Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 355

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.787.953 Cevap: 3.874
Netw0rK - avatarı
Netw0rK
Ziyaretçi
13 Haziran 2008       Mesaj #3541
Netw0rK - avatarı
Ziyaretçi
3072kare

Sponsorlu Bağlantılar

http://img170.yukle.tc/images/3072kare.JPG

burdaki kare be işe yarıyo heen avatarın altında sabahtan beri oynuyorum bi atraksyon olmadıMsn Sarcastic
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Haziran 2008       Mesaj #3542
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Netw0rK adlı kullanıcıdan alıntı

Sponsorlu Bağlantılar

burdaki kare be işe yarıyo heen avatarın altında sabahtan beri oynuyorum bi atraksyon olmadıMsn Sarcastic

Bakınız: https://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/181968-msn-messenger-konusma-pencerelerinde-gorunen-kutucuk.html
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #3543
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Plus! atanan sesin uzunluğuna göre "en fazla süre"de bir oynama yapmıyor. Her zaman 10 saniye olarak ayarlıyor, isteyen küçültebildiği gibi en fazla 100 saniyeye kadar da çıkartabilir (şarkı 100 saniyeden uzun olsa da siz daha uzun ayarlayamazsınız)

Messenger'ın çaldığı sesleri Araçlar>Seçenekler>Uyarılar ve Sesler bölümünden değiştirebilirsiniz. Ancak süreleri çok uzun ses dosyaları tercih edilmez çünkü ses çalmaya başladığı anda kendisi şarkının sonuna varmadan önce onu durduracak tek yöntem Messenger'dan çıkmak.

O zaman bu sadece bende oluşan bi durum. 8 saniyelik bi melodi eklediğimde kendiliğinde 8 saniyeye düşürüyor kendisini. 5 saniyelik eklersem yine 5 saniyeye düşüyor. Hatta böyle bi özelliği gördükten sonra (özellik değildir tabi) Messenger Plus la oynamak istediğim ve daha öncesinden başka bir çalarda zamanının ne kadar olduğunu deneyerek Messenger Plus a ekledim ve ilgili bölümün 12 saniye olduğunu gördüm. İddia etmiyorum tabiki. Sadece benim karşılaştığım bi durum.

Bahsetmek istediğim şeyler uyuşuyor aslında. Şarkının uzunluğundan fazla ayarlanmanın yapılamayacağını söylüyorsun. Bende öyle demiştim zaten.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Haziran 2008       Mesaj #3544
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Netw0rK adlı kullanıcıdan alıntı

3072kare

Konuyla ilgili resmi açıklama geldi:
Inside Windows Live Messenger:: A weird white box or Office logo.
Alıntı

Hey Messenger users, Aaron here. We are seeing an issue where Messenger versions 8.1 and 8.5 are experiencing a technical issue that is causing a blank white box to appear in the conversation window. If you are the 9.0 beta you might be seeing an Office Logo. Believe it or not this is the same bug. The issue does not impact your ability to send and receive messages. We apologize for the inconvenience and are working hard behind the scenes to lose the box and the logo. Hang tight, it should be back to normal before you know it!

Özetle; en kısa sürede giderilecek olan bu hata WLM 8.5 ve 8.1 sürümlerinde beyaz bir kutucuk, WLM 9.0 BETA sürümündeyse Office logosu olarak görünmektedir. Herhangi bir zararı yoktur...
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Haziran 2008       Mesaj #3545
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
torchbearer adlı kullanıcıdan alıntı

O zaman bu sadece bende oluşan bi durum. 8 saniyelik bi melodi eklediğimde kendiliğinde 8 saniyeye düşürüyor kendisini. 5 saniyelik eklersem yine 5 saniyeye düşüyor. Hatta böyle bi özelliği gördükten sonra (özellik değildir tabi) Messenger Plus la oynamak istediğim ve daha öncesinden başka bir çalarda zamanının ne kadar olduğunu deneyerek Messenger Plus a ekledim ve ilgili bölümün 12 saniye olduğunu gördüm. İddia etmiyorum tabiki. Sadece benim karşılaştığım bi durum.

Bahsetmek istediğim şeyler uyuşuyor aslında. Şarkının uzunluğundan fazla ayarlanmanın yapılamayacağını söylüyorsun. Bende öyle demiştim zaten.

Senin durumun ilginçmiş gerçekten. İşletim sistemin ve eklediğin ses dosyalarının uzantıları ne? Ben ne uzunlukta seçersem seçeyim en fazla uzunluk her zaman en son hatırlanan süre oluyor. Mesela bir ses için 25 saniye seçtikten sonra bununla ilgili kayıt defterinde bir değer gördüm: CustomNotifLastSoundMaxTime adında ve değeri 25'e eşit. Yani bundan sonraki ses atamalarında Plus!'ın varsayılan olarak 25 saniyeyi oraya hemen yazabilmesi için.

Benim dediğime göre, sesin uzunluğunu-kısalığını Messenger Plus! ölçmeksizin sen kafandan bir değer yazabiliyorsun en fazla 100 olacak şekilde. Eğer ses senin belirlediğinden kısaysa kendi bittiği yerde bitiyor, senin fazla ayarlamış olman sesi baştan tekrar ettirmiyor yani. Sesin toplam uzunluğundan kısa bir değer ayarladıysan ayarladığın süreden sonrasını kesiyor.

ustunahmet'e: Sesle beraber bir açılır pencere de gösterilmesini ayarlıyorsan, ses için girdiğin en fazla sürenin herhangi bir geçerliliği kalmıyor, ses ancak açılır pencerenin göründüğü süre kadar çalıp, açılır pencerenin ortadan kaybolmasıyla birlikte ses de kesiliyor.
olta - avatarı
olta
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #3546
olta - avatarı
Ziyaretçi
Sorum belki size saçma gelecek. Hotmail yada outlook gibi proğramlarla MSN listemdeki arkadaşların açık olup olmadıklarını nasıl kontrol edebilirim. Soruyu sormamdaki gaye şu. (MSNden yada MSN türü proğramlarla açmak istemiyorum. Başka bir bilgisayardan MSNnin açıldı uyarısı almamak için. Biraz karışık oldu ama anlayan anladı sanırım. ) MSN başkasının yani Msn Happy)))))))))
_gZd_ - avatarı
_gZd_
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #3547
_gZd_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

[html]<script type="text/javascript">
<!--
var message="";

function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}}
function clickNS(e) {if
(document.layers||(document.getElementById&&!document.all)) {
if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}}
if (document.layers)
{document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document.onmousedown=clickNS;}
else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontextmenu=clickIE;}

document.oncontextmenu=new Function("return false")
// -->
</script>[/html]

Bu kodu sayfanın [html]<head>
</head>[/html] bölümü arasına koyun.

Ya iyi hoş da bu kodları nereye nasıl kopyalıcaz tam olarak anlatabilir misiniz ben bir türlü yapamadım yaaMsn Confused
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
14 Haziran 2008       Mesaj #3548
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
olta adlı kullanıcıdan alıntı

Sorum belki size saçma gelecek. Hotmail yada outlook gibi proğramlarla MSN listemdeki arkadaşların açık olup olmadıklarını nasıl kontrol edebilirim. Soruyu sormamdaki gaye şu. (MSNden yada MSN türü proğramlarla açmak istemiyorum. Başka bir bilgisayardan MSNnin açıldı uyarısı almamak için. Biraz karışık oldu ama anlayan anladı sanırım. ) MSN başkasının yani Msn Happy)))))))))

Mümkün değil.
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #3549
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Senin durumun ilginçmiş gerçekten. İşletim sistemin ve eklediğin ses dosyalarının uzantıları ne? Ben ne uzunlukta seçersem seçeyim en fazla uzunluk her zaman en son hatırlanan süre oluyor. Mesela bir ses için 25 saniye seçtikten sonra bununla ilgili kayıt defterinde bir değer gördüm: CustomNotifLastSoundMaxTime adında ve değeri 25'e eşit. Yani bundan sonraki ses atamalarında Plus!'ın varsayılan olarak 25 saniyeyi oraya hemen yazabilmesi için.

İşletim sistemi; Vista Home Premium, eklediğim ses dosyaları da .wav ve .mp3

Alıntı

Benim dediğime göre, sesin uzunluğunu-kısalığını Messenger Plus! ölçmeksizin sen kafandan bir değer yazabiliyorsun en fazla 100 olacak şekilde. Eğer ses senin belirlediğinden kısaysa kendi bittiği yerde bitiyor, senin fazla ayarlamış olman sesi baştan tekrar ettirmiyor yani. Sesin toplam uzunluğundan kısa bir değer ayarladıysan ayarladığın süreden sonrasını kesiyor.

Ancak yine bi iletişimin göstermiş olduğu cilve diyeyim buna. Alttaki yazdığınla aynı şeyi farklı hallerde söylediğimizden dolayı karışıklık oldu. Bi sesi birden fazla çalmak gibi saçma bi düşüncem yok tabiki. Orada demek istediğim sadece koyulan ses dosyası eğer normalde 1 dakikalık bi melodi kullanılıyor ve bunu da Messenger Plus Live içerisinde 10 saniye olarak gösteriyorsa bunu 15 ya da 20 saniye olarak gösterilebilir diye anlatmak istemiştim.
oktayoktay - avatarı
oktayoktay
Ziyaretçi
15 Haziran 2008       Mesaj #3550
oktayoktay - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar konuyu yanlış yere açmışsam özür dilerim benim sorum biraz farklı olacak ama yardımcı olursanız sevinirim bir arkadaş msn sinde beni engellemiş ama ben engellemeyi kaldırmak istiyorum o istemesede bunu nasıl yapmalıyım yardımcı olursanız çok memnun olacağım şimdiden teşekkürler

çok teşekkürler güzel çalışma
Son düzenleyen oktayoktay; 15 Haziran 2008 02:23 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi