Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 288

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.513 Cevap: 3.874
mehmetcom - avatarı
mehmetcom
Ziyaretçi
10 Aralık 2007       Mesaj #2871
mehmetcom - avatarı
Ziyaretçi
arkdaşlar msn mobile confirmation code bir türlü cep telefonuma gelmiyor
Sponsorlu Bağlantılar
efeserapveysel - avatarı
efeserapveysel
Ziyaretçi
10 Aralık 2007       Mesaj #2872
efeserapveysel - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben eşimin msn adresini ve sifresini biliyorum baska bır bilgisayardan onun yazdıklarına erişip okuyabilirmiyim şimdiden teşekkürler.
Sponsorlu Bağlantılar
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
10 Aralık 2007       Mesaj #2873
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
efeserapveysel adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben eşimin msn adresini ve sifresini biliyorum baska bır bilgisayardan onun yazdıklarına erişip okuyabilirmiyim şimdiden teşekkürler.

Elinizde şifre bile olsa, giriş yapsanız dahi onun Messenger ı kapanıp sizde açılacaktır. Siz oturum açtığınızda yazıların size gelmesi gibi bir durum söz konusu değil
Young Thug - avatarı
Young Thug
Ziyaretçi
10 Aralık 2007       Mesaj #2874
Young Thug - avatarı
Ziyaretçi
Selamün aleyküm ArkadaşLar bi sorunla Karşılaştım Live Messenger KuruLu Pc'ye Gecen Gün bu Avatar Resmini SürekLi Değiştiren Bi pogram Vardı Onu YükLedim Bugun pc yi Açtığımda Msn Açılmıyordu Kaldırdım Tekrar YukLemeye Çalıştım Olmadı öteki Resim displayer Programınıda Sıldım Msn Messenger klasörünüde Defalarca Sildim Ama Olmadı.. Acaba Sorun Ne Ola Bilir Verdiği Kurmaya Çalıştığında Verdiği Hata Allta

Not: Bi Arakadaşta Aynı SorunLa karşılaşmıs Sitede ona Dedğiniz Yolları Denedim Ama Olmadı... Belki Sorunu Açıklamışsınızdır da ben Görmemiş Olabilirim onun için özür dilerim
..

HATA KODU

erorgf8

Alıntı

pardon Arakadaşlar sorunu Çözdüm Kurabilmek için önce msn'enin Alt sürümlerinden birini kurmak gerekiyorömuş ben denedim oldu 8.0 ı kurdum sonra live ı kurmayı denedim oldu... teşekkürler yinede..

Son düzenleyen Blue Blood; 10 Aralık 2007 16:58 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
özlemmm - avatarı
özlemmm
Ziyaretçi
11 Aralık 2007       Mesaj #2875
özlemmm - avatarı
Ziyaretçi
kimler kendini çevrimdışı gösteriyor, bunu nereden öğrenebilirim?
tşk edrm.
Msn Happy
omzo123 - avatarı
omzo123
Ziyaretçi
11 Aralık 2007       Mesaj #2876
omzo123 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
torchbearer adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle bilgisayarınız Windows Live Messenger kullanmanıza olanak verdiğine göre 7.5 sürümünü kullanmanıza gerek yok. Ayrıca 7.5 da webcam daveti yoluyla açığın olduğunu söylemek isterim size. İlk hata koduna gelince. Böyle bir hata kodu hiçbir yerde geçmiyor. En azından benim başıma gelmediği için tam bişey söyleyemeyeceğim. Windows Messenger da oturum açmayı deneyin böyle hatalar alacak mısınız yine. Sonra Web Messenger dan oturum açmayı deneyin. Messenger kapalıyken (saatin yanından çıkış yapılmış haldeyken) aşşağıda vereceğim işlemleri yapmalısınız.Başlat > Çalıştır

regsvr32 Softpub.dll

regsvr32 Wintrust.dll

regsvr32 Initpki.dll

regsvr32 Rsaenh.dll

regsvr32 Mssip32.dll

regsvr32 Cryptdlg.dll

regsvr32 Msxml3.dll

Not: Hepsinin tek tek çalıştıra girilip enterlanması gerekir.

Bunları yaptıktan sonra yine bir düzelme yoksa bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar messengerdan oturum açmayı deneyin. Yine de olmuyorsa Messenger ınızı tamamen kaldırıp en son sürümü kurduktan sonra tekrardan deneyin.

Buraya tıklayın ve gelen sayfayı okuyun

öncelikle sorunuma cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim..bu dediklerinizi yaptım ve initpki.dll yi yazdığımda olumlu yada olumsuz bir yanıt gelmedi.. msxml3.dll yi yazdığımda ''msxml3.dll içindeki dll registerserver başarısız oldu... dönen kod 0*80004005'' diye bir hata aldım.. bu hataları düzeltmem için ne yapmam gerekiyor acaba??

belki bi yararı olur diye şunuda söylemek istiyorum... kullandığım pcde 2 farklı oturum var.. diğer oturumda live çok rahat çalışıyor ama benim oturumda malesef çalışmıyor.. birde ben disk temizleme amaçlı C:/windows ve bazı dosyalardan içerik sildim.. acaba silerken sisteme bir zarar verdimde o yüzdenmi msn açılmıyor diye de düşünüyorum...

yardımınız için çok teşekkür ederim.. Msn Happy umarım bu dediklerimin bir yararı olur sizde başka bir çözüm önerisi getirirsiniz...Msn Happy

saygılar....
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
11 Aralık 2007       Mesaj #2877
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
özlemmm adlı kullanıcıdan alıntı

kimler kendini çevrimdışı gösteriyor, bunu nereden öğrenebilirim?
tşk edrm.
Msn Happy

Bunu öğrenmenizin imkanı yok. Sadece bir yöntemle bazı kişilerin çevrimdışı olduğunu görebilirsiniz ancak yine de bunu öğrenmek olanaksız. En azından şu anda. O yöntemde; Messenger Plus Live'ın eklentisi olan Convo Notifier, Messenger Discovery Live ve bunlara benzer birkaç program sayesinde size konuşma penceresi açanları veya avatarınıza bakarken açtığı küçük sayfacık olduğunda size uyarı gelecektir ve böylece haberiniz olacaktır

Alıntı
omzo123 adlı kullanıcıdan alıntı

öncelikle sorunuma cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim..bu dediklerinizi yaptım ve initpki.dll yi yazdığımda olumlu yada olumsuz bir yanıt gelmedi.. msxml3.dll yi yazdığımda ''msxml3.dll içindeki dll registerserver başarısız oldu... dönen kod 0*80004005'' diye bir hata aldım.. bu hataları düzeltmem için ne yapmam gerekiyor acaba??

belki bi yararı olur diye şunuda söylemek istiyorum... kullandığım pcde 2 farklı oturum var.. diğer oturumda live çok rahat çalışıyor ama benim oturumda malesef çalışmıyor.. birde ben disk temizleme amaçlı C:/windows ve bazı dosyalardan içerik sildim.. acaba silerken sisteme bir zarar verdimde o yüzdenmi msn açılmıyor diye de düşünüyorum...

yardımınız için çok teşekkür ederim.. Msn Happy umarım bu dediklerimin bir yararı olur sizde başka bir çözüm önerisi getirirsiniz...Msn Happy

saygılar....

Rica ederim. initpki.dll i register ederken biraz bekletmesi normal ama 4-5 dakika bekletmesi normalin üstünde tabiki. Dediğiniz üzere Windows içindeki bazı dosyaları sildim derken
msxml3.dll in bağlı olduğu dosya ve dosyacıklar silinmiş olabilir. Şu anda linki size veremediğim için MS XML3 ü söylemeyeceğim. Ancak şunu önerebilirim. Microsoft un sitesine gidip de arama çubuğundan yazarsanız, indirme linkini verecektir size. Oturum açamama sorununuz için de; açamadığınız oturumun bağlı bulunduğu dosyaları silin (C:\Documents and Settings\Bilgisayarı açtığınız oturum ismi\Contacts klasörü içinde). Silme işleminden sonra yeniden oturum açın (bahsi geçen kullanıcı adı ile).
netperest - avatarı
netperest
Ziyaretçi
11 Aralık 2007       Mesaj #2878
netperest - avatarı
Ziyaretçi
windows live messenger 8.1.0178 srümünün kulanıyorum ancak normalde ana pencerede olması gereken kişi ekleme ikonu ve yanındaki listeden arama yapmaya yarayan kutu kayboldu.gerçi öncveden varmı bilmiyorum ama discovery live 1.3 ü yükledim orjinal sitesinden yardımı olabilecek varmı acaba?
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
11 Aralık 2007       Mesaj #2879
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
netperest adlı kullanıcıdan alıntı

windows live messenger 8.1.0178 srümünün kulanıyorum ancak normalde ana pencerede olması gereken kişi ekleme ikonu ve yanındaki listeden arama yapmaya yarayan kutu kayboldu.gerçi öncveden varmı bilmiyorum ama discovery live 1.3 ü yükledim orjinal sitesinden yardımı olabilecek varmı acaba?

Windows Live Messenger ınızı onarmayı deneyin. msgsres.dll ve msnmsgr.exe de bir sorun oluşmuştur.

Onarmak için; Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır > Windows Live Messenger ve sol tarafta bulunan değiştir butonunu tıklayın. Önünüze gelecek pencerede de Onarı tıkladıktan sonra işlemin bitmesini bekleyin. Sizden bilgisayarınzı yeniden başlatmanızı isteyebilir. Bundan sonra oturum açarak kullanabilirsiniz.
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
13 Aralık 2007       Mesaj #2880
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
YaVuZSeVeN adlı kullanıcıdan alıntı

Selamlar
Messenger ve Live Messenger ı uzun zamandır kullanıyorum 4 farklı bilgisayarda 4 ünde windows xp profesyonel kurulu ve live messenger son sürümleri kurulu olmasına karşın,2 sinde live messenger karşılama ekranında görüntü resmi kısmıda mevcut,diğer 2 sinde mevcut değil, ben kendim yüklememe rağmen bu farklılığın sebebini ve çözümünü merak ediyorum.

Tam olarak anlıyamadım. Karşılama ekranından kasıt login olduğunuz yer ise beni hatırla seçeneyini işaretlemelisiniz.
Şöyle;

hellmsnxsdasd

Eğer anlatmak istediğiniz bu değilse olayı daha ayrıntılı açıklayan bir görüntü resmi ekleyebilirsiniz.