Arama

Pinhani

Güncelleme: 31 Ocak 2013 Gösterim: 28.224 Cevap: 9
GusinapsE - avatarı
GusinapsE
Ziyaretçi
7 Kasım 2006       Mesaj #1
GusinapsE - avatarı
Ziyaretçi
Ben Nası Büyük Adam Olucam
Görmezdim önümü görmezdim, okudum yıllarca hep okudum
Okumaktan boynumu büktüm yoruldum
Sponsorlu Bağlantılar
Bilmezdim adımı bilmezdim aradım her şehirde aradım
Koştum dere tepe aştım dolaştım

Kimin uğruna, ne uğruna

Herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
Bir tek seni bana çok gördü dünya
İyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nası büyük adam olucam
Kötü olmak seni geri getirir mi acaba

Sevmezdim okulu sevmezdim, okudum yıllarca hep okudum
Okumaktan boynumu büktüm yoruldum
Bilmezdim oyunu bilmezdim denedim her şekilde denedim
Denemekle olmadı zaten yenildim

Kimin uğruna, ne uğruna

Herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
Bir tek seni bana çok gördü dünya
İyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nası büyük adam olucam
Kötü olmak seni geri getirir mi acaba

Ben nası büyük adam olucam

Pinhani

Pinhani
GRUP ELEMANLARI:

Sinan Kaynakçı

25 aralık 1979'da istanbul'da doğdu.Çocukluğu Florya ve Bakırköy'de geçti. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden 1998 yılında mezun oldu. Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında yan flüt ve gitar çalmayı öğrendi. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop'ta bateri dersleri aldı. 2001-2003 yılları arasında "Van Basten" grubuyla beyoğlu barlarında canlı müzik yaptı. Bu dönemde kendi parçalarını yazmaya başladı. Farklı hedefleri nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kaldı. 2004 yılı sonunda Zeynep'le kaydettikleri demoyu Akın Eldes'e dinletti ve albüm kaydı başladı. Grubun vokalist ve ritm gitaristi.

Zeynep Eylül Üçer

16 eylül 1985'te istanbul'da doğdu. Çocukluğu Teşvikiye'de geçti. 1991-1997 yılları arasında Trt istanbul çocuk korosunda şarkı söyledi. Orta okula İstanbul'da başladı. 1 yıl sonra ailesiyle Antalya'ya yerleşti. Antalya Koleji'nde okudu ve okulu adına 2.ligde uzun süre basketbol oynadı. Sinan'ın ona hediye ettiği bas gitarla aktif müzik yaşantısı başladı. Müzik öğretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldı. 2004'te demo kaydı için İstanbul'a geldi. 2005'te albüm kaydının başlamasıyla yeniden istanbul'a yerleşti. Grubun bas gitarist ve vokalisti.

Son düzenleyen GusinapsE; 7 Kasım 2006 01:19
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Aralık 2006       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
zsustZeynep Eylül Üçer
Sinan Kaynakçı
Grubun Bas Gitarist ve Vokalisti
Grubun Vokalist ve Ritm Gitaristi
16 eylül 1985'te İstanbul'da doğdu.Çocukluğu Teşvikiye'de geçti.1991-1997 yılları arasında Trt İstanbul çocuk korosunda şarkı söyledi.Orta okula İstanbul'da başladı.1 yıl sonra ailesiyle Antalya'ya yerleşti.Antalya Koleji'nde okudu ve okulu adına 2.ligde uzun süre basketbol oynadı.Sinan'ın ona hediye ettiği bas gitarla aktif müzik yaşantısı başladı.Müzik öğretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldı. 2004'te demo kaydı için İstanbul'a geldi.2005'te albüm kaydının başlamasıyla yeniden İstanbul'a yerleşti.

Sponsorlu Bağlantılar

25 aralık 1979'da istanbul'da doğdu.Çocukluğu Florya ve Bakırköy'de geçti.Çağaloğlu Anadolu Lisesi'nden 1998 yılında mezun oldu.Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında yan flüt ve gitar çalmayı öğrendi. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop'ta bateri dersleri aldı. 2001-2003 yılları arasında "Van Basten" grubuyla Beyoğlu barlarında canlı müzik yaptı.Bu dönemde kendi parçalarını yazmaya başladı.Farklı hedefleri nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kaldı.2004 yılı sonunda Zeynep'le kaydettikleri demoyu akın eldes'e dinletti ve albüm kaydı başladı.

Birlikte çaldığımız müzisyenler:
Akın Eldes , Selim Aydın , Efe Şenyılmaz , Selami Sevinç , Hami Ünlü , Serkan Gün Hondur

İSTANBULDA
yol kenarında oynayan çocuklar gibi
topum kaçtı bugün yola
evin önünde sulanmayan çiçekler gibi
başım düştü saksıma
istanbulda kimim var , kimin için bu toz duman
istanbulda neyim var , ne kaldı ki kalabalıktan
kaçamayıp da saklanan kedicikler gibi
sığındım senin sıcaklığına
sevemiyorsan istanbulu benim gibi
kaçalım yine bozkırlara
istanbulda kimim var , kimin için bu toz duman
istanbulda neyim var , ne kaldı ki kalabalıktan
yere düşünce kırılmayan bir oyuncak gibi
alıştım ben yuvarlanmaya
istanbulda ne kaldı ki

SENİ BANA ANLATIRLAR
yaşandığından farklıdır , keyif içinde saklıdır
o her zaman gülen yüzü , bazen hüzünlü bi şarkıdır
karşımda geç kalmış yıllar , arkamda bir çok aşkım var
rastgeldiğim tüm insanlar seni bana anlatırlar
mmm...
göründüğünden de güzelsin , niye dışımda gezersin
içindeki sensizliği sen başlatır sen bitirirsin
aklımda kör başlangıçlar , hepsinde senden birşey var
geç yattığım bütün akşamlar seni bana anlatırlar
mmm...
küçük sitemler ettin bazen
bazen kelimelerle af diledim senden
o kadar memnunum ki bana gelmelerinden
belki hiç belli etmem ama
dünyanın en mutlu erkeğiyim ben
yanındayken
yaşandığından farklıdır
tadı baldan da tatlıdır
o her zaman gülen yüzü
bazen hüzünlü bi şarkıdır
mmm...

HELE Bİ GEL
içinden geleni söyle , kalırsa yazık olur
hayata küsüverirsin , hüzünler seni bulur
bişeyler yapabilirsem güzel gözlerin için
başından geçeni anlat , masaldır benim için
hele bi gel , uzaklar sana gelir
sen hele bi gel , bütün dertler bitiverir
hep seni bulur , uzun zor sıkıcı günler
yazık olur , hadi gel kurtar bizi

BENİ AL
bugünüm yarın olsa , ya da hep yeni baştan
yaşamak ne güzel olur hiç başlamamışsan
geriye ne kalırdı yaşananları atsan
seni bir daha yaşamak isterim aslında
beni al kucağına , elini belime sar
beni almadığın an üşürüm sabaha kadar
beni al kucağına , elimi beline sar
beni almadığın an ölürüm beni al
biraz önce uyurken seni koynuma aldım
dudağından öperken uykudan uyandım
sana böyle uzakken seni bir daha sevdim
yanına gelebilsem bir daha dönmezdim
beni al kucağına , elini belime sar
beni almadığın an üşürüm sabaha kadar
beni al kucağına , elimi beline sar
beni almadığın an ölürüm beni al
beni al kucağına , üşürüm sabaha kadar

DÖN BAK DÜNYAYA
yalnız kaldıysan , kalkıp pencerenden bir bak
güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü
dön bak dünyaya
herkes gitmişse , sakince arkana dön bir bak
dostun kalmış mı , aşkın solmuş mu
dön bak dünyaya , dön bak dünyaya
bir sonbahar kadar yalnız , bir kış kadar savunmasız
ya da ilkbaharsan , yolun başındaysan
asla vazgeçme , kalkıp da pencerenden bir bak
güneş açmış mş , yağmur düşmüş mü
dön bak dünyaya

BEN NASI BÜYÜK ADAM OLUCAM
görmezdim önümü görmezdim , okudum yıllarca hep okudum
okumaktan boynumu büktüm yoruldum
bilmezdim adımı bilmezdim aradım her şehirde aradım
koştum dere tepe aştım dolaştım
kimin uğruna , ne uğruna
herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
bir tek seni bana çok gördü dünya
iyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nası büyük adam olucam
kötü olmak seni geri getirir mi acaba
sevmezdim okulu sevmezdim , okudum yıllarca hep okudum
okumaktan boynumu büktüm yoruldum
bilmezdim oyunu bilmezdim denedim her şekilde denedim
denemekle olmadı zaten yenildim
kimin uğruna , ne uğruna
herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
bir tek seni bana çok gördü dünya
iyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nasş büyük adam olucam
kötü olmak seni geri getirir mi acaba
ben nası büyük adam olucam

HAFTANIN SONU
cuma günleri valiz hazırlamak gibi
cuma günleri seninle ilkbahar gibi
ellerini alıp dokunmamak gibi
gözlerini görüp de bakmamak gibi
hiçbir cumartesi günüm bi türlü yetmedi
asla cumartesi gece sabahla bitmedi
ben seninim , gece benim sabah benim
sen beni hiç düşünme , ben hep böyleyim
haftanın sonu bi nakarat gibi
haftanın sonu , hep aynı sözleri
pazar günleri pazartesi alır beni
pazar günleri elimdeki balık gibi
gözlerini görürken ağlamak gibi
kıymetini giderken anlamak gibi
haftanın sonu , hep aynı sözleri
haftanın sonu , hep aynı günleri

UNUTULDULAR
su verdiğin çiçekler küçük bahçemi süsler
şimdi bütün güller susuz ve kimsesiz
seni beklemekten , seni özlemekten bu halimiz
inandığın masallar birer şarkı oldular
sana imkansızlıkları unutturdular
şimdi yarım kaldılar , sen gidince unutuldular
masamdaki resimler bir eski filme döndüler
hergün aynı sahneler , içinde kendimiz
küçük mutluluklar , çok eski hatıralar içindeyiz
sevildiğim zamanlar birer öykü oldular
meraklı çocuklara anlatıldılar
şimdi yarım kaldılar , sen gidince unutuldular

YILDIZLAR
gökyüzünde ne çok yıldız var
biri parlak biri ürkek biri yalnız diğeri sanki burda
içimizde ne çok hırsız var
biri aldı beni götürdü , sonra sattı , hem de yok pahasına
ah şu hırsızlar
her gece rüyamda senin kılığında dolaşırlar
ah karanlıklar
seni benden , seni dünden , seni gerçeklerden korurlar

GÖZLER ANLATIR
belki son defa , belki yıllardan sonra
sırlar içimde , korkarım anlatmaya
aşk alır beni , kandırır beni
küçük bi çocuk gibi
sen güzel kadın , hiç mi mutlu olmadın
hiç mi sevmedin , hep mi yarım kaldın
belki bilmeden bekledin beni
beni sana kader getirdi
içimden geçen senin içinden geçer mi
nasıl saklarım seni ne çok sevdiğimi
benim içimden geçen senin içinden de geçer mi
ama nasıl saklarım seni ne çok sevdiğimi
sözler az kalır , çaresiz kalır
gözler anlatır , aşkı gözler anlatır
Son düzenleyen Blue Blood; 17 Aralık 2006 13:35 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
evo - avatarı
evo
VIP kirlenmek güseldir : )
12 Şubat 2007       Mesaj #3
evo - avatarı
pin05ef7e8sh9

Akın Eldes..

pin07108917cp9

Sinan Kaynakçı

pin08118a0dde7

Zeynep Eylül Üçer

pin09123e0brq3

Hami Ünlü

pin0213988adw9

PİNHANİ

balans1714e4c1eq3
evo - avatarı
evo
12 Şubat 2007       Mesaj #4
evo - avatarı
istanbulda..Tender

ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
8 Temmuz 2007       Mesaj #5
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Konserler:

13 Temmuz Cuma , İzmir Alsancak Bios , 23:00

buluşmak dileği ile...
Mc Lodd - avatarı
Mc Lodd
Ziyaretçi
8 Temmuz 2007       Mesaj #6
Mc Lodd - avatarı
Ziyaretçi
en son kadiköydeki konserini izledim çok iyiydiler .... bir da balansta güzel performans iyiydi ... her xaman begenirim bu grubu ....
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
19 Ağustos 2007       Mesaj #7
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Konserler:

22 Ağustos Çarşamba , Kuşadası , Jade Beach Club saat: 24.00

24 Ağustos Cuma İzmir Alsancak , Bios(1453. sokak)

26 Ağustos Pazar Dikili , Baby Beach

30 Ağustos Erdek , Cowboy Bar

1 Eylül Cumartesi Balıkesir Gönen , Sanat Cafe

5 Eylül Çarşamba İstanbul Kadıköy , Shaft

7 Eylül Cuma İstanbul Beyoğlu , Bronx
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
28 Şubat 2009       Mesaj #8
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Pinhani

Mart Ayı Konserleri:

7 Mart Cumartesi - Mask Bar, Çanakkale
13 Mart Cuma - Balans Jolly Joker, Istanbul
16 Mart Pazartesi - Kütahya Dumlupınar Üni. Bedesten Salonu
18 Mart Çarşamba - 222 Park, Eskişehir
19 Mart Perşembe - Rixos Hotel, Konya
20 Mart Cuma - Saklıkent, Ankara
21 Mart Cumartesi - Resimli Bar, Bursa
26 Mart Perşembe - Axi Bar, Aydın
27 Mart Cuma - Ooze Venue, Izmir
x meLenq x - avatarı
x meLenq x
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #9
x meLenq x - avatarı
Ziyaretçi
aDaMıM yHaaa
_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2013       Mesaj #10
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
Pinhani

202?11562

Sinan Kaynakçı
Vokal, gitar, nefesliler

25 aralık 1979'da istanbul'da doğdu.Çocukluğu Florya ve Bakırköy'de geçti.Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden 1998 yılında mezun oldu.Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında yan flüt dersleri aldı, gitar çalmaya da aynı yıl başladı. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop'ta davul dersleri aldı. 2001-2003 yılları arasında "Van Basten" grubuyla Beyoğlu'nda çeşitli mekanlarda çaldı.Bu dönemde kendi parçalarını yazmaya başladı.Farklı hedefleri nedeniyle gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Uzun yıllardır dinleyicisi ve hayranı olduğu Akın Eldes'e 2004 yılı sonunda parçalarının demolarını dinletti, 2005 ortasında da ilk albümün kaydı başladı. Her iki albümde söz ve müzikleri yazdı,vokal yaptı , farklı enstrümanlarla katkıda bulundu. Ayrıca Kasım 2006'dan bu yana Akın Eldes Trio'da bas gitar çalmaktadır. Vurmalı,telli ve nefesli enstrümanlar başta olmak üzere birçok müzik aletini çalmak gibi beyhude bir çaba içindedir.

Akın Eldes
Gitarist

Akın Eldes, Frankfurt (Almanya) da doğdu. Müziğe ilk adımları herkes gibi mandolin ve flüt ile attı. Sağ-Sol olaylarına karışmasına istemeyen ailesinin gitar almaması nedeniyle anca lisede gitar çalmaya başladı. E-5, Painted Bird, Asım Can Gündüz ve Çapkınlar gruplarından sonra 1986 ile 2000 yılları arasında Bulutsuzluk Özlemi'nde yer aldı. 2000 yılından sonra çeşitli gruplarla sahneye çıktı ve albüm kayıtlarında bulundu. Tüm bu koşuşturmanın arasında boş durmayan Akın Eldes, kendi müzikal bakışını anlatan üç de albüm yayınladı. Pinhâni'nin her iki albümünde müzikal prodüktör ve gitarist olarak yer aldı . Uzun bir süredir de grubun her konserinde çalmaktadır.

Zeynep Eylül Üçer
Bas Gitarist

16 eylül 1985'te İstanbul'da doğdu.Çocukluğu Teşvikiye'de geçti.1991-1997 yılları arasında Trt İstanbul çocuk korosunda şarkı söyledi.Orta okula İstanbul'da başladı.1 yıl sonra ailesiyle Antalya'ya yerleşti.Antalya Koleji'nde okudu ve okulu adına 2.ligde uzun süre basketbol oynadı.Sinan'ın ona hediye ettiği bas gitarla aktif müzik yaşantısı başladı.Müzik öğretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldı. 2004'ten itibaren aralıklarla geldiği İstanbul'a 2005'te yeniden yerleşti. Halen İ.T.Ü. Devlet Konservatuarı Enstrüman Yapımı bölümünde öğrenim görmektedir.

Hami Ünlü
Davul

12 mayıs 1985 de İstanbul da doğdu. Orta okul ve liseyi Notre Dame de Sion'da okuduktan sonra 2004 senesinde Galatasaray Üniversitesi İktisat Böümünü kazandı. Şu sıralar üniversiteye devam etmektedir. Müzik hayatı 2000 senesinde kayıt olduğu Drum Club'ta başladı. Ders aldığı Drum Club hocaları arasında Hakan Açıkalın, Bülent Akbay, Alişan Topaloğlu ve Berke Özgümüş yer almaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında amatör anlamda cazla ve davulla iç içe yaşadı. Üniversitede Paris Konservatuarı Caz bölümünde hoca olan Phillipe Poussard eşliğinde caz atölyelerine katıldı. 2006 mayıs ayında Pinhâni grubuna dahil oldu. Ayrıca zaman zaman Akın Eldes Trio konserlerinde de çalmaktadır.

Selim Aydın
Gitar, klavye

16 Mayıs 1981'de Ankara'da doğdu. Çocukluğu Adana'da geçti. Ortaokul yıllarında klasik gitar dersleriyle müziğe başladı. Lisedeki grubuyla yarışmalarda ve konserlerde çaldı. Üniversite yıllarında Sinan Kaynakcı ile tanıştı ve onunla beraber Van Basten'de yer aldı. Cem Nasuhoğlu ile gitar ve armoni üzerine çalıştı. Yurtdışında olduğu için ilk albümün kayıtlarında bulunamadı. 2006 Doğu Anadolu turnesi sırasında ise askerdeydi. İlk konserlerinden beri Pinhani ile çalıyor.

Beraber Çaldığımız Müzisyenler

Cem Aksel
Davul

17 Şubat 1963'de Ankara'da doğdu. Caza ve davula olan ilgisi İstanbul'da ortaokul sıralarında başladı. Lise yıllarında amatörce devem eden müzik hayatı lise sonrası profesyonelliğe dönüştü. 1983 yılında İsviçre Bern'de bulunan, Swiss JazzSchool'a kaydodu. Ancak maddi olanaksızlıklar nedeniyle devam edemedi. O günden bu yana yaşamını müzik ile kazanan sanatçı 60 kadar albüm çalışmasında çeşitli şarkıcılara eşlik etti. Türkiye'nin hemen hemen bütün cazcıları ile çaldı. Halen İstanbul'da yaşayan Cem Aksel, Bülent Ortaçgil ve çeşitli caz müzisyenleri ile farklı mekanlarda çalmaktadır. Pinhâni'nin her iki albümünde de davulcu olarak yer aldı. Fırsat buldukça konserlerde de gruba eşlik etmektedir.

Demirhan Baylan
Bas Gitarist

Demirhan Baylan profesyonel müzik kariyerine bas gitarist olarak 1989'da Bulutsuzluk Özlemi'yle başladı. 90'lı yıllarda 3 adet solo albüm yayımladı (Kazık Marka, Hayallerimin Tepeleri, Kocakarının Dansı). Kesmeşeker , Mask , Mehmet Güreli , Akın Eldes , Funk Doctors gibi müzik grupları ve isimlerle çalışmalar yaptı. 1995-1999 arası Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Türkiye'de iki solo albüm daha yayınladı (1000 Yıl, Rengarenklerin). Bilgi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde ses mühendisliği dersleri verdi. Deneyevi isimli müzik kayıt stüdyosunu kurdu. Yavuz Çetin, Oğuz Büyükberber, Tolga Tüzün, Çağlayan Yıldız, Cengiz Baysal, Şevket Akıncı, Ayşe Tütüncü gibi müzisyenlerle sahne ve stüdyo çalışmaları yaptı.

2003'te "Anlamlı Hatalar" isimli solo albümünü kendisinin kurduğu DB LTD. şirketinden çıkardı.Kesmeşeker grubunun prodüktörlüğünü yaptı. 2005 yılı itibariyle sahne ve stüdyo çalışmalarına devam etmektedir. 2005 yılında DELİ FATMA'NIN BİLMECELERİ isimli yeni albümü için alternatif bir pazarlama yöntemi olarak "SYSTEM BYPASS" olarak isimlendirdiği bir yöntem kullandı .
Pinhâni'nin ikinci albümü "Zaman Beklemez"de bas gitar çaldı.2007 yılının temmuz ayından beri fırsat buldukça Pinhâni'ye konserlerinde eşlik etmektedir.

Ceyhun Kaya
Üflemeli Çalgılar

1 ağustos 1979'da Samsun'da doğdu. 1997'de bağlama, 1999'da kaval, 2000'de klarnet çalmaya başladı. 2001 yılında Ankara'ya yerleşti. Flüt , saksafon, gitar ve başka bircok enstrümanla ilgileniyor. Karadeniz müzikleri, Türk halk müziği, balkan müziği ve alternative rock müzik türlerinde yerli ve yabancı müzisyenlere eşlik etti. Ocak 2007'den beri Pinhani'yle çalıyor, halen Ankara'da yaşıyor ve burda farklı gruplara eşlik ediyor.

Can Ömer Uygan
Trompet

Can Ömer Uygan 1982'de İzmir'de doğdu. 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Konservatuvarı Trompet Bölümüne Erden Bilgen'le başladı, 1. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde ''Bi-Bap'' ile sahne aldı. 2000 yılında kurdukları ''Gevende'' ile çeşitli yurt içi ve yurt dışı festivallerde sahne aldı.''Anadolu Trompet Quartet'' ile ''Kalavrita Brass And Woodwind Course'' Kalavriyta/Yunanistan ' da, ''Uluslararası 1. Trompet Festivali'nde '' ve Türkiye'nin çeşitli salonlarında konserler verdi. Halen, Erden Bilgen eğitiminde İ.T.Ü. MIAM'da yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Pinhâni'nin ikinci albümü "Zaman Beklemez"de yer aldı. Fırsat buldukça da konserlerde yer almaktadır.

Konserlerimizde bize eşlik etmiş olan müzisyenler
Efe Şenyılmaz , Selami Sevinç , Serkan Gün Hondur , Aybar Aydın , Mehmet Şenbağcı

Pinhani 2006 yılında çıkardıkları ''İnandığın Masallar'' isimli albümden sonra 2008'de yeni albümü olan ''Zaman Beklemez''i çıkardılar...