Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 362

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.787.953 Cevap: 3.874
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
3 Temmuz 2008       Mesaj #3611
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
orhonorhon adlı kullanıcıdan alıntı

StuffPlug 3.5 yüklü, ayarlarını alsam...Teşekkürler

Üzgünüm, benim kafa sulanmış iyice, StuffPlug'da bu seçenek yokmuş, önceki yazımda bahsettiğim yamaları kullanarak bu reklamları kaldırabilirsiniz. Yanlış bilgi için özür dilerim.
Sponsorlu Bağlantılar
orhonorhon - avatarı
orhonorhon
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3612
orhonorhon - avatarı
Ziyaretçi
Forumda binlerce konu içinde benim sorunuma cevap niteliğinde bir forum sayfası bulmak zor olur. Stuffplug 3.5 sürümü zaten msn,in içinde yer alıyor; sadece efendim bir nebze ayar...

Sponsorlu Bağlantılar
Msn Happy Boşver....
Son düzenleyen orhonorhon; 3 Temmuz 2008 00:38 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
bybart - avatarı
bybart
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3613
bybart - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar hotmail.com sayfasından giriş yapmaya çalıştığımızda çok fazla giriş denendiğinden kilitlendi yazıyordu dün akşam, bu sabah tekrar denedim aradan 10 saat geçmesine rağmen tekrar aynı şeyi yazdı. bende parola sıfırlaya tıkladım adres bilgilerini posta kodunu falan girdim alttaki hatayı verdi. Acaba bu ne kadar süre sonra geçer yada şifrem mi değişmişte giriş yapamıyorum. Çünkü 2 kez giriş yaptığınızda sorun düzelir yazmışlar fakat ben hiç giriş yapamıyorum. Çözüm için ne yapılabilir acaba? İyi çalışmalar

Alıntı

Çok fazla sayıda yanlış bilgi girildiğinden bu seçenek geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen başka bir sıfırlama seçeneğini deneyin veya daha sonra yeniden deneyin.

FoRcE1905 - avatarı
FoRcE1905
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3614
FoRcE1905 - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar live 8,5, plus, discovery, stfplug yüklü sistemimde msn de online olduktan kısa bir süre sonra msn kendiliğinden kapanıyor bunu neden yapabilir. tşkler...
FoRcE1905 - avatarı
FoRcE1905
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3615
FoRcE1905 - avatarı
Ziyaretçi
yani sorun şu konuşma penceresini kapatınca msn tamamen kapanıyor bunu nerden düzeltebilirim...
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3616
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
FoRcE1905 adlı kullanıcıdan alıntı

yani sorun şu konuşma penceresini kapatınca msn tamamen kapanıyor bunu nerden düzeltebilirim...

Son sürümü yükleyin, eğer sürümün sonuncusu yüklü diyorsanız. Messenger Discovery Live ve Windows Live Messenger'ı tamamen kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra oturum açıldığında tekrar yükleme yapın. Bu defa önce Windows Live Messenger'dan başlayarak tabi.

Windows Live Messenger'ı Tamamen Kaldırma

Messenger Discovery Live'ı Tamamen Kaldırma
ssbsd - avatarı
ssbsd
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3617
ssbsd - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Soruyu yanlış bir konuda sormuşsunuz, yine de cevaplamaya çalışayım. Bundan sonra konu seçimini lütfen daha düzgün yapın.

Internet Explorer'da aradığınız araç çubuğunu gizlemiş, araç çubuğu eklentisini devre dışı bırakmış ya da araç çubuğunu bilgisayarınızdan bir şekilde kaldırmış olabilirsiniz. Geri İleri düğmelerinin olduğu çubukta boş bir yerde sağ tıklayın ve yanında bir işaret olmayan araç çubuğu adlarına bakın. Mesela Windows Live Toolbar adlı bir seçenek görebilirsiniz, ona tıklayarak Windows Live Toolbar'ı tekrar görünür kılabilirsiniz. İkinci ihtimal için Internet Explorer'ın "Eklentileri Yönet" penceresinden ilgili araç çubuğu eklentisini tekrar etkinleştirmeyi ya da böyle bir eklentiye dair bilgisayarınızda hiç bir iz kalmadıysa eklentiyi bilgisayarınıza tekrar kurmayı denemelisiniz.

Yanlış sayfaya yazmıştınız, buraya taşıdım.

Herhalde reklamlardan bahsediyorsunuz. Bunları A-patch, Mess-patch gibi yamalarla ya da MessengerDiscovery Live, StuffPlug 3.5 gibi eklentilerle kaldırabilirsiniz. Hepsini forumumuzda bulabilirsiniz.

cevabın için teş. ederim ama araç çubuğu eklentisinden sorunu gideremedim.. dediğin gibi eklentileri yönet pencerisendeki internet explorer'da yüklü olan eklentiler ve internet explorer tarafından kullanılmış olan eklentiler içinde de bulamadım. şimdi eklentiyi tekrar nasıl kurabilirim. ya da başka türlü nasıl halledebilirim..
YaSıNSs - avatarı
YaSıNSs
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3618
YaSıNSs - avatarı
Ziyaretçi
Live messenger'da surumu farketmıo 8.0,8.1 gıbı surumlerın hepsınde oturum acıldıgında pc kılıtlenıyor ve reset atmadan duzelmıyor.. Sadece oturum acıldıgı anda oluyor ama.. Her zaman degıl ama sıklıkla oluyor dıyebılırım! Ve bunun caresını bı turlu bulamadım.. 7.5'de boyle bı sorun yoktu

Sız belırtmeden ben bı kac seyı soylıyım..
-Format attım wındows'da bı sorun yok yanı..
-2GB Ram'e sahıbım..

Soyle bırsey var ama ornegın wınamp acık oldugunda genelde donuyor wınamp'ı kapatıp oyle oturum acıyorum ya da baska programlar.. Bu aklıma soyle bıse getırdı Ram'den kaynaklı dıe cunku wınamp ram'ı yoran bı programdır ama 2GB ram var ve baska ram'lerle de denedım..

Arkadaslar bunun caresını 1 senedır bulamadım pek umudum kalmadı ama ınslh sızden cıkar.. sımdıden tsk ederım
torchbearer - avatarı
torchbearer
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3619
torchbearer - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
YaSıNSs adlı kullanıcıdan alıntı

Live messenger'da surumu farketmıo 8.0,8.1 gıbı surumlerın hepsınde oturum acıldıgında pc kılıtlenıyor ve reset atmadan duzelmıyor.. Sadece oturum acıldıgı anda oluyor ama.. Her zaman degıl ama sıklıkla oluyor dıyebılırım! Ve bunun caresını bı turlu bulamadım.. 7.5'de boyle bı sorun yoktu

Sız belırtmeden ben bı kac seyı soylıyım..
-Format attım wındows'da bı sorun yok yanı..
-2GB Ram'e sahıbım..

Soyle bırsey var ama ornegın wınamp acık oldugunda genelde donuyor wınamp'ı kapatıp oyle oturum acıyorum ya da baska programlar.. Bu aklıma soyle bıse getırdı Ram'den kaynaklı dıe cunku wınamp ram'ı yoran bı programdır ama 2GB ram var ve baska ram'lerle de denedım..

Arkadaslar bunun caresını 1 senedır bulamadım pek umudum kalmadı ama ınslh sızden cıkar.. sımdıden tsk ederım

Programlar çalıştığında sadece RAM'i değil işlemciyi de meşgul eder, donmaların nedeni de işlemcinin normalden fazla çalışmasıdır.

RAM'inizin yüksek olması çok bişey ifade etmez; işlemcinizin yetebilirliği düşük ise. Yine işlemciniz fazla ısınıyor (genelde aşırı tozlanmadan dolayı olur) veya fanın ayakları tam oturmamış bu sayede de CPU ile Fan arasında küçük de olsa boşluk varsa bunlar donmayı etkileyen sebeplerdir.

Sorun donanımsal ancak olabilir de olmayabilir de. Şöyle anlatayım; eğer Messenger üzerinde kullandığınız eklentiler normalden fazla yüklenme yapıyor ise donma yapması olağandır. Donanımsal olabilirden kastım, başta işlemci olmak üzere anakartı bile bu sorunlar içerisine dahil edebilirsiniz.
YaSıNSs - avatarı
YaSıNSs
Ziyaretçi
3 Temmuz 2008       Mesaj #3620
YaSıNSs - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
torchbearer adlı kullanıcıdan alıntı

Programlar çalıştığında sadece RAM'i değil işlemciyi de meşgul eder, donmaların nedeni de işlemcinin normalden fazla çalışmasıdır.

RAM'inizin yüksek olması çok bişey ifade etmez; işlemcinizin yetebilirliği düşük ise. Yine işlemciniz fazla ısınıyor (genelde aşırı tozlanmadan dolayı olur) veya fanın ayakları tam oturmamış bu sayede de CPU ile Fan arasında küçük de olsa boşluk varsa bunlar donmayı etkileyen sebeplerdir.

Sorun donanımsal ancak olabilir de olmayabilir de. Şöyle anlatayım; eğer Messenger üzerinde kullandığınız eklentiler normalden fazla yüklenme yapıyor ise donma yapması olağandır. Donanımsal olabilirden kastım, başta işlemci olmak üzere anakartı bile bu sorunlar içerisine dahil edebilirsiniz.

Sıcaklık konusunu ben de dusundum tabıkı en dıkkat ettıgım seylerden bırısıdır sıcaklık ve toz! Butun pacları ve fanları belırlı aralıkla temızlerım yanı toz degıl.. Sıcaklıga gelınce bılgısayarı ılk actıgım zaman da yapıo yanı daha ısınmasına fırsat kalmadan.. Eklentı konusunda tek yuklu olan eklentı plus o da buna neden olacak bı eklentı degıl.. Tek gerıye kalan ve benım de en cok kafama takılan anakart.. Bı de bunun yanında hdd'den suphelenıyorum.. Ama caresı yok bunun galıba Msn Thinking