Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 326

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.584 Cevap: 3.874
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008       Mesaj #3251
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
mamakli18 adlı kullanıcıdan alıntı

neden hiç kimse bana yardım edemiorrr:'( durumum okadar vahi mi:'(

Format at kurtul tavsiyem bu Msn Happy)
Sponsorlu Bağlantılar
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
11 Nisan 2008       Mesaj #3252
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
mamakli18 adlı kullanıcıdan alıntı

eternet arkadaşım wireless modem komşu wireless den bağlanıo ben eternetten

The Unique arkadaşın dediği gibi format atarak tamamen kurtulabilirsiniz. Yardım edemediğimiz için bizim suçlu görünmemiz gibi bir durum ortaya konma görünümü var. Şunu söyleyebilirim ki bu tarz sorunlara uzaktan sadece ezbere sözler sarfedilecektir. Sorunlu bilgisayar başında olmadan bişeyler söylemek size dört dörtlük bir tatmin sağlamayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sorununuz sadece messengerdan kaynaklı olmasıyla format atma düşünceniz uzak görünüyor. Ancak sitede verilmiş olan messenger ı tamamen kaldırma bilgisi dahilinde silme işlemini yapın ve bu kaldırma sonucunda kayıt defterinde arama yaparak msn messenger la ilgili herhangi bir betiğin yer almadığına dikkat edin. Sistemi yeniden başlatın ve tekrar kurulum yapın. Eğer bunlar işe yaramazsa bağlantı ayarlarını kontrol edin veya host dosyasını C:\Windows\system32\drivers\etc içine kopyalayın. Google da MSN+host yazarsanız aradığınız şeyi bulabilirsiniz.

Alıntı
uzay adamı adlı kullanıcıdan alıntı

teşekkür ederim ama ben format atalı bir ay bile olmadı. diğer programlarda hiç bir sorunum yok. sorun sadece msn de. sorunun neden kaynaklandığını şöyle tahmin ediyorum:

msnde ki sorunu çözmek için sildiğimde regedit edildiğindeki
yerdende silmek istedim fakat msxlabs taki tamamen kaldırmadakinden farklı bir yerdeki messenger live dosyasını silmiştim. burada microsoft içindeki messenger silin deniyordu sanırım benim farklı bir yerdekini silmiştim. acaba yanlış yeri silmemden kaynaklanabilir mi bilemiyorum.

birde yukarıda bahsettiğim gibi trojenhunter gibi yazılımlar bende özelliklede spypot programında devamlı "sistem dosyasına bulaşmış siliyim mi "gibi mesajlar geliyordu. ondan da kaynaklanabilişr diye düşünüyorum.
neticede bilgisayarı rahat bıraksam çalışacak ama öğrenmek içinde başka bir yol yok gibi. yardımlarınızı bekliyorum.

KISACA format atmak istemiyorum en azından şimdilik. bunun daha kolay bir yolu yokmu mesela o sistem dosyalarındaki düzeltmeyle giderilecekse yardım edermisiniz.

Bahsettiğiniz gibi bilgisayarınıza bulaşan bir zararlıdan veya programın sebep olduğu bişeyden dolayı bu sorun ortaya çıkmış (Kapandıktan sonra ayarların kaydedilmemesi durumu). Kayıt defterinde aşağıda vereceğim bölümü kontrol edin. Burası oturumu açıkken yapılan bütün işlemleri kaydeder. Eğer bu sistemin kapanmasında temizleniyorsa oturum açıldığında kayıt edilmemiş olur ve her defasında ayarlama yapmanız gerekiyor olur (Dosyanın adı; pagefile.sys).

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

ClearPageFileAtShutdown

Buradaki şu değere bakın eğer 1 ise bunu 0 yapın ve kayıt defteri düzenleyicisini kapatıp sistemi yeniden başlatın

zekidayi - avatarı
zekidayi
Ziyaretçi
11 Nisan 2008       Mesaj #3253
zekidayi - avatarı
Ziyaretçi
msn nin son sürümünü kullanıyorum, yanlız yabancı bunu nasıl türkçeye çevirebilirim bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008       Mesaj #3254
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
zekidayi adlı kullanıcıdan alıntı

msn nin son sürümünü kullanıyorum, yanlız yabancı bunu nasıl türkçeye çevirebilirim bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

https://www.msxlabs.org/forum/son-haberler/72711-windows-live-messenger-9-0-wlm-9-0-beta-tr.html Buyrun.. Msn Happy)

Türkçe'leştirme:

WLM 9.0 BETA'yı tamamen kapatın. Saatin yanındaki sembolüne sağ tıklayın ve "Exit" seçeneğini kullanın. İndirdiğiniz ZIP dosyası içinde bulunan msgslang.9.0.1407.1107.dll dosyasını C:\Program Files\Windows Live\Messenger\ klasörüne kopyalayın, eski dosyanın üzerine yazın.

WLM 9.0 BETA'nız, %95 oranında Türkçe olacaktır.
TERZİ - avatarı
TERZİ
Ziyaretçi
11 Nisan 2008       Mesaj #3255
TERZİ - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar ben msn 8,5 yükledim sonra plus yükledim ama plustan sıkıldım ve kaldırdım
ama kaldırdıktan sonra msnem bazen kapanıp yeniden açılıyo yani bozuldu ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
11 Nisan 2008       Mesaj #3256
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
TERZİ adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar ben msn 8,5 yükledim sonra plus yükledim ama plustan sıkıldım ve kaldırdım
ama kaldırdıktan sonra msnem bazen kapanıp yeniden açılıyo yani bozuldu ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Messenger'ı onarın.

Program Ekle veya Kaldır>Windows Live Messenger>Destek bilgisi için buraya tıklayın>Onar
bluegirl_14 - avatarı
bluegirl_14
Ziyaretçi
11 Nisan 2008       Mesaj #3257
bluegirl_14 - avatarı
Ziyaretçi
vmsodmyb3

msn yi açamıyorum böle bi hata veriyo msn i kaldrdım tekrar yükledim ama yine aynısı oldu ne yapmam lasım yardımcı olursanz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..
TERZİ - avatarı
TERZİ
Ziyaretçi
11 Nisan 2008       Mesaj #3258
TERZİ - avatarı
Ziyaretçi
ya arkadaşlar bende bunu tıklayınca kaldır butonu yok ne yapmalıyım

screenshot004po4
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008       Mesaj #3259
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
TERZİ adlı kullanıcıdan alıntı

ya arkadaşlar bende bunu tıklayınca kaldır butonu yok ne yapmalıyım

screenshot004po4

https://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/12392-uninstall-tool-1-6-6-program-ekle-kaldirdan-silemediginiz-dosyalari-kaldirmak-i-in.html

Bunu 1 Deneyin...
byseus - avatarı
byseus
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2008       Mesaj #3260
byseus - avatarı
Kayıtlı Üye
htmsnfq8