Arama

MSN Messenger - Live Messenger - Windows Live Messenger Teknik Destek - Sayfa 81

Güncelleme: 9 Eylül 2008 Gösterim: 1.795.670 Cevap: 3.874
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #801
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı

Modem ayarlarınızla ilgili bir problem.

Sponsorlu Bağlantılar
"You are connected to the internet through a non-UPnP IP restricted NAT"

Modem dökümanınızdan ya da üretici web sitesinden UPnP ve NAT ile ilgili bölümleri inceleyiniz.

Öncelikle Teşkkürler Nautralizer Dediğiniz gibi Modem dökümanından upnP hakkında bilgi bulamadım bu hatayı neden almış olabilirim düzelmesi için Siz bana yardımcı olabilirmsiniz Msn CryMsn Cry
eyup955 - avatarı
eyup955
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #802
eyup955 - avatarı
Ziyaretçi
slm arkadaşlar başarılarınızı kutlarım devamlılığını dilerim ilgilenen olursa yardıma ihtiyacım var BİLGİLERİNİZE MSN 8.0 KULLANIYORUM iki gün öncesine kadar herşey normal iken şimdi ise açılışta kişiler listemi oluşturmuyor yenikişiler eklesemde offline gösteriyor pc yi yeniden formatladığım halde sorun devam ediyor başka msn kuruyorum herşey normal mesela msn 7,5 ve (dmsn) kuruyorum gene normal 8,0 korunca fiyasko oluyor listem şimdiden herkese teşekkürlerimi sunarım.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #803
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
eyup955 adlı kullanıcıdan alıntı

slm arkadaşlar başarılarınızı kutlarım devamlılığını dilerim ilgilenen olursa yardıma ihtiyacım var BİLGİLERİNİZE MSN 8.0 KULLANIYORUM iki gün öncesine kadar herşey normal iken şimdi ise açılışta kişiler listemi oluşturmuyor yenikişiler eklesemde offline gösteriyor pc yi yeniden formatladığım halde sorun devam ediyor başka msn kuruyorum herşey normal mesela msn 7,5 ve (dmsn) kuruyorum gene normal 8,0 korunca fiyasko oluyor listem şimdiden herkese teşekkürlerimi sunarım.

Simdilik Msn Messenger 7.5 Sürümünü Kullanmanizi Tavsiye Ederim.

Alıntı

Son birkaç gündür dünya genelinde Messenger hizmetinde bazı sorunlar yaşanıyor.

Microsoft'un Messenger sunucularında teknik bir çalışma, güncelleme yaptığı düşünülüyor.

Maalesef durumun düzelmesini beklemekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok.

DjNarkoz - avatarı
DjNarkoz
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #804
DjNarkoz - avatarı
Ziyaretçi
yaw arkada$Lar Ben Winanp'da dinLediğimi Windows Liwe Messenger'da Görmek İstiom Ama Göremiom Ne DinLiyorum ÖzeLLiğini Açıorum Ama oLmuo Önceden oLuodu ama bişey oLdu HeraLde.. Bunun İçin Bi Program Ya da Bunu NasıL YapabiLirim Bi Yardımcı oLursanız Sewinirim Ya..

Te$ekkürLer, Siteniz Çok GüzeL..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2006       Mesaj #805
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
DjNarkoz adlı kullanıcıdan alıntı

yaw arkada$Lar Ben Winanp'da dinLediğimi Windows Liwe Messenger'da Görmek İstiom Ama Göremiom Ne DinLiyorum ÖzeLLiğini Açıorum Ama oLmuo Önceden oLuodu ama bişey oLdu HeraLde.. Bunun İçin Bi Program Ya da Bunu NasıL YapabiLirim Bi Yardımcı oLursanız Sewinirim Ya..

Te$ekkürLer, Siteniz Çok GüzeL..

Burdan Indirebilirsiniz

(MSN) Messenger Winamp Eklentisi
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
20 Temmuz 2006       Mesaj #806
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
WLM: Kişi listem silindi, boş görünüyor, ne yapacağım?!
Alıntı

Microsoft bazı kullanıcıların karşılaştığı bu sorundan haberdar ve en kısa sürede giderebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu noktada aşağıdaki yöntemi deneyerek; kişisel ayarlarınızın, kişisel ifadelerinizin, göz kırpmalarınızın vb. kaybı pahasına kişi listenizi geri alabilirsiniz:

Masaüstündeki 'Bilgisayarım' kısayoluna çift tıklayın.

Açılan pencerede sırasıyla: Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm seçeneklerine tıklayın 'Gizli dosya ve klasörleri göster' seçeneğinin kutucuğunu işaretleyin. 'Tamam'´a tıklayarak pencereyi kapatın.

Windows Live Messenger'ın arka planda çalışmıyor olduğundan emin olmak için CTRL+ALT+DEL kısayollarına aynı anda basın, Görev Yöneticisi'ni çalıştırın, İşlemler listesinde msnmsgr.exe'nin bulunmadığından emin olun.

Windows Live Messenger'ı tamamen kapatın, saatin yanındaki sembolüne sağ tıklayın ve 'Çıkış'´ı seçin.

Aşağıdaki üç klasörü bulun ve üçünü de silin.

C:\Documents and Settings\%OTURUMADINIZ%\Contacts
C:\Documents and Settings\%OTURUMADINIZ%\Local Settings\Temp\MessengerCache
C:\Documents and Settings\%OTURUMADINIZ%\Application Data\Microsoft\MSN Messenger\

%OTURUMADINIZ% bu bölüme windows oturumu açarken girdiğiniz kullanıcı adını girmelisiniz. Kullanıcı adınızın ne olduğunu bilmiyorsanız Başlat tuşuna tıklayın 'xxx Oturumunu Kapat...' yazısındaki 'xxx' sizin kullanıcı adınızdır. Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları bölümünden de kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz.

Örnek:
C:\Documents and Settings\NeutralizeR\Contacts

Windows Live Messenger'ı tekrar başlatıp oturum açtığınızda kişi listeniz doğru bir şekilde yüklenecektir.

Unutmayın, bu işlemi yaptığınızda sonradan eklediğiniz göz kırpmalar, görüntü resimleri vb. silinirler.

Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Hi-LaL - avatarı
Hi-LaL
Ziyaretçi
20 Temmuz 2006       Mesaj #807
Hi-LaL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
goingunder adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar msn kapalıyken kimlerin msn e girdiğini sonradan öğrenebilmek için bir program var mı ya da öğrenebilir miyiz?? Çok lazım.... Şimdiden teşekkürler

MSN kapalıyken talebinizi gerçekleştiren bir programın varlığı ya da yokluğu konusunda birşey diyemeyeceğim ancak size şöyle bir önerim olabilir...

Messenger Plus kullanıyorsanız , MSN üst menusunda varolan Plus başlığına girip sırasıyla Tercihler>>> Günlükleri seçin...Açılan günlük sayfasında "Olay Günlüğü " alt başlığında yeralan "Olayları bir pencerede görüntüle" onay kutusunu aktif hale getirirseniz MSN ye kim , ne zaman, hangi ileti ile girmiş ??? vs tarzı bilgileri bir pencerede toplu halde görebilirsiniz.

Peki bu hangi durumlarda işinize yarayabilir? Mesela siz bir süre pc başında değilseniz MSN niz açıksa işe yarayabilir...Bir diğer seçenek de MSN niz açık ancak siz kendinizi "Çevrimdışı" durumunda gösteriyorsanız listenizdeki kişilerin hareketlerini sonradan takip edebilirsiniz...Olayların kaydedildiği sayfaya ulaşmak için ise Gene MSN üst ana menusunda varolan "Plus" başlığına girmeniz ve "Olay Günlüğü penceresi" ni tıklamanız yeterlidir.

Sorunuzun tam karşılığı olmasa bile dilerim size bir faydası olur...Kolay gelsin
Msn Happy!

NOT: Henüz Messenger Plus yüklemediyseniz indirmek için linki tıklayınız...
Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise MSN versiyonunuza uygun olan Plus Messenger programını yüklemeniz gerektiğidir!!!
piskopat15 - avatarı
piskopat15
Ziyaretçi
23 Temmuz 2006       Mesaj #808
piskopat15 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
NeutralizeR adlı kullanıcıdan alıntı
ben bu isteden gozz kirpmasi yukledim ve bu yuzden msnim kotu calisiyor
bu normalmidir?
lean - avatarı
lean
Ziyaretçi
24 Temmuz 2006       Mesaj #809
lean - avatarı
Ziyaretçi
Windows live messenger hiç bir şekilde çalışmıyor. Masa üstünde kısayoluna tıklıyorum. Görev çubuğunda simgesi çıkıyor. Bağlanıyor ve hiç bir şekilde menüsü çıkmıyor. ne yapmalıyım
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Temmuz 2006       Mesaj #810
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
hellboy726x adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle Teşkkürler Nautralizer Dediğiniz gibi Modem dökümanından upnP hakkında bilgi bulamadım bu hatayı neden almış olabilirim düzelmesi için Siz bana yardımcı olabilirmsiniz Msn CryMsn Cry

Marka-model gibi bilgileri belirtin, neler yapabileceğimize bir bakalım...

Alıntı
piskopat15 adlı kullanıcıdan alıntı

ben bu isteden gozz kirpmasi yukledim ve bu yuzden msnim kotu calisiyor
bu normalmidir?

Çok fazla sayıda göz kırpması, dinamik görüntü resmi, kişisel ifade vb. yüklemek Messenger'ı yavaşlatır, ilgili menülerin çok geç açılmasına neden olur. Yalnızca sık kullandığınız içerikleri kullanmanızı, kullanmadıklarınızı kaldırmanızı öneririz.

Alıntı
lean adlı kullanıcıdan alıntı

Windows live messenger hiç bir şekilde çalışmıyor. Masa üstünde kısayoluna tıklıyorum. Görev çubuğunda simgesi çıkıyor. Bağlanıyor ve hiç bir şekilde menüsü çıkmıyor. ne yapmalıyım

İlk mesajdaki teknik detayları belirtin lütfen, sisteminiz hakkında bilgi sahibi olmadığımız için çözüm önerisi getirmemiz de oldukça zor.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.