Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 315

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.565 Cevap: 3.874
enis89 - avatarı
enis89
Ziyaretçi
2 Mart 2008       Mesaj #3141
enis89 - avatarı
Ziyaretçi
Selam Arkadaşlar,

Sponsorlu Bağlantılar
Benim sitem var ve admin@sitem.com olarak hesap dogruladim herşey burayakadar normal sonra domains.live.com dan hesap actim forumda üyelere email vermek icin cpanel den mx kaydini girdim sorunsuz calisti fakat pop3 maillerim pc ye gelmemeye basladi mx kaydini sildim sorun cozuldu sonra hesabi kapattim tüm maillerin kaydini sildim admin de dahil buna en büyük hatayi yapmiş oldum yine 1 saat bile gecmeden tekrar E posta adresini dogruladim neyse tüm kişiler ucmus tu tekrar ekledim adersleri vs ancak kişiye uyari gitmedi ben ileti yazinca ileti gidiyor pencerede yaziyor "Bu kişi Listenizde Eli Degildir" neyse ekliyor vs ama Dosya/Araclar/Gizlilik te eger Beni eklemiş ise kişi sag tiklayip sil dedinmi silinmiyor ancak bende tüm adresler silinebiliyor ki onlar beni eklemiş sozde! Msn Wink

En Son olarak admin@site.com u hicbir şekilde daha tam eski haline getiremedim başkasi beni eklesin bana uyari gelmiyor! Messenger da ayarini gordum işaretli uyari versin diye fakat olmuyor coklu msn 8.1 kullaniyorum illa ben kişi eklersem ona uyari geliyor!

Eski parolayi kullanamiyorum "Çakişiyormus" eski hesabi sildim tekrar actim nasil olur acaba? Belli bir süresimi var diyince tam silinmiyor mu?

Cok yazmişim Kusura Bakmayin iyi Günler...
sahra_87 - avatarı
sahra_87
Ziyaretçi
2 Mart 2008       Mesaj #3142
sahra_87 - avatarı
Ziyaretçi
benim bir sorunum msn 9 u yüklemiştim ama listeki kimseleri göremiyorum kaldırıp tekrar yükledim yine aynı sorun var ne yapabilirim acaba
Sponsorlu Bağlantılar
setr - avatarı
setr
Ziyaretçi
2 Mart 2008       Mesaj #3143
setr - avatarı
Ziyaretçi
geçen çarşamba günü msn açılmamaya başladı, live msn 8.1 ve bununla uyumlu plus vardı.. sürekli 80048820 hatasını verdi,ardından 80048439 hatası ve 80072ee7 hatasını verdi..windows msn yi de açamadım o gün..birkaç kişi de daha oldugunu duydum bu sorunun..

cumaya kadar live msn açılmadı ama windows msn açılmaya başladı..

msnyi kaldırdım,başlat-çalıştırdan dnsleri temizledim, sonra live msn 8.5 kurdum,günde sadece bir iki saat açık kalıyor,sonra yine 80072ee7 hatasını verip çalışmamaya başlıyor..

windows msnden ve bu hatadan bıktım,ne yapabilirim?

dnsleri de temizleyemiyorum,çözümlenemedi diyor..

yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
2 Mart 2008       Mesaj #3144
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
sahzat adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba gecen bi konu actım ama halen cevap bulamadım sorunuma.
MSN Teknik Destek/Bilgiler bolumunde konu actım ve benım sorunumda bu konu altında olması gerektıgıne ınanıyordum. ama bi yonetici arkadas
MSN Kişi Listesi Yöneticisi (MSNlists TR)

konumu buraya tasımıs. ordan takıp ettım ama hıc cevap bulamadım.
bugun tekrar kontrol edeyım konunun icerigi ne die benım konumla alakasız bi yere tasınmıs. kişi yonetici program. benim bole bi sorunum yok. bir hata ama o hata ne bulamadm. o hatayı arıyorum.
lutfen bu konumuda abuk sabuk bi yere tasımayın. ben msn hakkında teknık bılgı ve destek ıstıyorum. konumda dogru bır yerde. tasınması gereksızdir.

simdi sorunuma geleyim.

gecenlerde kardesimin msn si calindi ve yardim istedigime dair bi konu acmistim. (o konumda cevap bulamadan 2gunde silinmisti)
saolsun insafa geldi alan ve geri verdi.
ama simdi bole bi sorunumuz var. msn listesindeyim ama gormuyor beni. ve bende onu.
engellide degil.
listedeki butun herkezi silip tekrar yokledik ama davet bile gelmedi.
bununla ilgili yardim edecek birileri varmı?

Windows Messenger kullanarak oturum açın.

Windows Messenger > Araçlar > Seçenekler > Gizlilik ekranına gelin. Gizlilik ekranında her iki adreste de "Diğer kişiler beni kişi listelerine eklediklerinde uyar" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Soldaki ve sağdaki listelerde sorun yaşadığınız email adresini arayın. Bu adrese sağ tıklayıp adresi silin. Oturumunuzu kapatın ve yeniden açın. Adresin listelerde bulunup bulunmadığını kontrol edin. Oturumunuzu kapatın. Diğer adresle oturum açın ve aynı işlemleri yapın. Adresi listenize ekleyin ve diğer adrese onay gelip gelmediğini kontrol edin.

Alıntı
enis89 adlı kullanıcıdan alıntı

Selam Arkadaşlar,

Benim sitem var ve admin@sitem.com olarak hesap dogruladim herşey burayakadar normal sonra domains.live.com dan hesap actim forumda üyelere email vermek icin cpanel den mx kaydini girdim sorunsuz calisti fakat pop3 maillerim pc ye gelmemeye basladi mx kaydini sildim sorun cozuldu sonra hesabi kapattim tüm maillerin kaydini sildim admin de dahil buna en büyük hatayi yapmiş oldum yine 1 saat bile gecmeden tekrar E posta adresini dogruladim neyse tüm kişiler ucmus tu tekrar ekledim adersleri vs ancak kişiye uyari gitmedi ben ileti yazinca ileti gidiyor pencerede yaziyor "Bu kişi Listenizde Eli Degildir" neyse ekliyor vs ama Dosya/Araclar/Gizlilik te eger Beni eklemiş ise kişi sag tiklayip sil dedinmi silinmiyor ancak bende tüm adresler silinebiliyor ki onlar beni eklemiş sozde! Msn Wink

En Son olarak admin@site.com u hicbir şekilde daha tam eski haline getiremedim başkasi beni eklesin bana uyari gelmiyor! Messenger da ayarini gordum işaretli uyari versin diye fakat olmuyor coklu msn 8.1 kullaniyorum illa ben kişi eklersem ona uyari geliyor!

Eski parolayi kullanamiyorum "Çakişiyormus" eski hesabi sildim tekrar actim nasil olur acaba? Belli bir süresimi var diyince tam silinmiyor mu?

Cok yazmişim Kusura Bakmayin iyi Günler...

Bir üstte Windows Messenger kullanımıyla ilgili bir mesajım var. Siz de bu adımları uygulayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz işlemler sonrasında kişi listenizde sizin çözemeyeceğiniz bazı problemler oluşmuş olabilir. Her şeyi denemenize rağmen sorunu gideremezseniz; MSN Support'a ulaşmanız gerekiyor.

Alıntı
sahra_87 adlı kullanıcıdan alıntı

benim bir sorunum msn 9 u yüklemiştim ama listeki kimseleri göremiyorum kaldırıp tekrar yükledim yine aynı sorun var ne yapabilirim acaba

Messenger ayarlarınızı kontrol ettiniz mi? Kişileri görememekten tam olarak kastınız nedir? Kişi listeniz boş mu görünüyor? Windows Live Messenger > Kişiler > Kişileri sırala > Durum seçeneğini işaretleyin. Windows Live Messenger > Kişiler > Kişileri filtrele > Yalnızca Messenger kişileri seçeneğini işaretleyin.

Alıntı
setr adlı kullanıcıdan alıntı

geçen çarşamba günü msn açılmamaya başladı, live msn 8.1 ve bununla uyumlu plus vardı.. sürekli 80048820 hatasını verdi,ardından 80048439 hatası ve 80072ee7 hatasını verdi..windows msn yi de açamadım o gün..birkaç kişi de daha oldugunu duydum bu sorunun..

cumaya kadar live msn açılmadı ama windows msn açılmaya başladı..

msnyi kaldırdım,başlat-çalıştırdan dnsleri temizledim, sonra live msn 8.5 kurdum,günde sadece bir iki saat açık kalıyor,sonra yine 80072ee7 hatasını verip çalışmamaya başlıyor..

windows msnden ve bu hatadan bıktım,ne yapabilirim?

dnsleri de temizleyemiyorum,çözümlenemedi diyor..

yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Şu konunun son mesajlarını inceleyebilirsiniz:
MSN Hata Kodu 80048820 Windows Live Messenger Hatası
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
setr - avatarı
setr
Ziyaretçi
2 Mart 2008       Mesaj #3145
setr - avatarı
Ziyaretçi
kaspersky internet security 7.0 kullanıyorum..

az önce msn açıktı,bir anda düştüm,yine 80072ee7 hatasını verdi,kasperskyı kapattım..yeniden denedim ve msn ye girebildim..

kasperskyda nasıl bir düzenleme yapmam gerekir arkadaşlar ? korumayı en yüksek seviyeye çıkarmıştım,onunla bir ilgisi olabilir mi acaba?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
2 Mart 2008       Mesaj #3146
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
setr adlı kullanıcıdan alıntı

kaspersky internet security 7.0 kullanıyorum..

az önce msn açıktı,bir anda düştüm,yine 80072ee7 hatasını verdi,kasperskyı kapattım..yeniden denedim ve msn ye girebildim..

kasperskyda nasıl bir düzenleme yapmam gerekir arkadaşlar ? korumayı en yüksek seviyeye çıkarmıştım,onunla bir ilgisi olabilir mi acaba?

Evet. Recommended ayarları kullanın.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
ayshaa - avatarı
ayshaa
Ziyaretçi
2 Mart 2008       Mesaj #3147
ayshaa - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ayshaa adlı kullanıcıdan alıntı

navbits start Cvp: MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek

'' Kişi listeniz kullanılabilir olmadından şu anda Windows Live Messenger uygulamasını kullana massınız. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

Hata Kodu : 81000378 ''

die hata veriyor nabcamı bilmiyorum Yardımcı oLurmusunuz . . . . ? ?

Ayni sorun bendede var bu sabahtan beri. Baska msn adresiyle oturum acabiliyorum veya webmessenger.com adresinden oturum acabiliyorum. Ilk defa böyle bi sorunla karsilastim. Ne önerirsiniz?

Hata kodu 80072efd veya 81000378 olan arkadaslarin dikkatine;
uzun ugraslar sonucu ve herseyi denememe ragmen msn acilmamisti. Son olarak format attirdim ve sorun cözüldü.
adagioforstrings - avatarı
adagioforstrings
Ziyaretçi
3 Mart 2008       Mesaj #3148
adagioforstrings - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar benim problemım msn live yukluorum ve discovery yukluorum (msn 8.5 tr) discover 1.3.0322 ) ama bi turlu calısmıo discovery urun insg destekliyor yazıp duruor ozellkılerınden yararlanmıorum...
memisb43 - avatarı
memisb43
Ziyaretçi
3 Mart 2008       Mesaj #3149
memisb43 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar msnde ses kısık kısık geliyor neden acaba
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
3 Mart 2008       Mesaj #3150
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
memisb43 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar msnde ses kısık kısık geliyor neden acaba

Hangi ses kısık geliyor? Sesli aramadaki mi, görüntülü aramadaki mi, yoksa messengerın bildirim sesleri mi? Yoksa hepsi mi? Diğer programlardaki ses seviyesi iyi seviyede herhalde, di mi?