Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 250

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.464 Cevap: 3.874
selena224 - avatarı
selena224
Ziyaretçi
4 Eylül 2007       Mesaj #2491
selena224 - avatarı
Ziyaretçi
az önce yazmıştım sorunumu burda baya araştırdım önerilenleri uyguladım ama ne yazıkki bi türlü olmuyo ne discovery programı kuruluo hata verio nede msnim açılı msn deki hata kodu 80004005 bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
4 Eylül 2007       Mesaj #2492
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
selena224 adlı kullanıcıdan alıntı

az önce yazmıştım sorunumu burda baya araştırdım önerilenleri uyguladım ama ne yazıkki bi türlü olmuyo ne discovery programı kuruluo hata verio nede msnim açılı msn deki hata kodu 80004005 bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sponsorlu Bağlantılar

Msn Messenger 80004005 Hata Kodu ve Çözümü

Windows Live Messenger Oturumu Açılamıyor

Bu hatayı alıyorsanız, Windows Live Messenger ürününün 8.X veya daha yeni sürümüne sahip olduğunuzu doğrulayın.

En son Windows Live Messenger sürümüne sahip olduğunuzu doğruladıktan sonra da bu hatayı almaya devam ederseniz:

Windows Gezgini ayarlarınızı değiştirin
  1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
  2. Araçlar'ı tıklatın ve sonra Klasör Seçenekleri'ni seçin.
  3. Klasör Seçenekleri penceresinde Görünüm sekmesini tıklatın.
  4. Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle'nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  5. Windows Gezgini penceresinde, Görünüm'ü tıklatın, Gezgin Çubuğu'nu seçin ve Klasörler'in işaretli olduğunu doğrulayın.
Kişi Önbelleği klasörünüzü silin
  1. Araç çubuğunda, Başlat'ı tıklatın ve sonra Araştır'ı seçin.
  2. Sol bölmedeki klasör listesinde, C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  3. Sonra, Messenger e-posta adresiniz klasörü içindeki tüm dosyaları silin.
  4. Sol bölmedeki klasör listesinde, C:\Documents and Settings\Windows oturum açma adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  5. Sonra, Messenger e-posta adresiniz klasöründe real (gerçek) ve shadow (gölge) klasörlerini silin.
  6. Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.

CaptainFC - avatarı
CaptainFC
Ziyaretçi
6 Eylül 2007       Mesaj #2493
CaptainFC - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,

Msn 8.1 kullanıyorum.. Kişisel ileti kısmına koyduğum adresin tek tıklama ile karşı tarafın açmasını sağlayabiliyormuyuz ?
Şu halde karşı taraf adresi kopyala yapıştır yaparak açıyor..

söylediğim şey olabiliyormu acaba ?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
6 Eylül 2007       Mesaj #2494
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
CaptainFC adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba,

Msn 8.1 kullanıyorum.. Kişisel ileti kısmına koyduğum adresin tek tıklama ile karşı tarafın açmasını sağlayabiliyormuyuz ?
Şu halde karşı taraf adresi kopyala yapıştır yaparak açıyor..

söylediğim şey olabiliyormu acaba ?

Bildiğim kadarıyla hayır, karşı taraf bu özelliği veren bir yama uygulamalı Messenger'ına.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
divane2 - avatarı
divane2
Ziyaretçi
7 Eylül 2007       Mesaj #2495
divane2 - avatarı
Ziyaretçi
msn 8.1 indirdim ama kuramıyorum kurmak için setup dosyasına tıklayıca geçerli bir win32 uygulaması değil uyarısı veriyor sorunu nasıl çözücez acaba
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
7 Eylül 2007       Mesaj #2496
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
divane2 adlı kullanıcıdan alıntı

msn 8.1 indirdim ama kuramıyorum kurmak için setup dosyasına tıklayıca geçerli bir win32 uygulaması değil uyarısı veriyor sorunu nasıl çözücez acaba

Bu bağlantıdan ihtiyacınız olan sürümü tekrar farklı bir klasöre indirin:
(MSN) Windows Live Messenger - Live Messenger - Windows Messenger Sürümleri
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
esko_kral - avatarı
esko_kral
Ziyaretçi
8 Eylül 2007       Mesaj #2497
esko_kral - avatarı
Ziyaretçi
merhaba msnimde 80072efd diye bir hata cikiyor internette yazili olanlari yaziyorum fakat msn düzelmedi baglanti ayarlarinin altinda baglantiyi sinayi tiklamam gerekiyormus ama öyle bi buton yok. bana yardimci olursaniz sevirim iyi aksamlar kolay gelsin iyi calismalar
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
8 Eylül 2007       Mesaj #2498
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
slmfdn81 - avatarı
slmfdn81
Ziyaretçi
8 Eylül 2007       Mesaj #2499
slmfdn81 - avatarı
Ziyaretçi
mrb arkadaşlar siteye yeni üyeyim.benim msn ile ilgili bi problemim var.msn live yüklediğimde açmıyor ve hata kodu:80048820-genişletilmiş hata kodu:80048412 kodlarında hata veriyor..
bunun için sizden yardım isteyebilirmiyim..teşekkürler..
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
8 Eylül 2007       Mesaj #2500
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
slmfdn81 adlı kullanıcıdan alıntı

mrb arkadaşlar siteye yeni üyeyim.benim msn ile ilgili bi problemim var.msn live yüklediğimde açmıyor ve hata kodu:80048820
-genişletilmiş hata kodu:80048412 kodlarında hata veriyor..
bunun için sizden yardım isteyebilirmiyim..teşekkürler..

Durumu çözmenize yardımcı olması için aşağıdaki adımları deneyin:
  1. İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
  2. Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
  3. Explorer'ın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
  4. explorer da tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
  5. MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
  6. Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
  7. explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
  8. "Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
  9. "Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
  10. "Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
  11. Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde registerin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
  12. Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.