Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 325

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.584 Cevap: 3.874
KRALL - avatarı
KRALL
Ziyaretçi
8 Nisan 2008       Mesaj #3241
KRALL - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayar sisteminde bi sorun olabilir virüs sistem dosyası bozulması gibi messenger plusu sil msn yi sil msn plusun program fileste kalan dosyalarınıda sil bilgisayarı yeniden başlat sonra sadece msn yi kur sorunun devam ederse başka bir tane modem dene sorun hala devam ediyorsa bilgisayarın işletim sisteminde bi aksaklık vardır format çekmen gerekebilir ama bu konularda neutralizer uzman Msn Grin dediklerim olmassa olaya el atar Msn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
8 Nisan 2008       Mesaj #3242
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mamakli18 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar slm. benim bi sorunum var çözseniz çözseniz msxlabs ailesi olarak siz çözersiniz. us robotics marka wireless modemim var komşuyla ortak int bağlattık o wireless i kullanıo ben kablolu giriorum . ne zaman msn açsam sürekli düşüyoum ve yazdıklarım karşıya gitmio karşının yazdığıda bana gelmio. hatta internetimde kopuyor. msn i sildim yeniden yükledim hatta bütün msn sürümlerini denedim ama nafile kullandığım tek program msn plus şuan msn 8.1 kullanıorum ben bu dakka başı düşmelerden sıkıldım forumlarda internette aradım ama bişey bulamadım lütfen bana yardım edinMsn Sad haa bu arada bundan önce tek kullandığımda airties marka modemim vardı ve bu sorunlala hiç karşılaşmıordum sorun modemden kaynaklanıo olabilir mi??Msn Cry

Sponsorlu Bağlantılar
NOT: download yaparken 99 da veya 92 de falan takılıp kalıo ilerlemio bunları bana bi açıklarsanız çok sevinirimMsn Happy

Büyük ihtimalle sorun kullandığınız güvenlik programında. Sonda belirttiğiniz açıklamadan biraz daha belli oluyor. Çünkü dosyalar indirme sonuna yaklaştığında öncelikle anti-virüs taramasından geçirilir geçerse bilgisayara kaydedilir, geçemezse ya size sorar ne yapacağını ya da direk engeller. Yine büyük ihtimalle diğer kullanıcı da internet kullanımı açısından herhangi bir sorun yoksa sizin güvenlik programınızda ve bu da bağlantınızı engelliyor. Messenger ı silip tekrar kurmanız hiçbirşeyi değiştirmez. Kullandığınız güvenlik yazılımını söylerseniz yardımcı olurum engellemeyi kaldırma konusunda veya yazmakla hiç uğraşmak istemiyorsanız güvenlik programını kaldırıp tekrar kurun. Böylece sorun ortadan kalkar.

mamakli18 - avatarı
mamakli18
Ziyaretçi
8 Nisan 2008       Mesaj #3243
mamakli18 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
torchbearer adlı kullanıcıdan alıntı

Büyük ihtimalle sorun kullandığınız güvenlik programında. Sonda belirttiğiniz açıklamadan biraz daha belli oluyor. Çünkü dosyalar indirme sonuna yaklaştığında öncelikle anti-virüs taramasından geçirilir geçerse bilgisayara kaydedilir, geçemezse ya size sorar ne yapacağını ya da direk engeller. Yine büyük ihtimalle diğer kullanıcı da internet kullanımı açısından herhangi bir sorun yoksa sizin güvenlik programınızda ve bu da bağlantınızı engelliyor. Messenger ı silip tekrar kurmanız hiçbirşeyi değiştirmez. Kullandığınız güvenlik yazılımını söylerseniz yardımcı olurum engellemeyi kaldırma konusunda veya yazmakla hiç uğraşmak istemiyorsanız güvenlik programını kaldırıp tekrar kurun. Böylece sorun ortadan kalkar.

arkadaşım öncelikle cvp yazdığın için tşkr ederim. kullandığıum program avast home edition eskiden böyle değildi ortak oldukdan sora oldu sürekli msnden düşer oldum arkadaşlar beni engelledi bu yüzdenMsn Confused avastı kaldırıp mı kullansam artkMsn Confused
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
8 Nisan 2008       Mesaj #3244
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
msn de plus yüklüydü. bir gün bilmediğim bir sebepten plus gitmişti. bende plusı tekrar yükledim sonra hata vermeye başladı bende tekrar sildim. bu seferde msn yi açtıktan 3-4 saniye sonra kendiliğinden kapanıyordu. bende msnyi sildim. bir siteden indirip yine kurdum.

kurduktan sonra sorunsuz çalışıyor ama bilgisayarı kapatıp açıyım yine aynı oluyor. ve bu seferde ben dokunmadan "messenger installer" diye bir menü geliyor ve kendiliğinden yükleme yapıyor ondan sonra açılıyor. her açıp kapamamda messenger ı tekrar tekrar yüklüyor. program ekle kaldır da windows live messenger, windows live messenger installer, şimdi son yüklememde messenger oturum açma yardımcısıda var.

msxlabs daki programı tamamen kaldırda bulunan aşamaları denedim tekrar kurdum sonuç aynı: kuruyorum çalışıyor bilgisayarı kapatıyorum açıyorum çalışmıyor. ayrıca tekrar tekrar yüklenmesine sinir oluyorum. lütfen yardım edin!!!!!

kullandıklarım: windows xp , windows live meseenger 8.5, avast ve trojen hunter (şimdi yüklü olan) ,spybot- search and destroy (bozulduğu zaman kullanıyordum sildim) bu programlarda engeller diye duymuştum bunlasrdan kaynaklanabilir mi?
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
9 Nisan 2008       Mesaj #3245
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
uzay adamı adlı kullanıcıdan alıntı

msn de plus yüklüydü. bir gün bilmediğim bir sebepten plus gitmişti. bende plusı tekrar yükledim sonra hata vermeye başladı bende tekrar sildim. bu seferde msn yi açtıktan 3-4 saniye sonra kendiliğinden kapanıyordu. bende msnyi sildim. bir siteden indirip yine kurdum.

kurduktan sonra sorunsuz çalışıyor ama bilgisayarı kapatıp açıyım yine aynı oluyor. ve bu seferde ben dokunmadan "messenger installer" diye bir menü geliyor ve kendiliğinden yükleme yapıyor ondan sonra açılıyor. her açıp kapamamda messenger ı tekrar tekrar yüklüyor. program ekle kaldır da windows live messenger, windows live messenger installer, şimdi son yüklememde messenger oturum açma yardımcısıda var.

msxlabs daki programı tamamen kaldırda bulunan aşamaları denedim tekrar kurdum sonuç aynı: kuruyorum çalışıyor bilgisayarı kapatıyorum açıyorum çalışmıyor. ayrıca tekrar tekrar yüklenmesine sinir oluyorum. lütfen yardım edin!!!!!

kullandıklarım: windows xp , windows live meseenger 8.5, avast ve trojen hunter (şimdi yüklü olan) ,spybot- search and destroy (bozulduğu zaman kullanıyordum sildim) bu programlarda engeller diye duymuştum bunlasrdan kaynaklanabilir mi?

Sisteminizde bozulma olmuş. Kapanıp açıldıktan sonra oturum açıkken yapılan çoğu işlemleri kaydetmiyor ve sonraki oturumda istenilen ayarları yeniden yapmak gerekiyor. Benim önerim bilgisayara format atmanız. Kayıt defterinden oynama yaparak bu ayarları belki düzeltebilirsiniz ancak çok kısa bir süre sonra yeniden kaydetmeme durumu yaşanacaktır.

Not: Format atılıp da sistem yeniden kurulmuş hale gelince bilgisayara hiçbir program kurmadan önce var olan güncellemeleri tamamladıktan sonra gereksinim duyulan programlar da kurulabilir. Güncelleştirmelerden sonra kurulması daha stabil ve programların oluşabilecek hatalarını en az seviyeye indirmeyi sağlar.
mamakli18 - avatarı
mamakli18
Ziyaretçi
9 Nisan 2008       Mesaj #3246
mamakli18 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

arkadaş dediklerini yaptım hatta avast home edition programımı sildim ama gene msn düşüyor bi yarım et şu garibana yaaMsn Sad bi el atı verin şu işe
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
10 Nisan 2008       Mesaj #3247
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mamakli18 adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaş dediklerini yaptım hatta avast home edition programımı sildim ama gene msn düşüyor bi yarım et şu garibana yaaMsn Sad bi el atı verin şu işe

Kullandığınız modemin arabirimi nedir? (ethernet mi yoksa USB mi?)
mamakli18 - avatarı
mamakli18
Ziyaretçi
10 Nisan 2008       Mesaj #3248
mamakli18 - avatarı
Ziyaretçi
eternet arkadaşım wireless modem komşu wireless den bağlanıo ben eternetten
mamakli18 - avatarı
mamakli18
Ziyaretçi
10 Nisan 2008       Mesaj #3249
mamakli18 - avatarı
Ziyaretçi
neden hiç kimse bana yardım edemiorrr:'( durumum okadar vahi mi:'(
uzay adamı - avatarı
uzay adamı
Ziyaretçi
10 Nisan 2008       Mesaj #3250
uzay adamı - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Sisteminizde bozulma olmuş. Kapanıp açıldıktan sonra oturum açıkken yapılan çoğu işlemleri kaydetmiyor ve sonraki oturumda istenilen ayarları yeniden yapmak gerekiyor. Benim önerim bilgisayara format atmanız. Kayıt defterinden oynama yaparak bu ayarları belki düzeltebilirsiniz ancak çok kısa bir süre sonra yeniden kaydetmeme durumu yaşanacaktır.

Not: Format atılıp da sistem yeniden kurulmuş hale gelince bilgisayara hiçbir program kurmadan önce var olan güncellemeleri tamamladıktan sonra gereksinim duyulan programlar da kurulabilir. Güncelleştirmelerden sonra kurulması daha stabil ve programların oluşabilecek hatalarını en az seviyeye indirmeyi sağlar.

teşekkür ederim ama ben format atalı bir ay bile olmadı. diğer programlarda hiç bir sorunum yok. sorun sadece msn de. sorunun neden kaynaklandığını şöyle tahmin ediyorum:

msnde ki sorunu çözmek için sildiğimde regedit edildiğindeki
yerdende silmek istedim fakat msxlabs taki tamamen kaldırmadakinden farklı bir yerdeki messenger live dosyasını silmiştim. burada microsoft içindeki messenger silin deniyordu sanırım benim farklı bir yerdekini silmiştim. acaba yanlış yeri silmemden kaynaklanabilir mi bilemiyorum.

birde yukarıda bahsettiğim gibi trojenhunter gibi yazılımlar bende özelliklede spypot programında devamlı "sistem dosyasına bulaşmış siliyim mi "gibi mesajlar geliyordu. ondan da kaynaklanabilişr diye düşünüyorum.
neticede bilgisayarı rahat bıraksam çalışacak ama öğrenmek içinde başka bir yol yok gibi. yardımlarınızı bekliyorum.

KISACA format atmak istemiyorum en azından şimdilik. bunun daha kolay bir yolu yokmu mesela o sistem dosyalarındaki düzeltmeyle giderilecekse yardım edermisiniz.