Arama

Temas

Güncelleme: 28 Mayıs 2013 Gösterim: 3.664 Cevap: 2
SatanpisT - avatarı
SatanpisT
Ziyaretçi
14 Temmuz 2008       Mesaj #1
SatanpisT - avatarı
Ziyaretçi
2007 yılında istanbulda
Tolga Yükseloğlu / gitar - sampling
Sponsorlu Bağlantılar
Engin Sipahi / vokal
Murat Kanlı / bass
Altuğ Özgün / davul
Savaş Ateşoğlu / gitar

Tarafından kuruldu.Beste grubu olarak çalışmalarını sürdüren grup 11 adet parça ile 2008 yılında albümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.
Grup iki adet demo çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu ve kısa zaman içinde hayran kitlesini geliştirdi grup özelikle istanbul anadolu yakasında adını duyurmaya başladı ve çalışmalarına hız verip şubat ayı sonunda maslak platoda uyan dostum adlı şarkısına klip çekti.Montaj aşamasındaki klip nisan ayında çıkması düşünülen albümle beraber rock müzik piyasasına sunulacak.Temas değerli site ziyaterçilerine 2 adet çalışmasını gururla sunar.

www.myspace.com/temasistanbul

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
9 Ağustos 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Ad:  19025.jpg
Gösterim: 193
Boyut:  10.5 KB
Sponsorlu Bağlantılar

Görselliğin de en az müzik kadar önemli olduğuna inanan grup, şarkının ilk demo halini koydukları soundclick.com adlı internet sitesinde 29.000 şarkı arasından tüm dünyadaki kullanıcılar arasında oylamada ilk beşte haftalarca yerini koruyan, dinleyiciler tarafından en çok beğenilen, kendi uyanışlarının habercisi olan “Uyan Dostum” isimli şarkısına Anıl Tütüncüoğlu, Kaan Demirçelik ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül yönetiminde ilk kliplerini çekti.

Temas'ın temelleri 2006 yılında atıldı. Grubun ismi 5 kişilik ekibin isimlerinin başharflerinden oluşuyor.
Çocukluk arkadaşlarıolan Tolga Yükseloğlu ve Savaş Ateşoğlu’nun yıllarca farklı gruplarda müzik yaptıktan sonra yeni bir grup projesi için biraraya gelmesi ile oluşumuna başlayan TEMAS, Ankara’dan İstanbul’a ayağının tozuyla gelen Engin Sipahi’nin vokalist ilanına cevap vermesi sonucu mikrofonu kendisine emanet etme kararı verdi. 2007 yılının ikinci yarısında beste çalışmalarına hız veren Temas, bas gitarda Murat Kanlı ve davulda Altuğ Özgün’ün katılımıyla bugünkü kadrosuna ulaştı ve beste/düzenleme çalışmalarına hız verdi. Son kadrosu ile isim arayışına giren grup, uzun düşüncelerinden sonra aslında gözlerinin önünde duran “TEMAS ” ismini alarak ile 2007 yılının sonunda albüm kayıtlarına başladı.

Hayata Dokun:

1. Düşler, Gülüşler, Sözcükler (DGS)
2. Mutluluk
3. İnsanlar
4. Herşey Bitti
5. İstemeden
6. Rüya
7. Uyan Dostum
8. Belki de
9. Oyun
10. Yalnızsın
11. Sen Yoksun

AndThe_BlackSky - avatarı
AndThe_BlackSky
VIP VIP Üye
28 Mayıs 2013       Mesaj #3
AndThe_BlackSky - avatarı
VIP VIP Üye
Bana Bir Yalan Söyle

Temas adlı Türk rock grubunun eylül 2012'de piyasaya sürülen ikinci stüdyo albümünün ismi. Yaratım süreci Türkiye’nin saygın müzisyenlerinden Demirhan Baylan prodüktörlüğünde gerçekleşen albümün kayıtları Ergin Özler yönetiminde Deneyevi Stüdyosu’nda, mix ve masteringi ise Kevin Antreassian tarafından New Jersey Backroom Studios’da yapıldı. Modern rock soundu ve çarpıcı aranjmanları ile dikkat çeken albümde tüm söz ve müzikler Temas’a ait. Albümde başarılı sanatçı Aydilge ile deneyimli müzisyenler Dinçer Tuğmaner, Fuat Güney ve Umut Uslusoy’un katkıları bulunmakta.

Şarkı Listesi

1. Pazartesi 3:11
2. Yelkovan 4:10
3.
Gölgeler ve Sessizlik 4:29
4. Bana Bir Yalan Söyle 4:10
5.
Kusursuz Bir Gün 3:26
6.
Var Bir Şey 4:16
7. Bu Sefer Son 3:41
8.