 87a9c682c859c552edf23de6a139af5d
Gizlilik bildirimimizi okuyun:
Microsoft Ã'evrimiçi Kilitlenme Ã'özümlemesi

bunlar cıkıyor alttan bir uyarı geliyor dep engel oluyor diyor bu program iin kaldır diyoeum msn için kaldıramassınız diyor

Veri Yürütmesi Engellemesi ayarını:

Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Bakım > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans > Ayarlar > Veri Yürütmesi Engellemesi > "Belirttiğim programlar dışındaki tüm servis ve programlar için veri yürütmesi engellemesini aç" şeklinde değiştirin.

Vista kullanmadığım için menü ve seçeneklerin isimlerinde bazı değişiklikler olabilir. İngilizce Vista yardımından çeviri yaparak sorunuzu cevapladım. Bu değişikliği yapıp tekrar deneyin. Başarılı olamazsanız, veri yürütmesi engellemesini tüm programlar için kapatmayı deneyin.

Özel bir program için veri yürütmesi engellemesini kaldırmak istiyorsanız ve program listede mevcut değilse; Ekle > Gözat > Program Files klasörünün içinde bulunan program klasörünü ve ardından da program EXE'sini belirtin.

Bu arada bir Vista kullanıcısı olarak menülerin doğru isimlerini yazarsanız sevinirim Msn Happy
seymaca - avatarı
seymaca
Ziyaretçi
25 Ağustos 2007       Mesaj #2447
seymaca - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Veri Yürütmesi Engellemesi ayarını:

Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Bakım > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Performans > Ayarlar > Veri Yürütmesi Engellemesi > "Belirttiğim programlar dışındaki tüm servis ve programlar için veri yürütmesi engellemesini aç" şeklinde değiştirin.

Vista kullanmadığım için menü ve seçeneklerin isimlerinde bazı değişiklikler olabilir. İngilizce Vista yardımından çeviri yaparak sorunuzu cevapladım. Bu değişikliği yapıp tekrar deneyin. Başarılı olamazsanız, veri yürütmesi engellemesini tüm programlar için kapatmayı deneyin.

Özel bir program için veri yürütmesi engellemesini kaldırmak istiyorsanız ve program listede mevcut değilse; Ekle > Gözat > Program Files klasörünün içinde bulunan program klasörünü ve ardından da program EXE'sini belirtin.

Bu arada bir Vista kullanıcısı olarak menülerin doğru isimlerini yazarsanız sevinirim Msn Happy

evet bu söylediğini yaptım zaten

bu proğMsn Cryram veriyürtme koruması[dep]etkin olarak çalıştırılmalıdır
Bu program için dep i kapatamazsınız

şeklinde bir uyarı alıyorum dep i tamamen nasıl devreden cıkaracağım
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Ağustos 2007       Mesaj #2448
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

evet bu söylediğini yaptım zaten

bu proğMsn Cryram veriyürtme koruması[dep]etkin olarak çalıştırılmalıdır
Bu program için dep i kapatamazsınız

şeklinde bir uyarı alıyorum dep i tamamen nasıl devreden cıkaracağım

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin. Kullanıcı Hesap Kontrolü penceresi çıkarsa, Devam tuşuna tıklayın ya da gerekli bilgileri girip Devam tuşuna tıklayın.

Komut istemi penceresi açıldığında,
Kod:
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOff
yazıp enter'layın.

DEP kapatılmış olacaktır.

İlerde tekrar açmak isterseniz aynı işlemleri yapıp:
Kod:
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOn
komutunu girmelisiniz.
seymaca - avatarı
seymaca
Ziyaretçi
25 Ağustos 2007       Mesaj #2449
seymaca - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin. Kullanıcı Hesap Kontrolü penceresi çıkarsa, Devam tuşuna tıklayın ya da gerekli bilgileri girip Devam tuşuna tıklayın.

Komut istemi penceresi açıldığında,

Kod:
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOff
yazıp enter'layın.

DEP kapatılmış olacaktır.

İlerde tekrar açmak isterseniz aynı işlemleri yapıp:
Kod:
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOn
komutunu girmelisiniz.

ön yükleme yapılandırması veri deposu açılamadı.
erişim engellendi diyor
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
25 Ağustos 2007       Mesaj #2450
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

ön yükleme yapılandırması veri deposu açılamadı.
erişim engellendi diyor

Windows Vista hesabınız yönetici konumunda mı?