Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 79

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.678 Cevap: 3.874
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
18 Temmuz 2006       Mesaj #781
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı

Son birkaç gündür dünya genelinde Messenger hizmetinde bazı sorunlar yaşanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Microsoft'un Messenger sunucularında teknik bir çalışma, güncelleme yaptığı düşünülüyor.

Maalesef durumun düzelmesini beklemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Evet...
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
cancan48 - avatarı
cancan48
Ziyaretçi
18 Temmuz 2006       Mesaj #782
cancan48 - avatarı
Ziyaretçi
selam.
su anda bilgisayar1mda msn messenger 7.5 yüklü. Windows Live Messengeri kurmak istiyorum ama hata 1603 diye uyar1 veriyor. Bnun sebebi ne olabilir? Messenger Live yi nas1l kurabilirim. bu konuda yard1mc1 olursan1z memnun olurum.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Temmuz 2006       Mesaj #783
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
cancan48 adlı kullanıcıdan alıntı

selam.
su anda bilgisayar1mda msn messenger 7.5 yüklü. Windows Live Messengeri kurmak istiyorum ama hata 1603 diye uyar1 veriyor. Bnun sebebi ne olabilir? Messenger Live yi nas1l kurabilirim. bu konuda yard1mc1 olursan1z memnun olurum.

Windows Live Messenger için geçerli aşağıdaki çözüm önerisi...

Kurulum sırasında "MSN Messenger kurulumu hata kodu '1603' ile başarısız oldu" hatasını nasıl düzeltebilirim?

MSN Messenger Kurulumu çalışırken, "1603" hatasıyla karşılaşabilir veya bunun yerine aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz.
-"Microsoft.Windows.Networking.RtcDll, type="win32", version="5.2.2.1", publicKeyToken="6595b64144ccf1df", processorAchitecture="x86"" derlemesi yüklenirken bir hata oluştu. Daha fazla bilgi için lütfen Yardım ve Destek'e bakın. HRESULT: 0x80070002.
Durumu çözmek için:
1. Casus yazılım algılama programlarını kapatın. Microsoft® Windows® AntiSpyware (Beta) yüklüyse, Windows AntiSpyware simgesini görev çubuğu bildirim alanında sağ tıklatın ve "Microsoft AntiSpyware'i Kapat"ı tıklatın. Microsoft dışı casus yazılımdan koruma programlarınız varsa, üretici tarafından sağlanan yönergelere bakın.
2. MSN Messenger Kurulumu'nu yeniden çalıştırın. Bu sorunu çözmezse, diskte yeterli boş alan olmayabilir. Disk Temizleme aracı sabit diskinizde nasıl güvenli bir şekilde alan boşaltılabileceğini hesaplar.
Bir miktar disk alanını kullanılabilir yapmak için:
1. Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.
2. Performans ve Bakım'ı tıklatın.
3. Sabit diskinizde yer boşaltın'ı tıklatın. Disk Temizleme iletişim kutusu görünür.
4. Disk Temizleme sekmesinde, aşağıdaki onay kutularını seçin:
-Karşıdan Yüklenen Program Dosyaları
-Geçici Internet Dosyaları
-Geçici Dosyalar
-Geçici Çevrimdışı Dosyalar
-Çevrimdışı Dosyalar
5. Dosyaları bu konumlardan silmek için Tamam'ı tıklatın.
6. İstendiğinde, disk temizlemeyi başlatmak için Evet'i tıklatın.
cancan48 - avatarı
cancan48
Ziyaretçi
18 Temmuz 2006       Mesaj #784
cancan48 - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarimda antispyware olup olmadigini bilmiyorum. Nerden bakabilirim.
amigo - avatarı
amigo
Ziyaretçi
18 Temmuz 2006       Mesaj #785
amigo - avatarı
Ziyaretçi
ya ben msn live messenger 8.0 kullanıyorum ve msn live messsenger 8.0 kullanan bir arkadaşımla paylaşım klasörü oluşturmak istediğimde bilgisayarınız paylaşım klasörünü desteklemiyor diye bi uyarı alıyorum.ve araçlar->seçenekler->paylaşım klasörleri adımlarını takip ettiğim zaman resimdeki ekranda da görüldüğü gibi dosyaları tek tek göndermek yerine paylaşım klasörünü kullan seçeneğini seçemiyorum...
bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
güvenlik duvarım kapalı,antivir guard kullanıyorum,1-2 gün önce güncelledim...
ads305zks1
monsher - avatarı
monsher
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #786
monsher - avatarı
Ziyaretçi
iyi akşşamlar arkadaşlar ya bende msn live war buradan indirdim işte versiyonu 792 heralde ya bu akşam dönüyo dönüyo açılmıyo sebek ne acaba bu arada benim msn adresim admin@isimsoyisim.com olarak acaba bundan kaynaklanan bi durum mu hotmail hesabım açıldı ama diğer msn hesabım 12 dakkadır dönüyo ne hata weriyo ne açılıyoo yardımcı olursanız sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #787
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
amigo adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben msn live messenger 8.0 kullanıyorum ve msn live messsenger 8.0 kullanan bir arkadaşımla paylaşım klasörü oluşturmak istediğimde bilgisayarınız paylaşım klasörünü desteklemiyor diye bi uyarı alıyorum.ve araçlar->seçenekler->paylaşım klasörleri adımlarını takip ettiğim zaman resimdeki ekranda da görüldüğü gibi dosyaları tek tek göndermek yerine paylaşım klasörünü kullan seçeneğini seçemiyorum...
bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
güvenlik duvarım kapalı,antivir guard kullanıyorum,1-2 gün önce güncelledim...
ads305zks1

Bilgisayarim > Araclar > Klasör Secenekleri > Görünüm
Burdan 'Basit Dosya Paylasimi Kullan (Önerilen)' Secin.
Egerli Secili ise Yollamak Istedigniz Dosyada Sorun Vardir Muhtemelen.
Rarlayip Ya da Zipleyip Deneyin.

Alıntı
monsher adlı kullanıcıdan alıntı

iyi akşşamlar arkadaşlar ya bende msn live war buradan indirdim işte versiyonu 792 heralde ya bu akşam dönüyo dönüyo açılmıyo sebek ne acaba bu arada benim msn adresim admin@isimsoyisim.com olarak acaba bundan kaynaklanan bi durum mu hotmail hesabım açıldı ama diğer msn hesabım 12 dakkadır dönüyo ne hata weriyo ne açılıyoo yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntı

Son birkaç gündür dünya genelinde Messenger hizmetinde bazı sorunlar yaşanıyor.

Microsoft'un Messenger sunucularında teknik bir çalışma, güncelleme yaptığı düşünülüyor.

Maalesef durumun düzelmesini beklemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok.

mellice - avatarı
mellice
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #788
mellice - avatarı
Ziyaretçi
SELAM, İLK YÜKLEDİĞİMDE AÇILDI LIVE, 7.5 DA SİLİNMİŞTİ AMA KİŞİ LİSTESİ AÇILMAMIŞTI.

WINDOWS MESSENGERDAN LİSTEYİ MASAÜSTÜNE KOPYALADIM, LIVE AÇIP O LİSTEYİ YÜKLEDİM YİNE OLMADI.

SONRA SİLİP TEKRAR YÜKLEDİM LIVE İ, BU SEFER DE 2 HESAP DA BAĞLANMIYOR

BU ARADA BENDE MESSENGER DISCOVERY DE VAR

7.5 TEKRAR YÜKLEMEK YADA DISCOVERY SİLMEK GEREKİR Mİ?

BU ARADA WINDOWS XP, NORTON AKTİF AMA LIVE İÇİN PERMIT ALL SEÇTİM YANİ İZİNLİ
Son düzenleyen Blue Blood; 19 Temmuz 2006 00:27 Sebep: Mesajlarınız otomatik olarak birleştirilmiştir.
amigo - avatarı
amigo
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #789
amigo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
L.a.D.y adlı kullanıcıdan alıntı

Bilgisayarim > Araclar > Klasör Secenekleri > Görünüm
Burdan 'Basit Dosya Paylasimi Kullan (Önerilen)' Secin.
Egerli Secili ise Yollamak Istedigniz Dosyada Sorun Vardir Muhtemelen.
Rarlayip Ya da Zipleyip Deneyin.

söylediklerini yaptım ama zaten seçiliydi...
bu arada yolladığım dosyada herhangi bi sorun olmadığından eminim.ayrıca arkadaşım bana paylaşılan klasör açmak istediğinde de bilgisayarınız paylaşılan klasör özelliğini desteklemiyor.bu özellik için yardım al penceresi açılıyor...
bir türlü anlayamadım sorun nedir?
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
19 Temmuz 2006       Mesaj #790
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
amigo adlı kullanıcıdan alıntı

söylediklerini yaptım ama zaten seçiliydi...
bu arada yolladığım dosyada herhangi bi sorun olmadığından eminim.ayrıca arkadaşım bana paylaşılan klasör açmak istediğinde de bilgisayarınız paylaşılan klasör özelliğini desteklemiyor.bu özellik için yardım al penceresi açılıyor...
bir türlü anlayamadım sorun nedir?

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer ileri düzey özellikleri sağlayan gelişmiş bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Sabit disklerin normalde NTFS dosya sistemi içinde biçimlendirilen tek bir bölümü vardır. Sabit diskinizin NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirlemek için Bilgisayarım'ı çift tıklatın, Windows'un yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. NTFS'nin Dosya sistemi'nin altında listelenip listelenmediğine bakın.
Sabit diskinizi komut isteminden NTFS'ye dönüştürmek için:
  1. Görev çubuğunda Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın.
  2. cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  3. convert c: /FS:NTFS (burada C: sabit diskinizi gösterir) yazın ve ardından ENTER'a basın.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Notlar
  • Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun. FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.