Arama

Serdar Kılıç

Güncelleme: 14 Aralık 2016 Gösterim: 22.045 Cevap: 0
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
14 Aralık 2016       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Serdar K l 35

Serdar Kılıç

, (d.3 Haziran 1969, Şarkışla - Sivas) motivasyon konuşmacısı, eğitmen ve doğa bilimci. Karapapak Türkleri'ndendir.

Sponsorlu Bağlantılar
1969 yılında doğdu. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği'nin yanında, Beden Eğitimi ve Spor Lisansı Eğitimi mezunu. Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı konularında eğitim ve sertifikalı eğitimlerini tamamladı. 1976-1979 Mukavemet kayağı "Cross Country" kayak eğitimi aldı ve hala ilgilenmekte. 1980-1989 Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulundu. 1990-1991 Temel Dağcılık Eğitimleri gördü ve o yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında bir çok tırmanış gerçekleştirdi.

Bunlardan bazıları

Türkiye'de

• Kaçkarlar (Rize-Artvin-Erzurum) birçok kez yaz-kış tırmanışı
  • Demirkazık
  • Kaldı
  • Alaca (Niğde)
  • Medetsiz (Tarsus)
  • Ilgaz (Kastamonu)
  • Ağrı (D.Beyazıt)
  • Erciyes (Kayseri)
  • Sultandağı (Afyon)
  • Dedegöl (Isparta)
  • Işık Dağı (Çerkeş-Çankırı)
  • Köroğlu (Bolu)
  • Soğanlı dağları (Bayburt)
  • Spil dağı (Manisa)
  • Mercan Dağları (Erzincan-Tunceli)"

Yurt Dışında

• Mt. Kinabalu (Borneo)
  • Mt Cook (Southern Alps-New Zealand)
  • Mt Tronador (Patagonia-Argentina)
  • Mt Tubkal (Atlas Morocco)
  • Elbruz (Georgia)
  • Alpamayo (Peru)
  • Tien Shan (Kırgızistan-Tacikistan)
  • Fitz Roy (Patagonia Argentina)
  • Denali (Alaska)

Akıntılı ve Durgun Su Kanosu

• Rafting
  • Kayaking Eğitimi (DalamanÇoruh Nehirleri)

Navigasyon ve Orienteering Eğitimleri

• Dağ Bisikleti (MTB)
  • Heli-Kayak
  • Kayave Buz Tırmanışı
  • Mukavement Binicilik
  • İz Takibi konularında eğitimli ve deneyimli

Bröveli İlk Yardım ve Cankurtarma Eğitimi

• Altın Eğitmen Cankurtaran (Sualtı Sporları
  • Su Kayağı ve Paletli Su Sporları Federasyonu)
  • Arama ve Kurtarma Eğitimi
1993 yılında Türk Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası'nda 100 kiloda birinci oldu. 1998'de Camel Trophy'nin İsveç'teki elemelerine katılıp fiziksel aktiviteler alanında birinciliği aldı. Ayrıca binicilik ve su kayağı konusunda da deneyim sahibi. Kutup'ta 21 gün -60 derecede yaşadı. 10 binin üzerinde orta ve üst düzey yöneticiye; liderlik ve motivasyon eğitimi verdi. 'Doğada Tek Başına' programım çok ilgi görmüştü. Ama sokakta beni çevirip "Abi kamerayı kapattıktan sonra kim bilir ne rahatsındır, yeme bizi!" diyenler oluyordu. Ben orada kendim doğada tek başıma kalırsam ne yapacağımı değil, siz kalırsanız ne yapacağınızı gösteriyordum. Bunu yapmam için tabii ki bir ekibe, en azından kameramana ihtiyacım var. Böyle bir prodüksiyonu yapayalnız yapmak mümkün mü? Beni oradan tanıyanlar hayatım boyunca yılan, bitki ve böcek yiyorum zannediyor. Öyle bir şey yok. Zorda kalsam; hayata tutunmak gerekirse yerim; yedim de. Hayata nasıl tutunacağımı biliyorum. Size doğada nasıl hayatta kalırsınız bunu öğretmeye çalışıyorum. Ama normal günde böyle beslenmiyorum. Laf aramızda çok da iyi suşi yaparım.

Doğada Üç Altın Öğüt

Sakin ol: Bu sadece doğada değil, hayatta da geçerli bir kuraldır. Panik, tolere edilebilir olduğu sürece gereklidir. Çünkü panik adrenalin salgılatır; adrenalin de duyularını harekete geçirir. Ama paniği kontrol etmeyi öğrenmen lazım.

Hareket etme: Bilmediğin bir coğrafyadaysan fazla hareket etme. Bulunduğun yerde hayatını devam ettirecek bir düzen kurmaya çalış. Hareket etmek enerji gerektirir; besin ihtiyacın artar. Barınak yap ateş yak: Ateş seni soğuktan ve vahşi hayvanlardan korur, moralini yükseltir. Gerektiği zaman ateşle mesaj bile gönderirsin.

Bir köy evine misafir oldum. Evin küçük kızına "En çok neyi seviyorsun?" diye sordum, "Elektriğin kesilmesini" dedi. Meğer bir tek elektrik kesilince aile bir araya geliyor sobanın etrafında oturuyormuş. Babası da o küçük kızı sevdiği için, kız sürekli elektriğin kesilmesini istiyormuş. Doğayla serüveni 12 yaşındayken dedesiyle kurt izi takip ederek başladı. Jeoloji mühendisliği ve Beden Eğtimi ve Spor bölümlerinde okudu. Profesyonel olarak; atletizm ve basketbolla ilgilendi. Dünyanın en önemli outdoor markalarına danışmanlık yaptı. En zorlu serüven yarışlarında Türkiye'yi defalarca temsil etti. Camel Trophy'de fiziksel etaplar ve navigasyon şampiyonu oldu.

Serdar bey

Başarıları

"Doğa sporları, Doğada Arama Kurtarma ve Dağcılık eğitimlerini ve katıldığı sertifika programlarını üstün başarı ile tamamladı. Bunlardan en önemlisi, İlk defa bir Türk katılımcıya verilen, "First Special Response Group"tan aldığı sertifikadır. Eğitimden 1 yıl sonra, üstelik eğitmen olarak bu gruba çağrıldı. Sonrasında 477 saatlik bir arama kurtarma eğitimi daha aldı." Türk Spor tarihinde İlk defa yeni bir spor branşında Türkiye'yi temsil eden kişi olarak Türk spor tarihine geçti. (Doğa Sporları adı altında Dünyanın en zorlu Serüven Yarışmaları Patagonya Arjantin 1999, Borneo Malezya 2000, Yeni Zelanda 2001, Fas 2003, Hırvatistan 2003 (Dağcılık, Binicilik, tırmanma, rafting, dağ bisikleti, kano, buzul tırmanışı vb.)" Camel Trophy '98 - İsveç Ostersund'da, 20 Ülke sporcuları arasında fiziksel etaplar ve navigasyon şampiyonu oldu." 1994 senesinde Üniversitelerarası Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda +90 kiloda 3'lük elde etti." 400m Sprint Koşu Türkiye 3.lüğü, Basketbol Üniversite şampiyonlukları, salon ergometre 1.likleri, kano ve rafing şampiyonlukları." Kurum içi takım çalışması ve kurum sadakati amaçlı ve 5 yıldır geniş katılımla devam eden kurumsal basketbol ligi Business League'yi kurdu." Gore-Tex Test ve ürün geliştirme maksatlı Güney Kutup dairesinde 21 gün -60 C de yaşadı." Gençlerin gelişimi ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgileniyor bunlardan bir tanesi Turkcell ile birlikte gerçekleştirilen ve Afyon ili İhsaniye ilçesi Yukarı Tandır köyünden 80 çocuğa (12-15 yaş) kampta özgüven eğitimi katkısı.

Henüz 12 yaşında iken dedesi ile birlikte kurt izlerini takip etmeye başladı, hikayelerini dinledi ve nasıl ve nerede yaşadıklarını öğrenmeye başladı. Kurtlar hakkında bir çok kitap ve makale okudu belgesel ve filmler izledi. Spor kariyeri devam ederken hep bir ayağı doğadaydı, hayatının neredeyse 3/1'ini doğada geçirdi. Doğayı ve toprağı tanıdıkça onu daha da sevdi. Üzerine basmaya bile kıyamadığını söyler. 20'li yaşların sonunda "Wolftrack" şirketini kurdu, 2008 yılı sonuna kadar 8.000'in üzerinde orta ve üst düzey çalışana; liderlik, grup dinamikleri, iletişim ve motivasyon ağırlıklı eğitimler verdi. 2000 senesinde Türkiye'deki ilk 8-16 yaş çocuklar için 'Serüven ve Doğa Sporları Kampı'nı kurdu.

Kariyer Geçmişi

• 2012 "Doğada Tek Başına Dağ Evi" Ntv de Halen yayına devam etmektedir.
  • 2011 " Doğada Çocukla " NTV de 6 program olarak yayınlandı.
  • 2011 “Doğada Tek Başına” NTV de 5 Mart tarihinde yayına başladı.
  • 2010 “Doğada Tek Başına” NTV’ de 8 Program olarak bir sezon yayınlandı
  • 2008-2009 “ İçimdeki Doğa” SKY TURK ve SHOWMAX ’ te 13 Program olarak yayınlandı
  • 2009-2010 Haliç Üniversitesi, Öğretim görevlisi
  • Liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi, Doğa Sporları dersleri
  • 2008-2009 Marmara Üniversitesi, Öğretim görevlisi
  • Liderlik ve Grup Dinamikleri dersleri
  • 2008- “Doğaya Yeniden Dönüş” Projeleri geliştirme
  • 2008- Doğada Yaşama Becerileri. Eğitim, seminer, söyleşi ve konferanslar
  • 2005- “Business League” Kurucu, Tasarlayıcı ve Yönetici.
  • CEO- Her bireyin, içinde barınan rekabetçi ruhunu çalıştığı kuruma bağlılık adı altında, çalıştığı kurum forması ile mücadele etme imkanı bulduğu Basketbol branşında mücadele ettiği Türkiye’nin ilk ligidir. Fiba Kurallarına göre oynanan, TBF Hakemlerinin maçlarını yönettiği profesyonel bir ligdir.
  • 2004- “Business Adventure Challenge”
  • CEO- Tüm Türkiye’den katılımcıların olduğu üst düzey şirketlerden kurulu takımların mücadele ettiği takım olabilme, liderlik, stresle mücadele, iletişim yeteneklerinin sınandığı zorlu serüven yarışmaları;
  • 2003- “Tetrapak Challengers” organizasyon tasarımı ve uygulaması, Kurucu.
  • 2001 – 2003 “Discovery Channel Network Europe”, Yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Sorumlusu
  • 3 yıl süre ile Discovery Channel ağındaki toplam 96 şirket katılımı ile gerçekleştirilen; Takım olabilme, liderlik, stresle mücadele, iletişim yeteneklerinin sınandığı takım yarışmaları
  • 2000 – Camp Wolftrack Kurucusu
  • CEO 8-15 Yaş çocuklar için özgüven ve yaratıcılık üzerine tasarlanmış yerleşik, kendi düzeninde kurulu “Doğaya geri dönüş kampı”. Doğada yaşama becerileri, ilkel yöntemlerle zorluklar karşısında mücadele edebilme gibi becerilerin öğretildiği bir kamp
  • 1998 – Wolftrack Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Kurucusu
  • CEO – Proje geliştirme, organizasyon ve takım yarışmaları tasarımları, spor organizasyonları, Liderlik eğitimleri, moral ve motivasyon konuşmaları. 2010 yılına kadar iş dünyasında 15.000 üzerindeki beyaz yakalı çalışana eğitim, seminer ve konferans vermiş aynı zamanda organizasyonlar tasarlamıştır.
Serdar bey2
3 Haziran 1969 doğumlu olan Serdar Kılıç, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği ve Beden eğitimi ve Spor Lisans eğitimi mezunu olup, Spor Organizasyonu ve Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Egzersiz Fizyolojisi, Sporcu Beslenmesi ve Sağlığı konularında sertifikalı eğitimler almıştır. 1976-1979 Mukavemet kayağı “Cross Country” kayak eğitimi alan Kılıç, hala kayakla ilgilenmektedir. 1980-1989 Temel Hayatta Kalma Eğitimleri, Kampçılık ve İzcilik Faaliyetlerinde bulunmuştur. 1990-1991 Yıllarında Temel Dağcılık Eğitimleri gördü ve o yıldan beri yurt içinde ve yurt dışında bir çok dağ tırmanış gerçekleştirdi. Takım çalışması, liderlik, iletişim, risk alma, takım halinde sonuca ulaşma gibi yetkinliklerin test edildiği; Eco Challange, Camel Trophy, Terra Incognita, Trans Jebel Sarhro, Dünya Navigasyon Şampiyonası gibi bir çok dünya çapında serüven yarışmalarında takım lideri olarak Türkiye’yi ilk kez ve defalarca temsil etmiştir. Yurt içi ve yurt dışında bir çok kez zirvelere yaz ve kış tırmanışı gerçekleştirmiştir. Zor arazi koşullarında arama kurtarma ve hayatta kalma eğitimleri almış ve vermiştir. Bir çok kez kurtarma operasyonlarında yer alarak yaşam kurtarmıştır. Doğa sporları malzemelerinde dünya lideri olan Gore-Tex firması eğitim ve malzeme testlerinde dünyanın değişik nokta ve koşullarında (çöl, dağ, soğuk iklim…) uzman olarak kendisini tercih etmiştir.

Takım Çalışması, Liderlik, Motivasyon, İletişim ve kurumlar arası iş ağlarını genişletmek maksatlı Business League’ i kurdu. 20 ‘li yaşların sonunda kendi şirketi olan “wolftrack” i kurdu, 2008 yılı sonuna kadar 8000 üzerinde orta ve üst düzey çalışana; liderlik, grup dinamikleri, iletişim ve motivasyon ağırlıklı eğitimler verdi. 2000 senesinde Türkiye ‘deki ilk yerleşik (kendi tesislerine sahip) 8-16 yaş çocuklar için Serüven ve Doğa Sporları Kampını kurdu. Şimdilerde gençlerin gelişimi ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgileniyor. NTV’de “Doğada Tek Başına” adlı programı hazırlayıp sunan Kılıç, Haliç ve Marmara Üniversitesinde liderlik ve Grup Dinamikleri, Rekreasyon Yönetimi, Doğa Sporları, Çevre ve Ekoloji Dersleri verdi ve halen Haliç Üniversitesi’ nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye devam ediyor. Türkiye’deki 2500 m. üzerindeki birçok dağa tırmandı özellikle Kaçkarlar bölgesinde (Rize-Artvin-Erzurum) ve yurt dışında Yeni Zelanda, Patagonya, Arjantin, Peru, Tacikistan, Kırgızistan, Alaska v.b pekçok farklı bölgede birçok kez yaz-kış tırmanışı gerçekleştirmiştir.

Dalaman ve Çoruh nehirlerinde akıntılı ve durgun su kanosu, rafting ve kayak eğitimi aldı, IV-VI dereceli yurt dışındaki bir çok nehirde kayaking ve rafting yapmıştır. Navigasyon ve Orienteering eğitimleri aldı, Kanada ve Fas’ ta Dünya şampiyonluğu ve Dünya üçüncülükleri vardır. Dağ bisikleti (MTB), Heli-Kayak, Kaya ve Buz Tırmanışı, mukavement binicilik, İz takibi konularında eğitimli ve deneyimlidir. Bröveli ilk yardım ve can kurtarma eğitmenidir. Arama ve kurtarma eğitimleri görmüştür. Doğa sporları, doğada arama-kurtarma ve dağcılık eğitimleri ve katıldığı kurs ve sertifika programlarını üstün başarı ile tamamlamıştır. Türkiye’den ilk defa bir Türk olarak “First Special Response Group” tan sertifika almış ve sonrasında eğitmen olarak bu gruba çağrılmıştır. Türk Spor tarihinde İlk defa yeni bir spor branşında (Farklı disiplinde 400-1000 km lik serüven yarışmaları Eco Challenge ’99-’02 Patagonya, Borneo, Yeni Zelanda) Türkiye’ yi temsil eden kişi olarak Türk spor tarihine geçmiştir. Camel Trophy ’98′ de İsveç Ostersund’da 20 Ülke sporcuları arasında fiziksel etaplarda ve navigasyonda dereceler almıştır.

Derleme...

Biyografi Konusu: Serdar Kılıç nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀