Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 259

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.464 Cevap: 3.874
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2581
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
CoRAsPiN adlı kullanıcıdan alıntı

pardon buraalara yeni geldim msn 8.5 i yükledim dierleri hep atıodu şimdide 8.5 e göre hiç yama falan varmı die soracaktım bi yardım ederseniz sevinirim teşekkür ederimm...

evet var şu konuyu incelerseniz istediğinizi elde edersiniz
Sponsorlu Bağlantılar

Çoklu Oturum - Çoklu Oturum Açma - Windows Live Messenger

ama benim her zamanki (çoklu yama olarak) tercihim Messenger Plus Live

8.5 a da desteği var tabiki

cihanbeyli - avatarı
cihanbeyli
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2582
cihanbeyli - avatarı
Ziyaretçi
tşk Smiley32

Sponsorlu Bağlantılar
program buraya nasıl gönderiliyo :smiley:

ha puan alıcamda Msn Happy

ben burdan msn messenger live 8.5 i yükledim degişik bi şeyler oluyo ondan sonra yanıtvermiyo diyo Msn Sad
Son düzenleyen cihanbeyli; 17 Eylül 2007 17:12 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
mbd - avatarı
mbd
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2583
mbd - avatarı
Ziyaretçi
Msn live + plus kullanıyorum

Msn başkalarınkine oranla çok fazla zamanda açılıyo

Kişi listesinden olabilirmi

Sile Sile yarı yarıya indirdim ama
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2584
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mbd adlı kullanıcıdan alıntı

Msn live + plus kullanıyorum

Msn başkalarınkine oranla çok fazla zamanda açılıyo

Kişi listesinden olabilirmi

Sile Sile yarı yarıya indirdim ama

Kişilerinizin fazlalığından olması olası ancak hızlı açılması için şunu deneyebilirsiniz;

Eğer messenger da şifreniz ve kullanıcı adınız kayıtlı duruyorsa oradan oturum açmadan önce beni unut linkine tıklayın ve gelen uyarıya evet diyin

Messenger ınızı kapattıktan sonra şu adrese gidin C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızda açtığınız oturum adı\Contacts\ ve bunun içinde bulunan gizli dosyalardan messenger ı hangi posta adresiyle açtıysanız onu tamamen silmeniz gerekiyor. Ayrıca *C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızda açtığınız oturum adı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger yine burada bulunan posta adresinizle ilişikte bulunan klasörü siliniz. Silemiyorsanız sorun yok. Bunlar bilgisayarınızda kullanılan paylaşım dosyalarıdır

*C:\Documents and Settings\Bilgisayarınızda açtığınız oturum adı\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\ burada bulunan adresinize ait klasörü de siliniz.

Şimdi tekrar kaydını kaldırmış olduğunuz postayla messenger dan oturum açabilirsiniz.

* gizli dosyalar bölümünü açmanız gerekiyor.
_eray_ - avatarı
_eray_
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2585
_eray_ - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar benim bi sorum olucak msn açıkken winamp veya media player açtığımda diğer taraftan gelen msn iletileri çok geç gelior yada gelmior winamp veya media player kapalı olduunda böyle bi sorunla karşılaşmıorum hepsini sildim tekrardan yükledim fakat bi çözüm bulamadım bilgisi olan arkadaşlar varsa acil yardım plss. şimdiden teşekkürler
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2586
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
_eray_ adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olucak msn açıkken winamp veya media player açtığımda diğer taraftan gelen msn iletileri çok geç gelior yada gelmior winamp veya media player kapalı olduunda böyle bi sorunla karşılaşmıorum hepsini sildim tekrardan yükledim fakat bi çözüm bulamadım bilgisi olan arkadaşlar varsa acil yardım plss. şimdiden teşekkürler

bu sorun msn kaynaklandığını sanmıom tamamen bağlantı ve pc den kaynaklanabilir; sistem özelliklerinizin düşük olması vb...
_eray_ - avatarı
_eray_
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2587
_eray_ - avatarı
Ziyaretçi
avast kullanıodum sora kasperskye geçtim onun bi etkisi olmuş olabilirmi acaba daha önceden böle bi sorun yoktu
senhul - avatarı
senhul
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2588
senhul - avatarı
Ziyaretçi
SLM ÜSTADLAR BENİM SORUNUM ŞU MSNYİ AÇAMIYORUM,ESKİSİNİ SİLİP YENİSİNİ YÜKLEMEME RAĞMEN.MSNMSGR YÜKELNMEDİ YAZIYOR,HERHALDE PROGRAMLARI SİLERKEN YANLIŞLIKLA ONUMU SİLDİM ACABA,ÖYLEDE OLSA YENİSİNİ KURARKEN KURULMASI GEREKMEZ Mİ.ANLAYAMADIM ,YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM,

MSN OLMAYINCA BİLGİSAYAR EKSİK OLUYOR
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
17 Eylül 2007       Mesaj #2589
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
_eray_ adlı kullanıcıdan alıntı

avast kullanıodum sora kasperskye geçtim onun bi etkisi olmuş olabilirmi acaba daha önceden böle bi sorun yoktu

Belkide... Kaspersky, güvenlik açısından iyi bir program. Ancak sistem kaynaklarını biraz fazla kullandığı doğru.

Alıntı
senhul adlı kullanıcıdan alıntı

SLM ÜSTADLAR BENİM SORUNUM ŞU MSNYİ AÇAMIYORUM,ESKİSİNİ SİLİP YENİSİNİ YÜKLEMEME RAĞMEN.MSNMSGR YÜKELNMEDİ YAZIYOR,HERHALDE PROGRAMLARI SİLERKEN YANLIŞLIKLA ONUMU SİLDİM ACABA,ÖYLEDE OLSA YENİSİNİ KURARKEN KURULMASI GEREKMEZ Mİ.ANLAYAMADIM ,YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM,

MSN OLMAYINCA BİLGİSAYAR EKSİK OLUYOR

Öncelike Messenger'ı tamamen kaldırın;

Merhaba,

Bazı nedenlerden dolayı Windows Live Messenger'ı sisteminizden tamamen kaldırmanız gerekiyorsa, sisteminizi Windows Live Messenger hiç kurulmamış gibi bir konuma getirmek istiyorsanız ya da yeni bir sürüme yükseltme yaparken çözemediğiniz bir sorunla karşılaşırsanız; aşağıdaki adımları uygulayınız:

--- Saatin yanında bulunan (system tray) Messenger sembolüne sağ tıklayarak 'Çıkış' seçeneğine tıklayınız.

--- Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Program Ekle veya Kaldır listesinden Windows Live Messenger'ı bularak 'Kaldır' tuşuna tıklayınız.

--- Bilgisayarım > C:\ > Program Files > MSN Messenger klasörünü silininiz. (Genellikle C:\ sürücüsüdür, eğer Windows'unuz başka bir sürücüde yüklüyse, sürücü harfini buna göre değiştiriniz)

--- Başlat > Ayarlar > Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > Görünüm sekmesi altında bulunan Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğinin kutucuğunu işaretleyip Tamam'a tıklayınız. Zaten bu seçenek işaretliyse, bir sonraki adıma geçiniz.

--- Bilgisayarım > C:\ > Documents and Settings > *NeutralizeR > Local Settings > Application Data > Microsoft klasörü içinde bulunan Windows Live Contacts ve Messenger klasörlerini siliniz. *: NeutralizeR yerinde sizin kendi Windows oturum açma adınız olacak (kullanıcı_adınız). Yani Windows hesabınız. Silmeniz gereken klasörlerin tüm listesi:
Alıntı:
C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Application Data\Microsoft\MSN Messenger\

C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Application Data\Microsoft\Windows Live Call\

C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Application Data\Microsoft\Windows Messenger\

C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\

C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\

C:\Documents and Settings\kullanıcı_adınız\Contacts\

C:\Windows\Temp\MessengerCache\

--- Kişisel ifadeleriniz, göz kırpmalarınız, görüntü resimleriniz vs. özel bir klasörde .dat uzantılı dosyalar olarak saklanırlar. Bilgisayarınız kullanılarak açılan tüm Messenger oturumları için farklı klasörler kullanılır. Bu klasörlerin tümünü ya da yalnızca kendi hesabınızla alakalı olanı silmek için aşağıdaki konuda bulunan küçük programı kullanabilirsiniz. Bu yöntemle bu klasörleri yedekleyebilirsiniz de... Ancak yedeklenen klasörü daha sonra olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmak işe yaramaz. İlgili konuda daha fazla açıklama bulabilirsiniz:
MSN Messenger Kimliğimi Nasıl Öğrenirim?

--- Başlat > Çalıştır > Açılan küçük pencerede regedit.exe yazıp enter'layın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi çıkacak karşınıza. Windows Live Messenger'la ilgili olan kayıt girdilerini bulup temizlememiz gerekiyor. Sol taraftaki ağaçtan tıklaya tıklaya aşağıdaki anahtarlara kadar gelin, anahtar isimlerinin üstünde, yani sol tarafta sağ tıklayıp Sil seçeneğini seçin:
Alıntı:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MSNMessenger
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows Live
--- Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yukarıdaki adımlardan birinde takılırsanız, yeniden başlatma işlemini o esnada da yapabilirsiniz.

--- Yeniden Windows Live Messenger'ı kurarken sorun yaşarsanız; aşağıdaki konuda indirme bağlantısı bulunan Windows Installer CleanUp Utility'i kurup çalıştırın. Windows Installer CleanUp Utility listesinde Windows Live Messenger yer alıyorsa, kaldırın/temizleyin.

Windows Installer CleanUp Utility

Daha sonra Şurdan son sürümü download edin: Windows Live Suite - Windows Live Messenger 8.5 Türkçe
EDIMCONCON - avatarı
EDIMCONCON
Ziyaretçi
18 Eylül 2007       Mesaj #2590
EDIMCONCON - avatarı
Ziyaretçi
ben edım ya arkadaşlar ben bi kişinin msn ini hacklemek istyom bunu yapan programı bilen varsa bu adrese gnderirse sevinirim ilginiz için sağolun